BERAN

Příznivé dny: úterý, sobota, neděle

Nepříznivý den: pondělí

Čísla: 1, 7, 13, 47

Barva: červená

Kameny: diamant, ametyst, granát, rubín

Zvířata: ovce, pes, skřivánek, vlaštovka, orel

Rostliny: tulipán, karafiát, kopřiva

Charakter: cholerik

Beran je první znamení zvěrokruhu. Jeho vládnoucí planetou je Mars. Lidé pod vlivem této planety jdou bez jakéhokoliv zakolísání či nerozhodnosti rovnou k věci. Jsou velmi upřímní, přátelští a rozhodně netrpí nedostatkem energie. Její přebytek by proto měli vložit do sportu, kde se často stávají nejlepšími a slavnými. Berani si jsou vědomi svojí síly a průbojnosti. Jakmile se však dostanou na výsluní, lehce se může stát, že zpyšní a začnou se vychvalovat svými úspěchy. Můžou dosáhnou významného postavení, ale lehce, většinou vlastní vinou, ztroskotají. Beran vnímá pouze sám sebe. Snaží se za každou cenu prosadit svoje názory, čímž se často dostane do sporu s okolím. Radši pracuje sám než v kolektivu. Většinou všechno rychle pochopí, vyzná se snadno ve všech profesích. Vlastní potřeby mají přednost, ale i tak dokáže být nejdobrosrdečnějším a nejštědřejším ze všech znamení. Není krutý. Miluje galantnost, ochranářství a dokáže se zamiloval jako málokdo. Berani milují zábavu a tanec. Kupodivu neradi cestují sami, ale ve skupině, kterou můžou bavit svými vtipnými poznámkami a do které vnesou rozjařenou náladu. Beran dokáže spřádat fantastické sny, ale neumí klamat. Je takový, jakého ho vidíte. Jeho typickou vlastností je upřímnost a poctivost. Nikdy není morálním zbabělcem, ale jakmile ho něco bolí, dokáže být pěkná padavka. Jeho přirozeným prostředím je dnešek. Jako realista se často brání citovým projevům. Těžko se smiřuje s porážkou. Nejradši bojuje hlavou, to znamená myslí. Zřídka nahromadí bohatství a pokud ano, je příliš zaměstnaný na to, aby se zastavil a počítal.

HODÍTE SE K SOBĚ ?

Skopec-Skopec

Tu se setkávají dva, kteří přesně vědí, co chtějí, a jeden před druhým to umí báječně tajit. Při hře na vábení a odmítání, v napjaté atmosféře, která v obou stupňuje zvědavost, jsou herci par excellence. Setkají-li se žena a muž ve Skopci, něco se děje, a nikoho by nemělo udivit, jestliže spolu ti dva po krátké době, poté co si vyměnili sotva pár slov, stráví noc. Ve vztahu dvou Skopců může být pěkně dusno, ale rozhodně to začíná vzrušivě a slibně. Nepotrvá však dlouho a jejich spřežení přistane tvrdě v realitě.

Jakkoli tato konstelace vypadá zajímavě, u takových dvou egoistů, jakými jsou Skopci, se z ní nemůže vyvinout harmonický vztah. Zásadně přicházejí nejdříve vlastní požadavky, a to platí také o sexu. Oba partneři mají tendenci ujmout se vedení. Žena ve Skopci dává přednost při souloži pozici nahoře, aby mohla ovládat svůj orgasmus, muž ve Skopci však rozhodně není schopen přijmout podřízenou roli, neboť on svou rozkoš musí spojovat s pocitem dominance. Ani jeden z partnerů není ochoten ustoupit a svou pozici změnit. Také v déletrvajícím vztahu nebo v manželství jsou potíže již předem naprogramovány. Skopec nemá odpor k nevěrám, což vede k neúprosným hádkám, neboť žárliví a panovační jsou ve znamení Skopce muži i ženy. Přitom zde jde o čistě tělesné vjemy. Pár ve znamení Skopce by se snad mohl shodnout, kdyby se oba partneři naučili akceptovat přání toho druhého a ta svá občas ponechat stranou.

Skopec-Býk

Na Skopce, který je rád impulzivní a spontánní, působí do jisté míry těžkopádné a uvážlivé Býkovo chování často obtížně a nudně. Skopec chce jít rychle k věci, ale Býk pro něj nikdy nereaguje dost rychle. S jistou trpělivostí a zdrženlivostí může Skopec Býka přivést k tomu, aby ho akceptoval jako dobyvatele a nechal se jím vést - a také svést. Právě ve styku s tímto znamením by měl Skopec klidně popustit uzdu fantazii. Vyplatí se mu to, neboť Býk ho překvapí všemi stránkami umění milovat. V každém Býkovi totiž tkví vášnivý milenec (vášnivá milenka). Býk může zpočátku cele akceptovat i touhu po dominanci, která je Skopcům vlastní, Skopec to však nesmí přehánět, jinak to bude pro partnera v Býku, který je v podstatě senzitivní, příliš. Jestliže si Býk nakonec uvědomí vlastní přání nebo nabude dojmu, že je omezován, stane se tento vztah nepříjemným. Když se lidem v Býku něco nelíbí, nečekaně prudce vybuchnou a chtějí hlavou prorazit zeď. A jestliže jejich partner Skopec nepovolí, začnou být navíc umínění a paličatí. Nejspíš to bude směřovat k tomu, že Skopec pro takové chování neprojeví pochopení ani vstřícnost. Může se proto stát, že mu partner v Býku odmítá i sex, což je pro Skopce rozhodně důvod k tomu, aby si ho hledal jinde. Na obou stranách je třeba pochopení a trpělivosti, ale to jsou vlastnosti, jimiž bohužel obě tato znamení nejsou právě obdařena. Pokud pár Skopec-Býk vydrží každodenní půtky, najdou se v této konstelaci řešení. Zejména kombinace žena ve Skopci a muž v Býku má lepší vyhlídky. Býkův šarm ženu ve Skopci poněkud obměkčí, a ona si přijde na své v sexu. Muž ve Skopci by se však neměl domnívat, že ženě v Býku stačí, když jí poskytne finančně zajištěný život se vším pohodlím. Ona totiž chce lásku a pozornost, chce být hýčkána, a to denně. Skopec si musí dobře rozvážit, zda je skutečně schopen její požadavky uspokojit, jinak mu žena v Býku zčistajasna uteče.

Skopec - Blíženci

Vzrušující kombinace! Zde se našli dva opravdoví požitkáři. Objevování toho druhého se stává dobrodružstvím. Zatímco tajemné Skopcovo počínání činí Blížence zvědavým, Skopec se nechává okouzlit Blížencovým šarmem a nápaditostí. Ani jeden z nich nemá zábrany dokonale vychutnat sex, již v první společné noci si budou užívat až do úsvitu. Jestliže Skopec a Blíženec jednou vzplanou, také jim to vydrží. Zvědavost a hravou zvídavost mají obě tato znamení společné. Možná budou ono "poprvé" oddalovat, aby udrželi napětí. Skopec by dokonce mohl ovládnout svůj zvyk jít co nejrychleji k věci, neboť pokud jde o obratnost je Blíženec prostě nepřekonatelný.

Blíženec umí velice obratně skládat poklony. To je pro Skopce samozřejmě učiněný balzám na jeho panovačnost. Skopcův sklon zkoumat zase imponuje Blíženci, který se ve své zvídavosti rád nechává překvapit. Blížencova otevřenost a velkorysost se naopak líbí Skopci, který se ve svých sexuálních požadavcích nepotřebuje omezovat. S tímto partnerem může Skopec dospět do opravdových hlubin své vášně. Jeden druhému je zdrojem inspirace, spolu nalézají stále nové možnosti, jak dodat svému vztahu opravdový erotický říz.

Tomuto vztahu se daří tak dlouho, dokud Blíženec Skopce vzrušuje, a ten mu zase poskytuje dostatek nových podnětů. Ale i Blížencova fantazie se jednou vyčerpá, Skopec má naopak v delším vztahu tendenci k pohodlnosti, což naopak nudí Blížence. Tak rychle se však netřeba vzdávat! Uzavřením manželství vzniká možnost, že se oba uklidní a docílí harmonie. Románek s Blížencem by měl Skopec rozhodně zkusit, už proto, že to obohatí jeho erotický život. Pro trvalé partnerství se musí oba naučit trpělivosti, tento záměr však není bez vyhlídek.

Skopec-Rak

Tato dvě znamení se k sobě vlastně vůbec nehodí, zvláštní však je, že mezi nimi existuje cosi jako erotická přitažlivost. Za určitých okolností může být tak silná, že se oba bez dlouhého přemýšlení a bez zábran vrhnou do milostného dobrodružství. Skopec spatřuje v Rakovi citově smyslovou stránku, již sám postrádá, ale kterou současně potřebuje, aby mohl dominovat. Cítí, že má nad Rakem převahu, a současně obdivuje jeho šarm a inteligenci. V milostném poměru má sklon zcela se vydat a předvést partnerovi celý rejstřík svých erotických rafinovaností. Kdyby tento poměr trval déle, mohlo by se stát, že by se časem začalo nedostávat inspirace. Skopec nejspíš až příliš pozdě zjistí, že jeho partner v Raku potřebuje více pozornosti a empatie, než on je schopen dát. Rak začne kritizovat jeho egoismus. To se Skopci samozřejmě nijak nelíbí, nehledě na to, že mu Rakovo citové založení a jeho vnímavost nevyhovují. Rak nesplňuje vše, oč Skopcova potřeba experimentovat usiluje. Ve vztahu Skopec-Rak se střetávají dva temperamenty, které se v sexu doplňují, ve starostech všedního dne si však mohou život vzájemně komplikovat. Skopec žije okamžikem, je spontánní a často vůbec nepřemýšlí, co vlastně říká. Jeho slova mohou citlivého partnera v Raku hluboce zranit, třebaže to tak možná vůbec nebylo míněno. Rak si však všechno pamatuje a navíc neodpouští. Nevrlého partnera ovšem Skopec nemůže potřebovat, a proto se raději vydává za dalším dobrodružstvím. Ve vztahu Skopec-Rak je především důležité, aby zůstal eroticky vzrušující. Musí to jiskřit jako první den. Tak mohou ti dva docílit harmonie, která jim pomůže přehlédnout chyby toho druhého a v denním životě snáze dosahovat kompromisů.

Skopec-Lev

Zde to dost silně jiskří již při prvním setkání. Skopcova agresivita tuší ve Lvu rovnocenného protivníka a jejich otevřená a uchvacující sexualita si zcela odpovídají. Často to bývá Lev, kdo Skopci naznačí zájem, pak ale musí Skopec reagovat rychle a chopit se příležitosti - jinak se možná připraví o zajímavé sexuální dobrodružství.

Vztah Skopec-Lev neustále provází mocenský boj, a pokud vzplane v posteli, dopřeje oběma partnerům zajímavé chvíle. Sex probíhá volně a bez komplikací. Lev naláká Skopce svou hravostí, ale pak už se všechno odehrává zcela podle Skopcovy chuti: je to sex bez okolků, smyslný a animální, sex, při němž se oba postupně dostávají na vrchol rozkoše. Skopec však nesmí vystavovat do popředí svůj egoismus a nesmí přehánět své vůdcovství, neboť Lvi se v žádném případě s podřízenou rolí nesmíří. V případě, že se Skopec se Lvem o tuto roli podělí, upadnou oba často do extrému a vyžadují od druhého příliš mnoho. Holý sex bez citu je však na delší dobu pro oba partnery příliš. Ani v divokém vztahu mezi Skopcem a Lvem nesmějí chybět komplimenty a vzájemná citovost. Problém této konstelace spočívá v tom, že Skopec se jen nerad vzdává svého dominantního postavení. Lva používá jako vyslovený nástroj rozkoše, na to však Lev samozřejmě nechce být degradován, neboť je hrdý a potřebuje být uznáván. Také Lev je dominantní a na partnerovi toho žádá mnoho, což ve Skopci může občas vyvolat strach ze selhání. Tento vztah začíná za plné rozkoše a smyslnosti, jakmile však první vlny touhy opadnou, dochází k neúprosnému boji o moc. Většinou to bývá Lev, cítící se Skopcem omezovaný a šizený, který z toho vyvodí důsledky a prchne směrem za svobodou - pak ale navždy.

Skopec-Panna

Skopcova odvážnost a útočnost podněcuje fantazii zdrženlivé Panny, zatímco Skopce přitahuje její takt, plachost a sebeovládání. Při prvním setkání Skopec nemusí na Pannu nutně udělat dojem, což Skopce přirozeně udiví - přesto ji však vzrušuje. Panna snad tuší jeho touhu po milostných projevech a tajné přání být ve dvou. Instinktivně ví, jak si Skopce obtočit kolem prstu. Zařídí to šikovně, pohrává si s ním, ale umí si udržet nezbytný odstup, který Skopec potřebuje. Skopec se cítí volný a vůbec nepozoruje, že už zcela propadl jejímu vábivému zpěvu.

V posteli ho nechá, aby si počínal, jak se mu líbí, to však patří k její taktice. Lichotí mu a vymámí na Skopci dokonce i něžnůstky, až ho má tam, kde ho chce mít. Panna potřebuje předehru, aby se rozproudila. Jestliže se Skopci podaří vcítit se do partnerčiných prožitků a zbavit ji zábran, objeví se u Panny její animální stránka, chuť na drsný sex. A to je pro Skopce opravdová hostina! Musí však vědět, že tento požitek nemůže opakovat, kdykoli se mu hodí, neboť Panna se nenechá svést, když sama nemá chuť. Buď sex chce, nebo ne, a jestliže nechce, nic proti tomu Skopec nezmůže. A právě to ho dokáže pěkně frustrovat. Ve vztahu Skopec-Panna bude mít partner ve Skopci především pocit, že dále hraje svou dominantní roli, ale v podstatě je to Panna, která má v důsledku svého obratného počínání otěže v rukou. Běda však, jestliže na to Skopec jednoho dne přijde! Jeho vášnivost bude okamžitě ta tam. Milostný vztah mezi oběma znameními může být velice obšťastňující, protože Panna na počátku vychází Skopcovým přáním velice vstříc. Manželství však rozhodně nemá příliš naděje na dlouhé trvání. Panna kuje plány ve vší tichosti, a tak Skopec nikdy pořádně neví, zda se její cíle kryjí s jeho záměry. Tento pocit nejistoty člověku narozenému ve Skopci vadí, protože potřebuje vědět, na čem se svým partnerem je. Skopec z toho pravděpodobně bude muset vyvodit důsledky.

Skopec-Váhy

Zde se opět setkávají dva protiklady, které se nutně vzájemně nemusí přitahovat: agresivní Skopec a Váhy toužící po vyrovnanosti a harmonii. Jestliže se k sobě přece jen přiblíží, zjistí, co je opravdu spojuje. Je to radost ze sexu, již zažívají oba. Jestliže se Skopci podaří, aby svou nápaditostí strhl Váhy k spontánnosti, projeví se jejich nekonvenční stránka. S trochou trpělivosti a empatie dokáže Skopec svést Váhy k tomu, aby s ním všechny jeho "hanebnosti" sdílely. Lidé narození ve Vahách potřebují partnera, který je uvede do tajů erotiky. A této úlohy se muž ve Skopci určitě rád ujme. Váhy mají nadto sklon svého partnera idealizovat - a to je pro Skopce toužícího po komplimentech a lichotkách opravdu ideální. Pro Váhy ostatně nejsou erotika a sexualita na prvním místě. Váhy touží především po harmonickém vztahu, což s sebou nese nebezpečí, že dají partneru Skopci, pokud prosazuje svůj nespoutaný temperament, brzy najevo rozčarování, Skopec potřebuje napětí, sex a aktivitu, Váhy dávají tu a tam přednost útulnému večeru u televizoru nebo kultivované konverzaci, i když jinak mají rády společnost. Rozdílné povahy partnerů, jež vynikají hlavně při delším vztahu, musí nutně vést k tomu, že jsou oba nespokojení. Skopec se však už dovede postarat, aby tělesná harmonie zůstala zachována, neboť ta je pro vztah velice důležitá.

Skopec-Štír

Štír má se Skopcem společnou aktivitu a vysoký potenciál fyzické energie. Oba jsou zvyklí rychle jednat, rozhodovat se a být nezávislí, oba jsou v neustálém neklidu a cosi nepřetržitě hledají. Pravděpodobnost, že vztah Skopec-Štír přinese harmonii a vyrovnanost, je stejně velká jako možnost, že bude frustrující, a to především proto, že představy jednoho se většinou neshodují s představami druhého. V eroticko-sexuálním ohledu má tato konstelace dobré předpoklady, neboť obě znamení jsou schopná neomezené vášnivosti. Jejich svobodomyslnost a přirozená zvídavost jim usnadňuje, aby svého partnera prozkoumali od hlavy až k patě a rychle objevili jeho erotogenní zóny. V erotickém životě Skopce a Štíra asi nebude příliš mnoho něhy. V této konstelaci nejsou vyloučeny neobvyklé praktiky a sklony. Oba však s jistotou směřují k netušenému vyvrcholení. Štír musí pochopitelně hledat zálibu ve Skopcově dominanci, stane se tak ovšem jen vzácně. Také Štír má sklon ujímat se vedení. Má-li dostatečně vyhraněný smysl pro volnost a nezávislost, nebude ochoten nechat sebou manipulovat od svého partnera Skopce ani v posteli. A protože sex a vášnivost jsou velmi důležité pro Skopce stejně jako pro Štíra, mohou oba partneři tento společný rys vychutnávat i v delším vztahu, jestliže se jejich sexuální přání kryjí. Častějším sporům v každodenním životě by se však měli vyhýbat oba, neboť společné radosti pak rychle ustupují do pozadí a život ve dvou je vystaven zatěžkávací zkoušce.

Skopec-Střelec

Střelec má sklon k trudnomyslnosti a pesimismu, a to rozhodně nebude Skopce přitahovat za každou cenu. Je však možné, že se Střelec nechá nakazit Skopcovou lehkostí a dobrou náladou, a to pak bezpochyby oba najdou dost látky na zajímavé povídání. Skopec se samozřejmě nesmí dopustit takové chyby, aby dal najevo, že Střelcovy trudnomyslné okamžiky pokládá za slabost. Nemá tu ani lehkou hru, ani snadnou kořist, neboť Střelec je bojová nátura a také ví, co chce. Nespokojenost v něm vyvolává jen to, že dosud ze svých přání tak málo uskutečnil. Jestliže to Skopec pochopí, vyplatí se mu, aby se partnerem v tomto znamení zabýval trochu víc. Skopec dokáže svým nekomplikovaným způsobem dovést Střelce tak daleko, že v něm rozvine hravější postoj k sexu. Možná se mu dokonce podaří z chabého plamínku, který ve Střelci blikotá, roznítit erotický ohňostroj. To, čím se totiž Střelec projevuje negativně, není často nic jiného než jeho sexuální nevyrovnanost nebo - a to se také může stát - častější střídání partnerů, což Střelec potřebuje, aby si tak potvrdil svou nezávislost. Skopec se pak může těšit na příjemné chvíle erotiky, neboť bude mít ve Střelci oddaného partnera. V delším vztahu se však do popředí dostanou konflikty, protože obě znamení jsou svou povahou založena bojovně. Ve své potřebě volnosti rozhodně nesnášejí jakékoli omezování druhým. Ideální by bylo spojení bez závazných slibů a povinností, to se pak oba cítí volněji. Po hádce přichází mnoho konstruktivních rozhovorů stejně jako spousta romantického usmiřování.

Skopec - Kozoroh

Při hledání nových věcí může Kozoroh vyvolat Skopcovu zvědavost, i když se temperament těch dvou zdá být rozdílný, neboť Kozoroh je spíš opatrný člověk a obejde se bez experimentů, které má rád Skopec. Pokud by Kozorohova počáteční chladná rozvaha a zdrženlivost Skopce přesto neodradila, potřebuje trpělivost, aby si získal jeho sympatie, neboť na Kozoroha normálně neudělá dojem nic a nikdo, tím spíše, jestliže si to vzal do hlavy. Vlákat tuto zdrženlivou bytost ještě týž večer do postele je nepravděpodobné, ledaže by Skopec uplatnil veškerý svůj šarm, aby Kozoroh udělal výjimku. Pokud se však podaří probudit Kozorohův zájem, tento tvor začne být náhle aktivní. V posteli Skopec zjistí, že Kozoroh vůbec není tak konzervativní a zdráhavý, za jakého ho pokládal. Okamžitě nastane fyzický kontakt, oba se bleskurychle svléknou, aby dali zelenou sexu, který může být divoký a opravdu drsný. Kozoroh dokáže být plný odevzdání, ale také velice aktivní a vyzývavý. Dává snad přednost určité technice, a tak řekne Skopci přímo, co chce, na svých požadavcích však netrvá, neboť partnerovi v Kozorohu působí největší potěšení, když mají ze sexu stejný požitek oba. Skopec má možnost jít s Kozorohem rozhodně do extrému, a sotva je schopen získat s někým vyšší stupeň uspokojení. Snad se dokonce může cítit přesycen, to si pak ovšem potřebuje od Kozoroha na delší čas odpočinout. Do každodenních mocenských zápasů s Kozorohem se Skopec nesmí pouštět, neboť co do síly a vytrvalosti tu má rovnocenného partnera. S ním musí zacházet opatrněji a především ho musí tolerovat se všemi jeho vlastnostmi.

Skopec - Vodnář

Skopec a Vodnář se k sobě přibližují impulzivně a bez plachosti. Vodnářova nestálost Skopce vzrušuje, chce tuto bytost pevně uchopit. Ale i kdyby byl Skopec fascinován k nepříčetnosti, musí si při své dobyvačnosti počínat velmi opatrně a takticky, neboť Vodnář je snílek a citlivý člověk, který neví vždycky přesně, co chce. A právě tato nestálost zvídavého Skopce provokuje. Svůj cíl má už dávno před očima. V sexu je Vodnář ochoten převzít pasivní roli. Skopec tu může uplatnit celou škálu své - ve vůdčí úloze vyzkoušené - erotiky. To však neznamená, že erotický život této konstelace musí být jednostranný. Ke Skopcově překvapení partner ve Vodnáři projeví co do praktik a pozic spoustu fantazie. Skopec je tomu přirozeně přístupný, zvláště když tak objevuje nové cesty, jak dosáhnout vlastní rozkoše a uspokojení. Vztah Skopec-Vodnář může být za předpokladu nezbytného vzájemného pochopení rozmanitý a vynalézavý. Trvá-li déle, může se obohacovat mnoha zkušenostmi, z nichž bohužel některé nemusí být pozitivní, neboť oba jsou experty v oblasti nevěry. Skopcova potřeba nových dobrodružství i Vodnářova nestálost mohou oba od sebe odehnat. Jestliže však tuto slabost překonají a pochopí, že se vlastně báječně doplňují, bude tento vztah pro oba partnery ziskem, pokud jde o jejich osobnost. Je to na nich koneckonců vidět, neboť na páru Skopec-Vodnář je vždycky cosi tajemného a výstředního.

Skopec-Ryby

Protože Skopec hraje rád svou roli ochránce a hledá někoho, kdo se k němu hodí, nalézá zcela jistě pravého partnera mezi těmi, kteří se narodili ve znamení Ryb. Ryba je senzitivní a touží po bezpečí, a proto ji sebejistota, kterou vyzařuje Skopec, fascinuje od samého počátku. Skopec naopak intuitivně vycítí, že v Rybě nejspíš ulovil partnera nejen na jednu noc. Citlivá a vnímavá Ryba dává Skopci mnoho už tím, že dokáže vyjít svému partnerovi vstříc. Skopec cítí potřebu Rybu ochraňovat a vést ji po takzvaně správné - totiž své - cestě.

V sexu je tomu podobně. Člověk narozený v Rybách se rád podřizuje a přizpůsobuje partnerovým požadavkům, a to je pro Skopce ideální. S Rybou může Skopec prožít mnoho svých erotických představ. S velkou pravděpodobností se budou dokonce shodovat s fantazií Ryby, takže tu může nastat sexuální soulad. Skopec si však nesmí počínat příliš egoisticky, jinak erotická atmosféra zmizí a společná ložnice bude připomínat spíš vyschlý rybník, v němž uvázla zlatá rybka. Skopec musí být ve svých slibech opatrný a musí se snažit nabídnout svému rybímu partnerovi víc než jen rutinu (zvlášť při sexu), jinak se Ryba stane v pravém smyslu slova němá a nezúčastněná. Cítí-li se jednou dotčená, jen zřídkakdy udělá první krok sama.

Možná se ve Skopci právě tváří v tvář Rybě objeví velice mnoho vnímavosti. Pak ostatně tato konstelace slibuje štěstí a harmonii na dlouhou dobu.