Výklad karet

Karty Vám mohou pomoci ukázat, co můžete v budoucnu očekávat, jaké jsou Vaše šance a čeho se případně vyvarovat. Ta nejdůležitější rozhodnutí za Vás ale neudělají, to musí člověk udělat sám. Určitě každý z nás si nechal vyložit karty. Každá kartářka používá jiný druh karet. Zde si jen povíme o nejpoužívanějších kartách.Mariášové kartyVýklad mariášových karet je na delší časové období většinou se hodí na vztahy kde v současné době neřešíte velký problém,ale přesto Vás zajímá zda s uvedeným partnerem budete i do delší budoucnosti a nebo zda se vztah posune do stabilnějšího zázemí popřípadě svatby nebo narození dítěte. Mariášové karty ukazují především fakta nezaměřují se na pocity člověka a ostatních lidí a nebo tyto pocity jsou zde minimalizované.

Tarotové kartyNejčastější výklady tarotů se týkají partnerských vztahů kde se odhalují podvědomé procesy vztahu spolu s vědomím vnímáním.Dále odpovědi na důvodu samoty a nebo důvodu proč člověk nemůže potkat vhodný protějšek pro vztah.Tarotové karty však dokáží odpovědět i na další otázky týkající se zaměstnání, financí a především pocitů a nevědomých postupů nás samých. Tarot má tendenci dávat odpovědi na filosofické bázi, sjednotit odpověď s fungováním vesmíru.
Tarot může člověku pomoci především se rozhodnout v nejisté situaci. To znamená- může například odpovědět na otázku, zda dát či nedát výpověď z práce (měl by být však jen pomůckou, takové rozhodnutí je nutné dát až po zralé úvaze).Dále může sloužit k účelu pochopení svého vlastního nitra. Pokud si například člověk není jistý, co mu způsobuje neschopnost komunikace ve společnosti, může to zjistit. A vykládáme-li na budoucnost, je třeba se ptát po tom, co dělat, aby budoucnost byla taková, jakou ji chceme mít.

Tarotových sad je mnoho např: Crowley Tarot ,Zlatý Tarot - Ciro Marchetti, Röhrig Tarot, Osho Zen Tarot, Rider-Waite Tarot atd. Já sama používám tarot keltských draků.

Cikánské karty
Cikánské karty řeší především krátké časové období a nynější situaci. Jsou zde patrné pocity,myšlenky a vědomé procesy,ale ukazují i určitá fakta. Je možné díky těmto kartám nahlídnou do myšlenek jiných lidí a nebo odhalit podvody,lež a nečestné jednání jako i nevěru.

Dále je možné se podívat prostřednictvím těchto karet zda to s Vámi partner myslí vážně a to i do budoucna. Lze z nich číst i otázky kolem pracovní oblasti,financí a jakékoliv srozumitelně položené otázky. Tyto karty odhalují i myšlenkové a pocitové pozadí celého příběhu. Fakta jako jsou v mariášových kartách zde jsou patrné také,ale méně již méně a nebo jen náznakem.Dokáží i poradit jak daný problém řešit na rozdíl od mariášových karet kde je většinou situace již viditelná i s Vaším rozhodnutím tyto karty nedávají velkou volbu rozhodování tak jako cikánské karty.

Lenormand vykládací karty

K dnešním nejoblíbenějším a nejpopulárnějším kartám vůbec patří karty Lenormand.
Vznikly v polovině 19. století, pravděpodobně až po smrti Marie Anne Adelaide Le Normand, která je známá pod jménem Mlle Lenormand. Paní Lenormand (nar.1772) byla první společensky akceptovanou vykladačkou karet. Pro své přesné předpovědi byla na dvoře Napoleona vítána od nejvyšší šlechty. Svým vykladačským uměním si zajistila bohatství a slávu a zapsala se do dějin jako "Sybila z Paříže". Napoleonův pád, který taktéž předpovídala, jí ovšem přinesl vyhnanství.
Zvláštností těchto vykládacích karet jsou jejich symboly, kterým mohou být zvířata, lidé, předměty, jež nechávají velký prostor pro interpretaci. Díky tomu může kartář využít svou intuici a podvědomí.
Karty Lenormand se skládají ze 36 očíslovaných karet. Každá karta nese číselné označení a podobně jako u klasických mariášových karet má i svou hodnotu křížovou, pikovou, srdcovou nebo károvou.

Andělské karty

Andělský výklad karet se provádí tak, že andělům položíte otázku. Kladené otázky se mohou týkat jakékoli oblasti života vás či jiné osoby. Můžete do konce položit otázku za druhého člověka. Při výkladu si nemůžete vytáhnout "špatné" karty, protože na celý proces dohlížejí andělé a jejich síla brání nesprávnému výkladu. Andělé vám chtějí pomoci dosáhnout nejlepšího možného vyustění situace a právě to je cílem jejich poselství a vedení.

Výklad karmických karet
karmické souvislosti, vztahy, minulé životy, odhalí proč se vám v životě dějí určité stavy a situace stále stejně dokola a připadáte si jak v bludném kruhu, pomohou najít problém v minulém životě, který se jako karmický dluh odráží v do současného života a uvědoměním si ho pomohou k odstranění těchto potížíPokud máte pocit,že se Vám partnerství nedaří a nebo,že se partner chová způsobem,který postrádá rozumné důvody je možné,že se jedná o vztah z minulých životů kde jste oba pod karmickým zatížením. Dále pokud máte pocit,že Vás osud trestá a vy nevíte za co i tam se bude pravděpodobně jednat o karmické zkoušky či zatížení z minulých životů. Lidé které potkáváte a jsou Vám něčím blízcí a nebo máte pocit,že jste se již někdy znali i zde se jedná pravděpodobně o duše z minulých životů. Můžeme nahlédnout do příčin vašich problémů jak psychických tak i poté projevů fyzických (nemoc) a tyto informace a souvislosti se převedou do vašeho vědomí.