CO JSOU ČAKRY jsou to takový kola, který mají schopnost přijímat energii, určitým způsobem ji přetvářet a opět vyzařovat. Můžete si to představit na klimatizaci ve fabrice. Jedním směrem - ven - vytahuje nezdravý, vydýchaný vzduch a druhým směrem-dovnitř - vhání čistý vzduch. Pokud se někde ve fabrice ucpe v některé kanceláři klimatizace, během chvíle to lidé zaznamenají. Má to svůj následek. A totéž se děje v těle. Nejvíce se pracuje se 7 čakrami, které jsou umístěné nad sebou ve středu trupu.

BLOKACE Někdy mohou být některé, většina, vyjímečně všechny, čakry blokovány ( zpomaleny ), což způsobuje, že životní energie nemůže volně proudit. Tyto blokace mohou být nejčastěji způsobeny strachem, zklamáním, napětím, šokem, negativními vlivy na člověka z okolí a podobně. Když je z nějakého důvodu čakra zpomalená, nastává v oblasti kterou zásobuje energií problém. Cítíme napětí, bolest a po nějaké době vnikne nemoc. Tyto blokády lze uvolnit a čakry harmonizovat například reiki, kyvadlem, meditací, automatickou kresbou........


1 ČAKRA - základní

Při chybné funkci této čakry krouží vaše myšlení jen kolem materiálního vlastnictví a kolem smyslových požitků ... jídla, alkoholu, sexu. To, co se vám líbí chcete také vlastnit, aniž byste přemýšleli o následcích. Zároveň vám může být velmi zatěžko otevřeně brát i dávat. Máte tendenci se pojistit. Neschopnost něčeho se vzdát je nezřídka vyjádřena ve formě zácpy a tloušťky. V extrémních případech jednáte předrážděně a hněvivě, zuřivě až agresivně. Je patrné nesmírné prosazování vlastních přání. Při nesprávné funkci základní čakry je vaše tělesná konzistence slabá a máte málo duševní i fyzické síly k překonání čehokoliv. Mnoho věcí vám dělá starosti. Možná máte také pocit, že ztrácíte půdu pod nohama. Život vám připadá spíš jako břímě.

Nemoci: zácpa, hemeroidy, zánět tlustého střeva, průjem, chladné neprokrvené prsty u nohou a rukou, frekvence močení, bolesti močového měchýře, osteoartróza kyčelního kloubu, ledvinové kameny, hypertenze, hypotenze, impotence, vrozené deformace chodidel.

2 ČAKRA - sakrální

je sídlem emocí - hněvu, strachu, viny, žárlivosti, sobectví, nezdravých tužeb. Představuje naše centrum síly. Třetí čakrou "vstupujeme" do aktivního vztahu ke třetím lidem. Odtud jsou řízeny naše sympatie, antipatie, schopnost trvalých vazeb, mezilidské vztahy. Když funguje harmonicky, máte v sobě pocit míru, vnitřní harmonie, jste spokojeni s postavením ve svém životě, můžete být sami sebou a jste vyrovnáni. Zároveň respektujete přání a pocity jiných. Máte v sobě jas, který obklopuje vaše tělo, chrání vás pře negativními vibracemi. Nemoci: ledviny, močový měchýř, pohlavní ústrojí, záněty, poruchy menstruace, výtoky, děložní čípek, cysty, myomy, vejcovody, srůsty, rakovina ( pohl. orgánů, prsy ), bulky v prsou.

3 ČAKRA - solar plexus

Při chybné funkci třetí čakry všechno má být podle vašeho názoru, chcete ovládat partnera, prosazovat svou moc a dobývat. Avšak cítíte, že jste k tomu hnáni vnitřním neklidem a nespokojeností. Pravděpodobně jste zažili málo uznání a potvrzení sebe sama, proto jste si nemohli vyvinout skutečnou sebeúctu, kterou teď hledáte ve vnějším světě. Chybí tu vnitřní uvolněnost, připadá vám těžké vypřahnout a uvolnit se. Také vybuchnete, ve vaší podrážděnosti se projevuje mnoho hněvu, které jste během času spolykali bez dalšího zpracování. Cítíte se často bez odvahy a poraženi. Všude vidíte překážky, které se vám staví do cesty. V dětství ze strachu, abyste neztratili uznání vychovatelů, rodičů, učitelů... jste potlačili a spolkli víc, než jste dokázali zvládnout. V obtížných situacích máte houpavý strach v žaludku nebo jste nervózní. Neobvyklé zážitky vám přinášejí strach a neklid.

Nemoci: cukrovka, slinivka břišní, zánět slinivky břišní, nemoci jater, žlučové kameny, dvanácterníkový vřed, kýla, jícnový reflex, tenké střevo, slezina.

4. Anáhata - srdeční čakra

4. čakra - srdeční - symbolizuje přechod od pozornosti soustředěné na sebe, na svá přání a jednání k něčemu většímu a hlubšímu. Srdeční čakra je místem, kde se spojuje horní se spodním, vnitřní s vnějším. Čakra srdce je sídlem Lásky. Lásky jako formy bytí, nezávislé na chování a jednání člověka. Když otevíráte své srdce, začínáte spoluprožívat city jiných lidí.

Jak poznáme, že 4. čakra vyžaduje naši pozornost:

 • Nepřijímáte sami sebe, podceňujete se.
 • Neumíte odpouštět a často propadáte smutku.
 • Jste netolerantní k chybám jiných.
 • Často se řídíte egoistickými zájmy.
 • Ohrazujete se před světem, vyhýbáte se styku s lidmi.

Pozor: ŽAL srdeční čakru blokuje. Všichni jsme jeden druhému zrcadlem. Máte-li schopnost cítit soucit a soustrast i k tomu, s kým máte nějaký spor, stimulujete otevření srdeční čakry. Získáváte od sporu odstup, zaujímáte neutrální pozici a jste schopni vidět reálné příčiny toho, co se děje. Když v sobě posilujete schopnost soucítění s člověkem bez ohledu na to, jak se chová, vysíláte energii srdeční čakry.

5. Višuddhi - čakra hrdla

čakra je čakrou hrdla. Odpovídá jakémukoli způsobu sebevyjádření: prostřednictvím verbálního styku i řečí těla, stejně jako vlastního tvůrčího vyjádření. Když v sebe věříte a vaše jednání je ryzí a od srdce, projevuje se vaše skutečné JÁ. Vaše schopnost vyjadřovat a slyšet PRAVDU přímo závisí na vyváženosti čakry hrdla. Nejlépe ze všeho se tato schopnost projevuje v každodenním styku. Čakra hrdla vám poskytuje schopnost přijímat moudrá rozhodnutí, vyjádřit sám sebe a využít vlastní osobní sílu k výrazu své touhy v její reálné podobě.

Jak rozpoznat, že si 5akra žádá vaší pozornosti:

 • V rozhovoru ztrácíte nit, cítíte "knedlík" v hrdle.
 • Máte problémy s rozhodováním, neustále pochybujete sám o sobě a svém jednání.
 • Soustavně říkáte jen půl pravdy nebo přímo klamete své blízké.
 • Často kritizujete a odsuzujete jiné i sám sebe.
 • Také nemoci dýchacích cest signalizují, že přišel čas odblokovat vaši hrdelní čakru..

Pozor: Čakru hrdla blokuje LEŽ. Pokud aktivujete spodní energetická centra, stane se hrdelní čakra vyjádřením vašich zkušeností a znalostí. Napájí vaše srdce tím, co rádi děláte a předvádí to světu.

6. Ádžňá - čakra čela

Tato čakra je čakrou třetího oka. Hledí na svět prostřednictvím srdce. Zastupuje intuitivní, podnětné prvky. Přináší hluboké porozumění, že znalosti, které vám jsou dostupné v dané životní etapě, jsou právě tím, co potřebujete znát. Energie této čakry se projevuje schopností brát lidi takové, jací jsou. Dává schopnost vidět i skrze štíty a bariéry, za které se lidé schovávají. Hovoříte s někým a okamžitě postřehnete, že vám zalhal, nebo že neříká úplně vše - takové je jedno z hlavních uplatnění možností čakry třetího oka v životě.

Jak rozpoznáte, že 6. čakra si žádá vaší pozornosti:

 • Primárním příznakem bývá nahlučení velkého množství myšlenek a otázek v hlavě.
 • Věty typu "Měl jsem si dát pozor, co říkám..."
 • Problémy s pamětí mohou rovněž být vyjádřením nerovnováhy této čakry.
 • Bolesti hlavy, migrény, problémy se spánkem, slabý zrak - to jsou signály zablokované 6. čakry.

Pozor: Čakru třetího oka blokují ILUZE. Čakra třetího oka vám přináší schopnost poznat, co chce člověk říci, aniž to verbálně vyjádří. Pokládejte konkrétní otázky, abyste získali konkrétní odpovědi.


7. Sahasrára - korunní čakra

Korunní čakra je energetickým spojením všech sedmi čaker. Právě tato čakra je v józe pokládána za sídlo osvícení. Korunní čakra vám pomáhá spatřit celkový obraz obsahující množství detailů. Napojuje naše vědomí na nejvyšší nevědomé úrovně, poznáváme přes ni duchovnost a duchovní sílu. Otevírá nám přístup k poznání.Poskytuje možnost spojit naše vědění s věděním kosmu v našem vědomí a uplatnit je.

Jak poznáte, že si 7. čakra žádá vaší pozornosti:

 • Zvýšená citlivost na zvukové a světelné podněty.
 • Velmi vysoká podrážděnost a neklid.
 • Noční můry mohou rovněž avizovat blokádu 7. čakry.
 • Říkává se, že brzká ztráta vlasů rovněž souvisí s touto čakrou...

Pozor: Korunní čakru blokuje velké rozptýlení NÁKLONNOSTÍ. Díky korunní čakře už světu více nevyprávíte, kdo jste. Ukazujete to na příkladech. Čím silnější je vaše spojení s vyšším vědomím, s božským principem, tím více vědomé pravdy vysíláte do reálného světa. Praktickým uplatněním energie korunní čakry je vaše vnitřní vědění, jistota, jak dále jít a jak si počínat v životě.

prevzaté: https://www.pronaladu.cz