Africká fialka, Kapská fialka (Saintpaulia ionantha) Navazuje spirituální atmosféru v okolí, kde roste.

Aloe (Aloe) Šťávu z čerstvých listů můžete přidat do očistné koupele.

Bazalka (Ocimum basilicum) Vykuřování bazalkou sloužím k zapuzení negativních sil z domova. Abyste si skutečně zajistili očistu a ochranu sebe i domova, nasypte špetku bazalky do každého rohu v místnosti a přidejte si ji i do koupele (stejně tak působí i sůl). Slouží k rituálům, které jsou spojovány s nesmrtelností. Je spojována také s láskou. Když u sebe nosíte snítku bazalky, pomůže vám to přičarovat si pana Božského. Pokud již partnera máte, bazalka vás uchrání před hádkami a zabezpečí vám šťastný vztah.

Benedikt lékařský (Cnicus benedictus) Ochraňuje a dává sílu. Roste-li na zahradě dává ochranu a odhání zloděje.

Bez černý (Sambucus nigra) Je zasvěcený Bílé Paní (Bezové Paní, Paní Holle) a letnímu slunovratu. Druidové ho používali jak k žehnání, tak i k prokletí. Když se postavíte o letním slunovratu pod bez, můžete prý vidět skřítky. Bezové hůlky se používají k vyhánění zlých duchů nebo myšlenek. Chrání před ohněm i nemocemi. Říká se, že pokud někdo porazí černý bez a nezasadí nový, čeká ho velké neštěstí. Nošení bezinek zase ochraňuje před veškerým zlem. Některé čarodějky zavěšují větvičky do oken a tímto zabrání vniknutí zla do domu. Dřevo černého bezu se používá při výrobě magických holí.

Blín černý (Hyoscyamus niger) Používá se především při ochraně domu proti zlu.

Borovice (Pinus ) Smíchejte usušené jehličí se stejným dílem jalovce a cedru: pálením této směsi získáte očistu svého domova. Šišky mohou být použity při čarování za oplodnění. Abyste vyčistili a zasvětili rituální místo venku, vymeťte zem borovicovou větví.

Břečťan popínavý (Hedera helix) Váže se k zimnímu slunovratu, kdy byl používán k dekoraci. Roste-li na domě nebo poblíž něho, dává ochranu.

Bříza bělokorá (Betula alba) Za novoluní se sbírají úlomky kůry, která se používá v kouzlech na přivolání lásky. Noste je při sobě dokud nepotkáte toho pravého. Pokud jste si jisti, kůru v otevřeném ohni spalte.

Bukvice lékařská (Betonica officinalis) Zaháněla zlé duchy, noční můry a zoufalství. Kvůli očistě a ochraně se s ní vykuřovalo o letním slunovratu. Když se nasype poblíž dveří a oken, vytváří ochranný štít. Pokud vás trápí noční děsy, nasypte si ho do polštářku a ten si potom dejte pod polštář, na kterém spíte.

Cedr libanonský (Cedrus libani) Abyste přitáhli energii Země a ukotvili se, podržte dlaně proti koncům listů.

Cesmína ostrolistá (Illex aquifolium) Je zasvěcena zimnímu slunovratu, kdy se používala k dekoraci. Pokud roste poblíž vašeho domu, odpuzuje negativní kouzla, která k vám byla vyslána. Když muž nosí u sebe váček s jejími bobulemi, zvyšuje se jeho přitažlivost pro ženy.

Citron Citronová šťáva smíchaná s vodou očišťuje všechny magické předměty

Čemeřice černá (Helleborus niger) Údajně způsobuje neviditelnost. Čarodějky ji používají při zaříkávadlech, kdy rozsypou kousky květů této bylinky kolem.

Česnek (Allium) Všeobecně známý jako ochrana proti upírům a démonům všeho druhu. Nošení stroužku česneku u sebe vám dodá jeho bojovnou sílu! Česnek pověšený v domě chrání před působením zlých sil.

Devětsil lékařský (Petasites hybridus) Vše, co učiníte v čarodějnictví, ať už zaklínadla, kouzla, lektvary apod. a použijete k tomu všemu bylinu devětsil, učiníte tak vše 9x silnějším.

Divizna malokvětá (Verbascum thapsus), Divizna velkokvětá (Verbascum densiflorum) Jejímu listí se také říká hřbitovní prach a jde také místo něho používat. Říká se o ní, že je to strašidelná bylina.

Dobromysl Bývala jednou z nejdůležitějších přísad do nápojů lásky! Pro posílení lásky můžete dobromysl přidat do jídla, které připravujete svému vyvolenému. Přináší štěstí novomanželům a snoubencům. Své místo má také v kouzlech pro zahnání smutku ze ztráty milovaného člověka.

Dub (Quercus) Dub byl v posvátném háji králem stromů. Z jeho dřeva se dělali kouzelnické hůlky. Při magických úkonech byly používány žaludy, kterým se říkalo hadí vejce. Největší oplodňovací schopnost měli žaludy sbírané v noci. Druidové a kněžky naslouchali šustění dubového listí a duchům na stromech, aby zaslechli vzkazy od bohů. Pálení dubového listí pročišťuje vzduch. Ochraňuje před všemi kouzly.

Durman obecný (Datura stramonium) Sklízí se pouze v sobotu, za vlády Saturna, v jiný den ztrácí veškerou svou magickou moc.

Eukalyptus, Blahovičník (Eucalyptus) Dokáže rozptýlit negativní energii v domě, která se nahromadí třeba při ostřejší výměně názorů mezi lidmi.

Heřmánek pravý, Heřmánek lékařský (Matricaria recutita) Pokud máte pocit, že se vám tzv. lepí smůla na paty, házejte jednotlivé květy heřmánku do ohně a přitom myslete na něco veselého. Pro milostné štěstí ho noste při sobě, nebo vypijte pomalu heřmánkový odvar a přitom myslete na objekt své touhy. Heřmánek umí také přivolat peníze - než se pustíte do něčeho, co by vám mohlo přinést bohatství, umyjte si ruce heřmánkovým čajem a myslete u toho intenzivně na úspěch.

Heřmánek římský (Anthemis nobilis) Můžeme ho přidat do váčku na prosperitu, aby nám přibyly peníze. Můžeme jím také vykuřovat.

Hlodáš evropský (Ulex europaeus) Jeho květy do zlatova jsou spojené s jarní rovnodenností. Dřevo a květy jsou páleny pro ochranu a jako příprava na jakýkoliv konflikt.

Hloh obecný (Crateagus laevigata) Hůlky z jeho dřeva mají velkou moc. Květy působí velice na mužskou erotiku.

Chmel otáčivý (Humulus lupus) Polštářek naplněný chmelem pomáhá lepšímu spánku a léčení. Jabloň (Malus) Její květy se používají při kouzlech na lásku. Pálí se jako vůně. Jablečný mošt je možné použít ke všem dávným kouzlům, kde se vyžaduje krev nebo víno. Dřevo z jabloní se používá k výrobě magických holí. Jablko je symbolem lásky a nesmrtelnosti.

Jahodník obecný (Fragaria vesca) O letním slunovratu čarodějky popíjí jahodový čaj, čímž získávají lepší kontakt s nadpřirozenými bytostmi.

Jalovec obecný (Juniperus communis) Jalovčinky byly používány s tymiánem, aby vyvolaly vidiny. Zralé jalovčinky jdou navléci na šňůru a pověsit v domě, aby přitahovaly lásku.

Janovec metlatý (Cytisus scoparius) Za jarní rovnodennosti může nahrazovat hlodáš. Vymeťte jím své rituální místo mimo dům na očištění a zabezpečení ochrany. Když se pálí květy a výhonky utiší se vítr.

Jasan ztepilý (Fraxinus excelsior) Druidské hůlky byly často vyrobeny z jasanového dřeva a ozdobeny vyřezáváním. Jasanové hůlky jsou vhodné pro léčení, pro všeobecnou sluneční energii. Dejte čerstvé jasanové listí pod polštář, abyste povzbudili své jasnovidecké sny.

Jedle bělokorá (Albies alba) Také známá jako strom zrození. Jehličí se pálí při narození dítěte, aby se matce a dítěti dostalo požehnání a ochrany.

Jeřáb ptačí (Sorbus aucuparia) Je to magický strom, který se používá na hůlky, hole, amulety, kouzla i talismany. Zvlášť magické jsou jeřabiny. Hůlky se používají pro získání znalosti hledání kovů a věštění. Ohně ze dřeva jeřábu sloužívají k přivolání duchů, zvlášť pokud čelíte nějakému konfliktu. Vidlice vyrobená z větví jeřábu může dobře posloužit pro vyhledávání podzemních vod a pramenů.

Jetel (Trifolium) Obecně symbolizuje štěstí. Známý též jako trojlístek slouží jako ochrana před negativními vnějšími vlivy. Symbolizoval trojjediná božstva. Ozdobíte-li oltář jetelem, uctíte tak trojjediná božstva. Noste u sebe trojlístek, pro ochranu a štěstí, čtyřlístek přináší štěstí, ale také bohatství a lásku Když si před odchodem z domu vložíte čtyřlístek do boty, máte šanci ji potkat. Čtyřlístek také pomáhá vyhnout se vojenské službě. Když najdete dvojlístek, potkáte brzy znamenitého milence! Pětilístek působí jako hotový magnet na peníze.

Jírovec maďal - Kaštan koňský (Aesculus hippocastanum) Kaštany se nosí jako ochrana proti revmatismu a zánětům kloubů. Tři kaštany vás ochrání před lehkomyslností. Kaštan zabalený v bankovce přináší profesní úspěch.

Jmelí bílé (Viscum album) Ovládá zimní slunovrat. Větvička se věší v domě - slouží jako všeobecná ochrana domu. Ti, kdo se pod ní políbí, utuží tak svou lásku.

KAPRADÍ Nezvlněné vějířovité listy kapradí samce se sbíraly za letního slunovratu, suší se a lidé je nosí při sobě pro štěstí. Veškeré kapradiny jsou mocné ochranné rosliny. Když jsou páleny uvnitř obydlí, vytvářejí velmi silnou ochranou moc. Když jsou páleny venku, přivolávají déšť. Když budete nosit kořen kapradiny u sebe přinese vám štěstí.

Kokořík mnohokvětý, Kokořík vonný (Polygonatum multiflorum, Polygonatum odaratum) Tyto byliny se pálí jako děkovná oběť za pomoc živlům při rituálu.

Konvalinka vonná (Convallaria majalis) Výluhem, který vznikne máčením květů ve studniční vodě, může být postříkáno okolí rituálního místa, aby se vněm udržel klid a znalost. Pozor je jedovatá.

Kopr (Anethum) Kopr věší na dveře všechny dobré čarodějky, odlákají tak od svého domu čarodějky zlé. Odláká i všechno zlo a nepříjemnosti.

Kopretina řimbaba (Chrysanthemum coccineum), Řimbaba obecná (Chrysanthemum parthenium) Cestovatelé ji nosí při sobě jako ochranu proti nemoci i nebo proti nehodě na cestě.

Kopřiva dvoudomá (Urtica dioica) Říká se, že když se někdo popálí kopřivou, rozkvete k němu láska člověka, na kterého si popálený myslí, ale pozor! k tomu, aby se kouzlo vyplnilo, je třeba vykopat kopřivu i s kořeny jen v pátek při východu slunce a nakonec spálit. Kopřiva je mimořádně silná obranná bylina. Hodíte-li ji do ohně odpudí veškeré zlo, pokud ji budete u sebe nosit spolu s řebříčkem, tlumí strach a zvyšuje sebevědomí.

Kozlík lékařský (Valeriana officinalis) Používá se při kouzlech lásky, zvláště pro usmíření rozváděných párů. Naplníte-li touto bylinou polštářek, budete lépe odpočívat.

Kostival lékařský (Symphytum officinale) Abyste si pojistili svá zavazadla na cestách, vložte do každého z nich kousek kořene kostivalu.

Křen selský (Armoracia rusticana) Ochraňuje a čistí obydlí od všech zlých sil.

Kyprej vrbice (Lythrum salicaria) Pokud ji umístíte do koutů v každé místnosti, přinese vám klid a harmonii.

Lékořice (Glycyrrhiza) Používá se především v rituálech, lektvarech a kouzlech proti žárlivosti.

Levandule lékařská (Lavandula angustifolia) Nejčastěji se používá při kouzlech lásky, protože v magii je všeobecně považována za jednu z nejsilnějších bylin lásky. Slouží také při rituálech na přivolání zdraví, klidu a cohrany. Snítka levandule zavěšená v místnosti nejen příjemně voní a odpuzují vtíravý hmyz, ale především vykouzlí láskyplný domov. V domě provoněném levandulí bude panovat harmonie a dobré vztahy!

Lilie bělostná (Lilium candidum) Květy slouží k všeobecné očistě.

Lípa (Tilia) Pomáhá zbavit se žalu a najít psychickou vyrovnanost. Lipový list svým tvarem připomíná srdce, a proto je spojován s láskou. Měkké lipové dřevo je ideální pro výrobu drobných amuletů k přivolání lásky.

Líska (Corylus) Hůlky z tohoto stromu symbolizují bílou magii a léčení. Větvičky ve tvaru vidlice se používají na hledání vody nebo zakopaných pokladů. Pokud jste venku a potřebujete rychlou magickou pomoc, nakreslete kolem sebe lístkovou větví kruh. Abyste získali pomoc nadpřirozených bytostí z rostlin, upevněte lístkové oříšky na provázek a pověste si je doma nebo v místnosti, kde vykonáváte rituály. Tento strom má ochrannou magickou moc! Jestli potřebujete získat pomoc z přírody, stačí, když si natrháte několik lískových oříšků, které zavěsíte na provázku ve svém pokoji na dobře viditelném místě. Vykonávané rituály pak budou mít větší sílu.

Lopuch větší ( Arctium lappa) Vhoďte hrst této rostliny do kbelíku s vodou, již chcete umýt podlahu. Zahání negativní vlivy, očišťuje a chrání

Majoránka zahradní (Majorana hortensis) Odvar z majoránky, máty a rozmarýnu se rozstřikuje kolem domu na ochranu. Účinkuje stejným způsobem i na jednotlivé předměty.

Mák (Papaver) Byl posvátnou rostlinou již ve středověku, protože zaručeně dokáže přinést bohatství a štěstí.

Mandragora lékařská (Mandragora officinarum) Nejznámější magická rostlina. V magii se nejčastěji používá její kořen, který svým tvarem připomíná postavu člověka. Budete-li sušený kořen nosit na těle, každý po vás okamžitě zatouží - je to totiž afrodiziakum a vzbuzuje lásku. Pokud ho v bytě pověsíte ke stropu, spolehlivě slouží jako ochrana před negativní energií a nemocemi. Je zárukou šťastného domova a zajistí blahobyt.

Máta peprná (Mentha piperita) Sušenou mátou se vycpávají figurky určené k magickým operacím ohledně léčení a lásky. Když se přidá do vykuřovací směsi, pročistí celý dům nebo rituální místo.

Mateřídouška obecná (Thymus vulgaris) Také známá jako tymián. Magickou očistnou koupel lze připravit tak, že do vody přilijeme odvar z mateřídoušky a majoránky. Polštářek naplněný mateřídouškou léčí noční děsy a nepříjemné sny. Nebo si můžete dát pod polštář tři snítky a budete spát jako nemluvně. Nošení mateřídoušky na těle vám zabezpečí pevné zdraví. Když jdete na pohřeb, mějte u sebe snítku mateřídoušky, abyste zapudili vlivy truchlících a pomůže vám lépe se vyrovnat se ztrátou blízkého člověka.

Meduňka lékařská (Melisa officinalis) Lístky meduňky zavěšené na řetízku či provázku a nošené na krku prý dokáží vyléčit srdce nemocné láskou. Přináší také spokojenost. Když si sami vyrobíte talisman s několika lístky meduňky a budete ho nosit neustále u sebe, pomůže vám to přivolat velkou a naplněnou lásku, ale také přátelství. Žhavou mileneckou lásku posílí společné pití meduňkového čaje.

Měsíček lékařský (Calendula officinalis) Měsíčková voda se dělá z květů. Když si jí potřete víčka, pomůže vám spatřit nadpřirozené bytosti. Sušené květy schované na noc pod polštář přivolávají jasnovidecké sny. Používali ho i Keltové a byl také rostlinou používanou v magii, věnečky z něho měly ochraňovat před zlými duchy. Květy měsíčku si máme dát pod polštář, chceme-li, aby se nám zdály hezké sny o budoucí lásce.

Měsíčnice roční (Lunaria annua) Známá také jako penízky nebo zrcátka. Do váčků lásky se používají mladé srpkovité a vějířkovité listy. Dáte-li kousek měsíčnice do medailonku s obrázkem milované osoby, vaše láska se utvrdí.

Myrta obecná (Myrtus communis) Přidává se do kouzelných polštářků při výrobě milostných kouzel a také při zaříkávání duchů.

Náprstník červený (Digitalis purpurea) Je jedovatý. Rostlina, která byla spojována s nadpřirozenými bytostmi a skřítky.

Netřesk (Sempervivum) Je považován za jednu z nejsilnějších ochranných rostlin ve světe magie.

Olše lepkavá (Alnus glutinosa) Z mladých výhonků dřeva tohoto stromu se vyráběly píšťalky a svázané podle jednotlivých délek klacíkem či voskem se na nich přivolával vítr.

Oměj (Aconitum) Rostlina byla před dávnými časy zasvěcena bohyni Hékaté, která je známá jako patronka všech čarodějnic, a také je to vládkyně podsvětí.

Ořechy a šišky V magii jsou velmi používány. Drobné šišky nebo žaludy často tvoří vrchol hůlek kněží. Všechny ořechy jde použít při magii plodnosti.

Pampeliška lékařská (Taraxacum officinale) V magii je pampeliška považována za rostlin slunce a života, právě pro její květ, který tolik připomíná slunce. Čaj připravený z listů této byliny podporuje věštecké schopnosti, ale do přípravy a požívání se raději nepouštějte bez přítomnosti zkušené bylinářky.

Pelyněk černobýl (Artemisia vulgaris) Potřete čerstvou bylinou křišťálovou kouli a magická zrcadla, abyste zvýšili jejich moc. Bylina je nejúspěšnější, je-li sbírána za úplňku. Nechte máčet 80g černobýlu v láhvi vína po 7 dní, začněte o novoluní. Potom nápoj sceďte a pijte po malých dávkách, abyste získali schopnosti věštění a uměli číst z křišťálové koule. Je-li sbírán o letním slunovratu, je vhodný jako bylina pro štěstí.

Pelyněk pravý (Artemisia absinthum) Známý taky jako absint. Má velkou magickou moc a je zasvěcena bohyni Luny. Pokud je používán vnitřně, jeho jed se v těle ukládá. Pálen s vonnými přísadami o Samhainu napomáhá vyvolání vidin, věštění budoucnosti. Zvlášť účinný je v kombinaci s černobýlem. Posiluje kuřidla-kadidla na vymítání a ochranu. Zahání zlé duchy. Na druhé straně ale slouží jako skvělá bylinka pro navázání kontaktu se světem mrtvých. Právě spalování pelyňku nad daným hrobem doslova nutí duchy ukázat se a promluvit. Bylinka také chrání na cestách před hadím uštknutím, únavou a zlými psy, ale to jen v případě, že si kousek rostliny dáte do boty.

Pivoňka (Paeonia) Kytice natrhaných čerstvých květů této květiny odhání noční můry a také ochraňuje děti. Pivoňka je neobyčejně důležitou bylinou v magii, protože má odpuzovat zlé duchy. Jako taková bývala v základním vybavení exorcistů nezbytnou pomůckou pro vymýtání ďábla.

Plavuň vidlačka (Lycopodium clavatum) U Keltů směli sbírat plavuň jen kněží nebo kněžky. Má se řezat jenom stříbrným nožem - dýkou. Rostliny a výtrusy (sbírají se v červenci a srpnu) byly používány pro požehnání a ochranu.

Pukléřka islandská (Cetraria islandica) Také známa jako islandský nebo irský mech. Tato bylina pomáhá k získání a udržení stálého příjmu. Pokud si uděláte figurky pro získání štěstí nebo peněz, vycpěte je tímto mechem. Palte tento mech s vonnými přísadami při čarování za štěstí nebo peníze. Trochu si ho nasypte do peněženky nebo náprsní kapsy, aby se vás držely peníze.

Rdesno hadí kořen (Bistorta major) Chcete-li být pochopeni druhými anebo chcete-li pochopit druhé, noste u sebe kousek sušeného kořene.

Routa vonná (Ruta graveolens) Protimagická rostlina, která chrání před kouzly a černou magií. Čerstvým stvolem jde kropit posvátnou vodou při vysvěcování, žehnání a léčení. Když se pálí při vymítání nebo s očisťujícími přísadami, vyhání záporné projevy a přiměje věci do pohybu.

Rozmarýn lékařský (Rosmarinus officinalis) Říká se, že pokud si chceš být jistá věrností svého přítele, zůstane ti zaručeně věrný, pokud mu schováš do oblečení malou snítku rozmarýnu. Za jinou ženou se ani neohledne.

Růže šípková (Rosa canina) Je zasvěcena především ženám - symbolizuje lásku, radost a také mateřství. Růže má trny a dokáře se účinně bránit, pokud by ji někdo chtěl uškodit, a od toho se odvíjejí její magické vlastnosti. Růžové okvětní lístky ve váčku na krku vám zajistí lásku, která přemůže všechna protivenství. Pití vlažného šípkového čaje vám dodá sílu a přivolává štěstí. Používá se při zaříkávadlech proti zlodějům.

Růže vinná (Rosa rubiginosa) Mohou ji nahradit jakékoliv růže. Pokud chcete, aby se vám zdály jasnovidecké sny, nasypte 2 lžičky čerstvých nebo sušených růžových okvětních plátků do šálku a přelijte vroucí vodou. Zakryjte hrneček a nechte 5 minut ustát. Než půjdete spát, výluh vypijte, abyste posílili čarování na přivolání lásky. Růže je vhodná pro vytvoření milostných kouzel a pro krásu.

Řebříček obecný (Achillea millefolium) Tato bylina je mocné vykuřovadlo, které se používá pro věštění a kouzla lásky. Ovlivňuje páry, aby zůstali ve šťastném svazku. Pokud si dáte kousek řebříčku pod polštář, zjeví se vám ve snu tvář vašeho vyvoleného. Řebříček ve svatební kytici zajistí manželům třikrát sedm let šťastného života.

Slivoň trnka (Prunus spinosa) Trny se vpichují do černých voskových svící nebo do figurek, které znázorňují nepřátele, kteří vás nechtějí nenechat na pokoji.

Sporýš lékařský (Verbena officinalis) Známý též jako verbena. Rostlina, která tvořila součást mnoho rituálů a kouzel. Byla ceněna tak vysoko, že byla kladena na oltář. Když je pálena, má velkou moc zapudit záchvat šílenství, ale používá se také ke kouzlům na získání lásky, k očištění a zbohatnutí. Velmi silně přitahuje opačné pohlaví.

Světlík lékařský (Eupharasia rostkoviana) V pevně uzavřené nádobě svaříme na mírném plameni hrst tohoto koření v půl litru vody. Nechá se to přes noc ustát. Potom bylinu přecedíme a vymačkáme co nejvíc. Uskladníme odvar v nádobě, která jde dobře uzavřít a chráníme ji před sluncem a teplem. Ale do ledničky jí nedáváme. Vypijte půl lžičky v půlce hrnku studniční (pramenité) vody nebo magického čaje, a zlepšíte se v jasnovidectví. Kvítky této bylinky uchycené ve vlasech přinášejí štěstí.

Svízel vonný (Galium odoratum) Též známý jako mařinka vonná. Noste u sebe snítku svízele (mařinky), pokud chcete, aby se váš život změnil a byste zvítězili. Přidejte ji o Beltine do vína jako symbol odstranění překážek.

Šalvěj lékařská (Salvia officinalis) Má magickou moc zahnat od vás všechno špatné. Pokud máte pocit, že proti vám bylo vyřčeno nějaké zlé kouzlo, není nic snazšího než spálit lístky šalvěje. Kouř z této bylinky zažene všechno špatné, co by na vás mohlo mít nějaký vliv. Je to bylina nesmrtelnosti a dlouhověkosti.

Šanta kočičí (Nepeta cataria) Bojovníci ji žvýkali při bitvách, aby jim dodala bojovnost. Dejte jí své kočce, abyste navázali duchovní spojení.

Tis červený (Taxus baccata) Tato rostlina byla zasvěcena zimnímu slunovratu a božstvům smrti a znovuzrození. Irové vyráběli z tisu jílce k dýkám (rituálním nožům), misky a kalichy na víno. Tisové dřevo nebo větve byly ponechávány na hrobech, jako připomínka duchu, který se vzdálil, že smrt je pouhá přestávka v životě před znovuzrozením. V magii se používal jako obrana proti démonům.

Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum) Je typickou bylinkou slunce a letního slunovratu. Keltové ji okuřovali dýmem ohňů zapalovaných za letního slunovratu a pak ji brávali sebou do bitev, aby se stali neporazitelnými. Může být pálena za účelem odpuzování a vyhánění duchů. Výjimečnou kouzelnou moc má, pokud si ji nasbíráte na svátek sv. Jana. Třezalka má totiž stejné účinky jako sluneční den - zlapšuje náladu a pomáhá zbavit se smutku a splínu.

Třešeň obecná (Prunus avium) Úlomky dřeva nebo kůry byly páleny na keltských slavnostech.

Vavřín vznešený (Laurus nobilis) Jeho listy pálily kněžky trojjediné bohyně, aby vyvolaly věštecké vidiny. Položí-li se vavřínové listy pod polštář, poskytnou vidiny o budoucnosti. Vavřín působí proti negativním vlivům a jevům. Tato bylinka očišťuje.

Vlaštovičník větší (Chelidonum majus) Abyste se uchránili před protiprávním uvězněním, noste červený flanelový váček s touto rostlinou přímo v těle. Vyměňujte bylinu každé tři dny.

Vrba bílá (Salix alba) Vrba je stromem čarodějnic. Vrba je měsíční strom zasvěcený Bílé Paní. Vrbové háje byly považovány za tak magické, že pod vrbami sedávali kněží, kněžky, a všechny typy umělců, aby získali výřečnost, inspiraci, schopnosti a umění věštby. Pokud chcete, aby se vám splnilo tajné přání, jděte k vrbě, uvažte na ní uzlík a přitom říkejte, co si přejete. Když se vaše přání splní, vraťte se k vrbě a uzlík rozvažte. Nezapomeňte vrbě poděkovat a nechat jí dárek. Vrba dodává energii a inspiraci v tvorbě.

Vřes obecný (Calluna vulgaris) Je používán za letního slunovratu k získání lásky a ochrany. Červený vřes vzbuzuje vášeň, bílý vřes uklidňuje vášně nežádoucích nápadníků.