Skupina vědců objevila, že krevní skupina má do jisté míry vliv na náš životní styl, povahu a působí i na naše nemoci. Velice stručně řečeno: známe čtyři základní krevní skupiny. Každá z nich se vyvinula v reakci na měnící se klimatické podmínky a vývoj druhů v průběhu věků, po které člověk obýval Zemi. Kdo zná svoji krevní skupinu, může podle toho žít. Bude zdravější, plný síly a šťastnější.Někteří vědci se domnívají, že krevní skupina má vliv i na to, které potraviny nám neprospívají nebo naopak - které nás uzdraví. Se speciální dietou tak můžete být zdravější a k tomu ještě zhubnout.

Jaké krevní skupiny existují?

Známe 4 krevní skupiny - 0, A, B, AB. Objev krevních skupin spadá do počátku našeho století a je spojen se jménem českého lékaře a profesora Karlovy univerzity Jana Janského.Zjistil, že krevní séra některých lidí shlukují červené krvinky jiných lidí v určitém zákonitém pořádku. Svůj objev zveřejnil v roce 1907.

* Krevní skupina 0

Krev této skupiny může zachránit život nositelům všech ostatních.

* Krevní skupina A

Při transfúzi nesmí dostat krev skupiny B. Má ji asi 44 % obyvatel.

* Krevní skupina B

Nesmí dostat krev skupiny A. Má ji 12 % lidí.

* Krevní skupina AB

Může dostat krev od všech. Má ji 5 % lidí.

Krevní skupinu AB charakterizuje ctižádostivost

Vyskytuje se poměrně zřídka. Je z krevních skupin nejmladší, vznikla vzájemným promícháváním a existuje pouze tisíc let. Lidé s touto skupinou mají poměrně silný imunitní systém, dobrou paměť a bystrý rozum.

Typ AB je citově založený, může být posedlý sexem (John F. Kennedy, Marilyn Monroe), nezištný a obětavý v přátelství i lásce. Je velmi ctižádostivý a jen zřídka má zdravotní potíže.

Člověk, který má krevní skupinu B, může jíst téměř vše, co je dobré pro A a B, nejlepší je pro něj zeleninová strava s doplňky mléka a masa. Maso by se mělo pojídat v menších porcích, aby bylo lépe stravitelné. Skupina B totiž neprodukuje tolik žaludečních šťáv, takže žaludek by mohl mít se zpracováním nadměrného přísunu živočišného proteinu potíže.

Charakteristika

Nejznámějším nositelem krevní skupiny AB byl údajně Ježíš Kristus. A také různí šamani, jasnovidci, vědmy. Je zvláštní, že přes zjevné sklony k okultizmu jsou lidé AB velmi racionální, klidní a soustředění na svou práci. A typická je pro ně schopnost komunikace, umění improvizace a velké kouzlo osobnosti. Spousta z nich se proto dokáže velice slušně uživit na prestižních postech moderátorů, herců nebo bavičů po celém světě.
Partnerství
Partner skupiny AB: podle všeho jsou lidé této skupiny až neskuteční romantici. Sex je pro muže i ženy této skupiny až na druhém místě, protože milují láskyplné příběhy, romantické schůzky a dary ve všech podobách. Zamilovaný AB veršuje, skládá opusy a prakticky neustále sní. S pocitem naplněné lásky se ovšem nakonec dokáže odvázat i v sexu, ale pokud všechno nejde podle jeho představ, patří tato skupina k nejvíce rizikovým v počtu dokonaných sebevražd.
Povolání
Romantický AB se senzačně profesně realizují jako barmani nebo číšníci. I pro nás ostatní je prý údajně veliká radost, pokud se nám podaří AB někde za barem potkat. Stejně tak se jim skvěle povede jako zpěvákům, hercům nebo mimům, advokátům nebo obchodním zástupcům. Navíc mají i speciální nadání pro čtení v našich osudech. Stoprocentně spolehlivé se jeví kartářky, jasnovidky a věštkyně, které mají právě zmíněnou krevní skupinu. Milá dáma, která vám podle karet doporučí, abyste si udělali radost a naučili se rozmazlovat, protože s nevěrným partnerem stejně nepohnete, je podle záznamů transfuzní stanice podle všeho krevní skupina AB. Zapomeňte však na to, že by vlastníky skupiny AB někdy mohli být piloti nebo vojáci. V tomto směru se totiž podle psychologických studií jeví zcela nepoužitelně. Nemají pro tyto profese talent, nevyhovuje jim stoprocentní disciplína a ani pravidelný dril.

Krevní skupina B - rození individualisté

Lidé s touto krví jsou pravdomluvní, přímí a velmi kreativní. Neumějí však být přesní a je pro ně problém přijít včas. Mají dobré trávení, dopřávají si dostatek jídla, aniž by přibrali nebo se jídlem unavili. Máte-li tuto krevní skupinu, pak se vaše optimální strava skládá ze zvěřiny nebo z masa skopového a králičího. Měli byste se však zdržet masa kuřecího. Máte-li na kuřecí přesto často neodolatelnou chuť, začněte ho nahrazovat krůtím masem.

Na rozdíl od skupiny 0 a A jsou pro skupinu B vhodné mléčné výrobky. Chcete-li nějaké to kilo shodit, nejezte výrobky z pšenice a kukuřice. Nositelé skupiny B mají celkově dobrou obranyschopnost. Pro B-typy není sex důležitý. Bývají věrní svým partnerům.

* NEBEZPEČÍ Náchylnost na střevní infekce (salmonella) a tyfus.

Charakteristika

Stačí si vzpomenout, kdo z vašich přátel vpadne do místnosti jako voda a dokázal by na sebe strhnout pozornost i na ulici při karnevalu v Riu. Potom je to typický "béčkař". Nezávislý, otevřený, nadaný, skvělý řečník, který ovšem nenávidí organizaci v jakékoli podobě a formě. Je nepořádný, neschopný přijímat rozkazy a neexistuje schůzka, na kterou by dorazil včas! Při tom všem ovšem dokáže být roztomilý tak, že mu snadno odpustíte. Pokud ovšem "béčkař" neruší harmonický styl "áčkaře", jeden z nich potom musí ve společné kanceláři, nebo dokonce v životě, výrazně ustoupit. Případně toho druhého zabít, jiná možná varianta neexistuje.
Partnerství
Partner skupiny B: zamilovaná "béčka" obvykle padají do vztahu po hlavě, jsou vášniví a pro momentální citové vzplanutí klidně ukončí i mnohaletý manželský vztah. V případě ženy partnerky se občas charakteristické rysy skupiny B mohou projevit z partnerova pohledu celkem negativně. "Moje žena je úžasná," vysvětluje tento případ lékař Petr. "Dost mi ale vadí, že má neustálou potřebu mne nějakým způsobem kontaktovat. Volá do práce, posílá sms a je hodně podrážděná, pokud hned neodpovím. V tom případě se totiž sebere a přijede za mnou do nemocnice." Zatímco pro ženy B je podobná tendence být partnerovi nablízku typická, muži stejné krevní skupiny naopak hledají v manželství především vlastní pohodlí a nehodlají si ztrpčovat život nějakými problémy nebo snad pocity zodpovědnosti. A své ženy by rozhodně v práci nekontrolovali, umějí si najít zajímavější program.
Povolání
Nositelé krevní skupiny B jsou podle všeho skvělými kadeřníky, holiči a kuchaři. Poptejte se tedy ve svém salónu... Využít se ovšem údajně dají i jako geniální policisté nebo vojevůdci, moderátoři nebo detektivové. Pokud vámi zmítají skutečně silné deprese, také váš psychiatr by rozhodně měl být krevní skupina B. Podle všeho jsou senzační. Stejně tak jsou ovšem "béčka" jedineční hráči golfu. Naopak není moc vhodné přijímat béčka na posty diplomatů, dílovedoucích a také, pokud chcete v pohodě prožít zaoceánský let, můžete jen doufat, že letištní dispečer skutečně nebude krevní skupina B. Jinak můžete mít dost velkou smůlu!

Krevní skupina A představuje typ - introvert (člověk zahleděný do sebe)

Tito lidé jsou v lásce nesmělí, ale romantičtí a vášniví. V práci perfekcionisté a velmi svědomití. Aby zůstali štíhlí a výkonní, potřebují dostatek ovoce a zeleniny. Často jsou mezi nimi vegetariáni. Vyhovují jim především sójové výrobky, fazole a luštěniny, obilniny, ovoce, zelenina a malé množství ryb.

Proti stresu bojují vnitřním klidem, prospěje jim i ženšen či gingko biloba. Nadmíru užitečné jsou jim také vitamin C, zinek a vitaminy skupiny B.

* NEBEZPEČÍ Náchylnost k ateroskleróze, cukrovce, neštovicím.

Charakteristika
Když přijdete ze svého domácího bince do domácnosti, kde vás nejprve šokuje skvěle upravená zahrada a vzápětí i harmonicky uspořádaný byt, majitel nejspíš bude nositelem krevní skupiny A. "Áčkaři" jsou pečliví, přesní, ctí pořádek a zákony, a pokud je něčím chcete opravdu rozhodit, postačí nabourat jim promyšleným tahem denní stereotyp. Nenávidí totiž změny, vzruch, posun od zavedených norem. Geniálně se vyjímají na postech soudců, advokátů, knihovníků, pár schopných nositelů skupiny A bychom nepochybně našli i v řadách studentů Policejní akademie. A láska?
Partnerství
Pozor, podle vědeckých studií patří "áčka" k nejvyhledávanějším manželským partnerům. Jsou stálí, věrní a výjimečně pozorní. Kdo se pokusí získat partnera typu A, musí zvládnout jedinou problémovou věc. Probourat ochranný val jejich osobnosti a dostat se tomuto člověku opravdu pod kůži. Pod maskou zdánlivého drsňáka nebo přezíravého chytrolína se obvykle skrývá to nejlaskavější srdce, jaké v životě můžete potkat.
Povolání
Skupina A může společně s 0 založit prosperující účetní firmu. Může se soustředit i na povolání policisty, zahradníka, advokáta, nebo se trochu zklidnit i při práci v knihovně. Doporučit pro A můžeme i práci řidiče autobusu, nástrojaře, počítačového programátora nebo žurnalisty. A jen tak mimochodem, pokud máte syna nebo přítele s krevní skupinou 0, nervěte ho mermomocí na fotbalový stadion. Podle všeho je to pro něho ta nejméně vhodná profese. Stejně jako z něho sotva někdy vypadne kultivovaný psaný projev, podobně se s ním těžko můžete radit o vhodných investicích. Áčko je totiž naprosto mizerný investiční makléř. Proto je mu opravdu mnohem lépe v knihovně nebo v zahradě, kde honba za miliony zdaleka nehrozí. Stejně tak jako mu jde práce s čísly a kontrola mezd v účtárně, mu ale chybí právě schopnost riskovat a odvázat se. Chybí cit pro investice.

Krevní skupina 0 představuje typ - vítěz

Takový člověk chce dosáhnout stále více (má ji třeba hvězda Formule 1 - Michael Schumacher). Je masožravec. Vyhovuje mu především červené maso, ale také drůbež a ryby i rozmanitý výběr zeleniny. Těžko snáší mléko, mléčné výrobky a luštěniny.

Má silný imunitní systém, stres odbourává nejlépe pohybem. Ženy s touto krevní skupinou jsou aktivní při sexu, muži se chtějí brzy oženit, bývají dobrými otci rodin.

* NEBEZPEČÍ Lidé s krevní skupinou 0 bývají náchylní k původcům cholery, moru a na bakterii (Helicobacter pylori), která zapříčiňuje vředovou chorobu dvanácterníku a žaludku.

Charakteristika
Dobrá vstupní informace pro budoucí šéfy. Lidé s touto krevní skupinou skutečně obvykle touží po moci, chtějí být v čele. Platí to pro ně nejenom v profesi, ale třeba i při basketbalovém zápase na plácku mezi paneláky. Nestojí o nic jiného, než o úspěch ve všech oblastech. Logicky jim proto neschází sebevědomí a především schopnost pro svůj úspěch mnohé obětovat. Touží po významných postech a bývají skvělými analytiky. Jsou ochotni se neustále vzdělávat a hlavně - pro svou kariéru půjdou i do rizika. Na druhou stranu se mohou lidem kolem sebe občas jevit jako bezohlední a necitliví. Nemohou ovšem za to. Nutkavá potřeba být za všech okolností v čele ostatní instinkty občas zcela pohltí. Pokud se majitelka krevní skupiny 0 rozhodne, že zhubne, můžete vzít jed na to, že do měsíce má deset kilo dole. Bez zbytečných výmluv a vleklého rozhodování. Zrovna tak ale stejná krevní skupina přivádí lidi do čela významných koncernů nebo na vysoké politické posty. Mnohé zahraniční firmy už dokonce do vstupních dotazníků podsouvají i kolonku - vaše krevní skupina. Zřejmě vědí proč. A co láska?
Partnerství
Lidé typu 0 hodně dají na svou image, čas od času se stává, že jsou natolik pohlceni sami sebou, že jim na pochopení partnera nezbývá energie. Platí to především u mužů. Pokud se nositel této skupiny snaží získat ženu, patří údajně k těm nejvíce užvaněným, zároveň ale i dost přelétavým partnerům. Naopak ženy typu 0 jsou obvykle velice vášnivé milenky a nepříliš zkušení muži mohou pro své sebevědomí udělat jedinou dobrou věc - zdaleka se jim vyhnout.
Povolání
Dominantní 0 bude skvělým účetním, bankéřem, politikem, ministrem, hazardním hráčem, podnikatelem, investičním makléřem, spisovatelem romantických příběhů, terapeutem, ale s klidem třeba i prodavačem. Docela určitě by se ale neměl drát na posty novináře, umělce a své firmě příliš neprospěje ani jako hlídač nebo noční vrátný.