LEV

Příznivé dny: středa, čtvrtek, neděle

Nepříznivý den: úterý

Čísla: 1, 3, 9, 93

Barva: žlutá

Kameny: granát, ametyst, diamant, jantar

Zvířata: lev, kočka, tygr, rys, puma, jaguár, slon, páv

Rostliny: slunečnice, růže, oliva, pivoňka, hloh

Charakter: cholericko-flegmatický

Vládcem Lvů je slunce. Právě to dává Lvům optimistický nadhled na život, veselou mysl a dobrou výřečnost. Tito lidé Vás úplně okouzlí úsměvem, uhlazeným chováním a milými způsoby. Jsou odvážní, neobyčejně bystří, rafinovaní a navíc jim přeje štěstí. Váš obdiv jim udělá nesmírně dobře. Lvi s velkým potěšením dávají rady. Tohoto člověka velmi raní, když nerespektujete jeho moudrost a velkorysost. Lev nikdy neskloní svojí hrdou hlavu. Nikdy se nespoléhá na druhé, naopak cítí zodpovědnost vůči slabým a bezmocným. Neexistuje pro ně kompromis. Lvi velmi brzy dosáhnou vedoucího postavení. Měli by si však dávat pozor na lhostejnost, lenivost a panovačnost. Mají rádi ve všem prvotřídnost, přepych a nedělá jim problémy utrácet za zábavu a humor. Velmi málo Lvů je opatrných na finance. Většinou všude chodí pozdě. Lev je neobyčejně věrný přítel, ale dokáže být také mocným nepřítelem. Další typickou vlastností Lva je spjatost s přírodou. Prahne po teple a zeleni. Tito lidé jsou skoro neustále ve víru vášně, a to ne jen ve vztahu k opačnému pohlaví, ale k životu samému.

HODÍTE SE K SOBĚ ?

Lev-Skopec

Není sice třeba všechno redukovat na erotiku, avšak mezi Lvem a Skopcem tvoří právě ona nejsilnější přitažlivou sílu. Setkání se Skopcem chápe Lev jako jasnou výzvu k souboji na poli rozkoše. Oba totiž okamžitě větří animální pud svého protějšku. Cestu do ložnice ukáže přirozeně Skopec, ale na to, co se tam bude dít, není Lev právě zvyklý. Jestliže se Lvi do tohoto dobrodružství pustí, měli by vědět, že musí vedení předat partnerovi. Tady nejde o romantický milostný akt, nýbrž o čistý sex. To nemusí znamenat, že Lev přijde zkrátka, neboť oč Skopec připraví partnera svým egoismem, vynahradí mu zase fantazií a vášnivostí. Erotický oheň vzplane sice mohutně, plamen však zřídkakdy hoří déle, než co trvá jeden románek. Jakmile mají ti dva první divoké noci za sebou, Lev opět zatouží po starých návycích. Muži ve Lvu v tomto způsobu sexu nenalézají uspokojení. Nedokáží akceptovat, že partnerka má v hlavě jen svůj orgasmus. Ženy ve Lvu zase postrádají něhu a komplimenty, neboť muž ve Skopci je na ně skoupý.

Ve vztahu Lev-Skopec se dostává do popředí boj o moc. Partner ve Skopci je silný, nenechá se od Lva ani ovlivňovat, ani si nedá od něho něco předpisovat. Se Skopcem nemá Lev snadný život, a Skopec kromě toho nedodržuje partnerskou věrnost. Jakmile se mu naskytne příležitost k milostnému dobrodružství, nepromarní ji. Sám se však pokouší lví touhu po svobodě - jež se ostatně netýká střídání partnerů - omezovat.

Vcelku Skopec nedovede dát Lvu potřebnou harmonii. Tato konstelace tedy rozhodně nemá nejlepší vyhlídky na trvalost, ledaže by se Lvu podařilo potkat zcela výjimečného Skopce.

Lev-Býk

Býk není Lvu nesympatický, ale Lev se k němu přibližuje s velkou opatrností, neboť mu instinkt říká, že se za vlídností a srdečností skrývá impulsivnost, jež mu nutně musí připadat podezřelá a nebezpečná. Co však Lva přitahuje, je Býkova smyslnost a nevyumělkovaná přirozenost.

Sexuální a erotický život bude líp fungovat v kombinaci muž ve Lvu a žena v Býku než žena ve Lvu a muž v Býku. Radost z inscenace před milostnou hrou, na níž žena v Býku obecně lpí, nemusí vyhovovat vkusu muže ve Lvu, je to však poddajná a přizpůsobivá partnerka, která nemá nic proti tomu, nechat se Lvem vést. Se smyslně animálním mužem v Býku si Lvice nejlíp přijde na své, musí mu však naznačit, jak a kde ji má nejraději hladit.

Manželství Lev-Býk znamená jisté problémy. Býk je na jedné straně chápavý a soucitný partner, na druhé straně velmi silně omezuje u Lva svobodu pohybu. Pronásleduje ho svou žárlivostí, spontánní výbuchy hněvu jdou Lvu na nervy, neboť ten potřebuje v partnerském vztahu klid a vyrovnanost. Vcelku je tento vztah spojen s velkými výkyvy, rozhodně však existuje možnost, že po prudkých střetech nastává ve společném domě harmonie, až na to, že napětí trvá.

Lev - Blíženec

Šarmu, jímž je Blíženec obdařen, podlehne Lev právě tak jako kdokoli jiný. Ani nestačí zvažovat, zda je všechno v pořádku, protože Blíženec mu k tomu neposkytne čas. Lva Blížencův šarm okamžitě okouzluje a nechá se obtočit kolem prstu. Jinak to nemívá ve zvyku, je ostatně zvyklý chodit svou cestou, Blíženec se však už vyzná v tom, jak kočku hladit, aby předla a zkrotla.

Blíženec nabízí Lvu pestrý erotický program, nadto ho překvapuje neobyčejnými nápady, skládá mu poklony a hýčká ho něžnostmi - alespoň na počátku a dokud ho Lev zajímá. Hříčku Blížencových špatných nálad však ze sebe Lev nenechá udělat. Nepotřebuje neustále zkoušet nové hrátky a v sexu si žádá stabilitu a harmonii.

V partnerském vztahu se Blíženec často snaží Lva přetvořit podle svého gusta a zneužívá lví velkorysosti. Lidé narození v Blížencích chtějí vnutit druhému vše od saka až po pohovku v obývacím pokoji podle vlastních představ - které se opět mění podle nálady. Zamilovaný Lev si to jistou dobu nechá líbit, ale časem ho to začne unavovat. Neústupné spory a debaty jsou na denním pořádku, na to si musí Lev v soužití s Blížencem zvyknout. Vede to k tomu, že na to doplácí také sexuální život, což vyvolává ve Lvu, který potřebuje harmonii, značnou nespokojenost. Blíženec neponechá Lvu svobodu, aby mohlo sobě rozhodovat a jít svou obvyklou cestou. Také není nijak lehké se ze spárů výřečného, třpytného Blížence vymanit. Lvu nakonec nezbývá nic jiného než ukázat drápy a připravit se ke skoku. Vášnivý poměr s Blížencem poskytne Lvu změnu a nové zkušenosti, na delší dobu ho však tento vztah neučiní šťastným.

Lev-Rak

Tady nezůstane u flirtu, neboť na to je Rak pro člověka narozeného ve Lvu příliš zajímavý a přitažlivý. Raci jsou obdařeni velkou empatií a vědí, jak si zájem Lva udržet. V ložnici by při této konstelaci neměla chybět harmonie, už proto ne, že lidé narození v Raku nejsou dominantní bytosti a právě v sexu velice touží po harmonii. Partnerka v Raku akceptuje vůdčí roli muže Lva a stává se odevzdanou milenkou, která milence ráda rozmazluje a své poslání spatřuje především v tom, aby ho uspokojovala. Muž v Raku dává ženě ve Lvu mnoho něhy, však on už ví, jak zalichotit její lví duši.

V tomto partnerském vztahu působí problémy a stále vyvolává hádky Rakova náladovost, přičemž má Lev co dělat s protivníkem obdařeným břitkým rozumem. Lev si dokáže počínat jako nebezpečná šelma, Rak se však jen tak hned nezalekne, protože své zbraně umí používat lstivě. Lev by si měl uvědomit, že ho Rak dokáže pěkně štípnout a zranit. To však v tomto partnerském vztahu vyváží chvíle plné harmonie.

Lev-Lev

Sympatičtí si jsou sice při prvním setkání, přesto proti sobě stojí poněkud skepticky, ba dokonce snad i trochu bojovně.

Některé lví ženy možná sdílejí výstřednosti se svým lvím partnerem a zpočátku je to svede dohromady, brzy je to však zase rozdělí, protože se chtějí vzájemně překonávat. Jí vadí jeho výstřední způsob života. Který odvádí pozornost od její osoby. Jemu zase jde na nervy její hrdost a sebejistota. Tak se k muži jako on prostě nemůže chovat! Vztah Lev-Lev není právě ideální, v erotickém ohledu však překonává všechna očekávání. Oba si dávají mnoho něhy a jsou vnímavými partnery. Některá lví žena si možná počíná na vkus lvího muže až příliš rázně. Ví přesně, co chce, a dává to svému partnerovi jasně a zřetelně najevo. Ve všedním životě touží oba Lvi po svobodě a nezávislosti, většinou však nikoli ve stejném směru. Tak nemůže jeden druhého kontrolovat, což je pro Lva zásadně důležité, aby měl přehled. Nemusí to nutně znemožňovat manželství, při sporech však jeden musí ustoupit, tomu se musí i pár Lvů naučit.

Lev-Panna

V zásadě se nijak zvlášť nepřitahují. K tomu aby se vzájemně objevili, musí přispět větší slavnostnost, stylové prostředí a snad taky trochu alkoholu. Oba potřebují uvolněnou náladu, aby se odvážili dobrodružství. První noc, pak bývá samozřejmě vášnivá.

Žena v Panně se Lvem nutně neharmonuje, o to lépe však funguje partnerský vztah mezi Lvicí a mužem v Panně. Oba mají mnoho společných zálib, především v oblasti umění a kultury. Oba jsou neustále v pohybu, z jedné výstavy na druhou, na aukce, přednášky nebo vzdělávací zájezdy. Protože žena ve Lvu bývá často umělecky činná, nalézá v mužovi v Panně ideálního partnera, pokud jde o duševní soulad a společné záliby. K tomu přistupuje (ani se tomu nechce věřit) toto: Lvice má ráda, když jí on leccos vytkne a kritizuje její práci. Co na něm jiným partnerkám vadí, pro ženu ve Lvu je hozená rukavice. Špičkování jí vůbec nevadí, má hroší kůži a kromě toho ví, že on ji obdivuje a že ona má v tomto vztahu převahu.

Jemná žena v Panně není pro Lva právě ideální partnerkou. První sympatie většinou rychle vyprchají, protože tohle není žádná gejša, kterou si muž ve Lvu občas přeje. Nikdy si nemůže být svou partnerkou skutečně jistý, protože ta se skrývá za maskou. Tu je přítulná a nenasytná milostných důkazů (což ho tísní), tu se chová chladně a zdrženlivě (což ho činí nejistým), případně naříká. Muže ve Lvu se pak zmocní pocit, že mu tato dáma pije krev, aby ho zbavila sil a pak ho opustila. Ale tak daleko to zase nemusí dojít. Lev, který svou Pannu miluje, si už bude umět poradit.

Lev-Váhy

Člověk by si mohl myslet, že dlouhotrvající vztah Lev-Váhy musí být založen na karmických souvislostech, neboť tato konstelace v podstatě slibuje všechno kromě šťastného soužití. Tady se totiž role vymění. Váhy sice Lvu poskytují pocit, že má převahu, tajně se ho však snaží ovládnout a profitují především ze lví velkorysosti. Dvě tváře partnera ve Vahách Lva matou, protože je těžké odhadnout, kdy se na jednu misku vah naložilo příliš. Člověk ve Vahách má kromě toho velmi kolísavé nálady. Existují však také společné rysy, například potřeba společnosti a zábavy. Ve veselé a pokud možná velké partě se oba cítí dobře. Ženě ve Lvu by se docela mohl podařit partnerský vztah s mužem ve Vahách, aniž by ztratila své dominantní postavení. Muži ve Vahách se rádi nechávají hýčkat, ale také je lze snadno uspokojit, neboť nemají přehnaně vysoké nároky. Lvice přesně ví, čím ho udržet v dobré náladě a jak s tímto partnerem dlouhodobě dobře vycházet.

Komplikace rozhodně nastávají v sexu. Manželské lože Lva a Vah není právě základem pro extatické chvíle nebo společné vrcholy. Třebaže zaměněné role nejsou za denního světla tak závažné, v noci se s tím Lvi již nedokáží vyrovnat, neboť uspokojivý sexuální život je pro ně předpokladem, aby příští ráno vstávali posílení a vyrovnaní. Člověk ve Vahách sice také hledá vyrovnanost a harmonii, ale v jiné rovině než Lev. V partnerském vztahu to bohužel často bude směřovat k tomu, že si jeden z partnerů najde uspokojení mimo manželský svazek.

Lev - Štír

Štír je pro Lva naprosto náhodná známost. Většinou mu Štír přeběhne přes cestu v nějaké komické situaci, případně o něj zakopne. Stává se to, když je Štír v nouzi a panice - když v jistém smyslu prohrál-, a Lev toho chudáka hrdě a odvážně z takové šlamastyky vysvobodí. V tomto okamžiku se zablýskne a většinou z toho vznikne prudký flirt. Štír Lva zajímá nejen proto, že v něm vzbuzuje pud ochraňovat. Štír má fantazii i vnímavost a lvímu partnerovi se přizpůsobí. Až potud bývá jejich soužití harmonické a bohaté na změny. Sex jim oběma přináší potěšení, až na to, že Štír má někdy sklon k bisexualitě nebo k poněkud výstředním formám milostné hry, ale na to by Lev stejně nepřistoupil. Vztah, který tak vášnivě začal, proto jednou kupodivu chladně dozní. Většinou to bývá Lev, kdo náhle uprchne. Možná se to stane proto, že Štíři v partnerském vztahu rádi vodí toho druhého tak trochu na provázku. Po určité době se totiž Štír už neprojevuje jako slabý a bezbranný tvor, i on dovede být mocný a silný.

Lvu bude těsno, neboť jeho Štír se ho neustále snaží zkoumat a pronikat do jeho tajemství, zdá se, že ho chce připravit o poslední zbytky osobnosti. Ve Lvu náhle vznikne pocit, že bude zrazen a prodán, jestliže se ještě víc otevře. Obává se Štírova bodce, který v okamžicích nesouladu již poznal. Ve střetu jsou Štíři tvrdí a neústupní, dokáží Lva do hloubi duše zranit. Pod partnerovým egoismem a žárlivostí Lev trpí. Nesmí však zároveň zapomínat, že lidé ve Štíru jsou velmi vnímaví a citliví a že to se Lvem také nemají vždycky lehké.

Lev - Střelec

Zde se setkává oheň s ohněm, a to s energií, která se pravděpodobně rovná velkému třesku. Proto je vztah se Střelcem většinou krátký, a Lev to cítí o to intenzivněji. Člověk narozený ve Střelci je svobodymilovný, Lev ho ani během krátkého vztahu nedokáže spoutat. Střelec si zásadně nenechá nic předpisovat a vždy znovu se vydává na toulky. Je to vlastně škoda, neboť to mezi oběma mohutně jiskří. Sex mezi těmi dvěma může být vzrušující i harmonický. Jakkoli Střelec obecně rád dominuje, v posteli se zcela přizpůsobuje svému partnerovi ve Lvu. Zde působí naprosto odevzdaně, ovšem se spoustou zkušeností a fantazie. V partnerském vztahu Střelec respektuje lví nezávislost, neboť ví, jak důležitá je svoboda pro něj samého. Od Lva ovšem očekává stejnou toleranci, což by mohlo být tak trochu přehnané přání. To je zřejmě jádro problémů této konstelace. Velkorysost je krásná a dobrá vlastnost, ale asi by se tu měli snažit oba. Lev by měl vědět, že Střelec (zralejší) má ve skutečnosti svého dobrodružného života po krk a touží po stálém partnerovi. Záleží na Lvu, zda se toho chce s tímto člověkem odvážit. Vztah je spojen s mnoha riziky, Lev musí leccos spolknout (což je vlastně v rozporu s jeho hrdostí), ale pak by to mohlo přece jen fungovat. Ostatně: Střelec s ním sdílí velkorysost. Stejně jako on rád plnými hrstmi rozhazuje peníze. Proto raději žádné návštěvy herny!

Lev-Kozoroh

Buď se ti dva minou, anebo - zasáhne-li osud - je to láska na třetí pohled. Není pravděpodobné, že by se jim zkřížily cesty v mladých letech a že by šli kousek spolu, neboť v tomto období bývá Kozoroh obzvlášť vzdorovitý a uzavřený. V páru s provokativním a občas agresivním Lvem mohou cucky lítat. Mladý Lev jde ve své extrovertnosti přesně opačným směrem než introvertní Kozoroh. Kombinace Lvice s mužem v Kozorohu má větší šanci, protože muž v Kozorohu je v první polovině života ještě hravý a tak trochu pošetilý (i když už nemyslí skoro na nic jiného než na svou kariéru), později se pak stává chladnější a zdrženlivější, a proto nemůže Lvici, která tolik potřebuje lásku a obdiv, již plně uspokojovat.

Kozoroh Lva neustále provokuje k debatám a sporům. Partnerský vztah s ním určitě není pro Lva žádný med, už proto, že v důsledku rozdílných názorů dochází mezi nimi k neustálým debatám, v nichž musí oba měřit své síly. Na druhé straně se Lev může na tohoto partnera spolehnout. Milující Kozoroh bývá nejen věrný a oddaný, ale také druh na dlouhé a neschůdné cesty. Ve správném ascendentu prý Kozoroh není tak chladný, jak se tvrdí. Žena v Kozorohu se ve své druhé polovině života částečně zbavuje svých zatvrzelých názorů a nevidí život již tak tragicky, dokonce akceptuje přání svého lvího partnera, aby vedl.

Žena ve Lvu určitě nenajde v Kozorohovi něžného a chápavého partnera, ale alespoň je finančně zajištěná. V erotickém ohledu si Lev s Kozorohem buď vůbec nerozumí, nebo se společně dostanou do sedmého nebe. Když Lev partnera přiměje, aby se mu podvolil, slibuje tato konstelace harmonický vztah.

Lev - Vodnář

Mohl by to být velmi romantický vztah. Vodnář Lvu plete hlavu a svádí ho, neboť má šarm, inteligenci, je duchaplný a vtipný, což na Lva působí. Protože je brilantní řečník, snadno Lva přemluví, aby jednou zkusil něco jiného. Vodnář je nadto duchovně založen. Také Lvům někdy bývá tato oblast blízká. Může se stát, že se Lvu náhle zalíbí změnit stravovací návyky a poslouchat meditační hudbu. Nějaký čas se s Vodnářem zúčastní ezoterických výletů a nechá se inspirovat Vodnářovou otevřeností a zálibou v dobrodružstvích, natrvalo však ne. Po čase je mu to příliš.

Vodnáři jsou neklidní, nepotřebují pevný bod, k němuž by se neustále vraceli. Lvu neposkytují klid, po němž touží, nehledě na to, že Lev si občas rád zalenoší. V takových chvílích mu musí partner Vodnář připadat jako uzlíček nervů.

Vodnář Lva mnohokrát předčí také v utrácení peněz. Často má sklon žít nad poměry. Ekonomicky bývá tento partnerský vztah pohroma a s mnoha riziky je spojen i v jiném ohledu. Vodnář sice potřebuje stálého partnera, ale tak pevně zakotvit nedovede, tomu brání jeho touha po volnosti a dobrodružství. Stále loví v jiných vodách. Ale pro Lva je možná něžný Vodnář přece jen natolik zajímavý, že se s tím dovede smířit.

Lev-Ryby

Člověk narozený v Rybách rozhodně není optimálním partnerem pro manželství, eroticky je však o to zajímavější. Dokáže se přizpůsobovat jako nikdo jiný. Je citlivý a něžný nebo zase lascivní a radující se z experimentů - přesně tak, jak se to Lvu líbí. Žena v Rybách dává svou touhu otevřeně najevo a v ničem se neomezuje, což muž ve Lvu vychutnává. Muž v Rybách se zase chová ke lví dámě velmi vnímavě. Problém, jak dosáhnout orgasmu, s ním určitě nemá. Co Lvu časem poněkud vadí, je právě ona naprostá oddanost. Zpočátku to znamená dokonalou harmonii, později ho to tísní. Lev na své straně potřebuje někoho, kdo mu tu a tam poskytne příležitost, dostat se s ním - pochopitelně konstruktivně - do sporu. Stále je to Lev, kdo začíná, musí partnera vybízet a ukazovat mu, kudy jít. Zřídkakdy se stane, že člověk v Rybách svede Lva nebo ho spontánně obdaří něhou, Ryba většinou vyčkává. Vztah s Rybou může být občas pro Lva docela příjemný, protože ho ničím nerozčiluje, dlouhodobě však poskytuje příliš málo třecích ploch. Na psychické úrovni se v tomto vztahu bohužel odehrává příliš málo.