.

Slovo numerologie pochází ze slova šifra, kód nebo také numero, což znamená latinsky číslo. Je to vlastně věda o číslech, která má své hluboké kořeny v dávné minulosti. Již v biblických dobách lidé tušili, že čísla mají svůj význam a vibraci, jež silně ovlivňuje jejich životy. Staří Řekové věřili,že čísla od jedničky až do devítky představují úplný proces tvoření, a to od počátku zrození Vesmíru. Podle tvrzení dávných učenců, k nimž patřil Galileo Galilei, čísla vibrují v souladu s hudbou sfér , což je jedinečný zvuk, který vytvářejí planety sluneční soustavy. Proto je numerologie úzce spjata také s astrologií a vzájemně se doplňují.

Díky numerologii můžeme porozumět, proč jsme takoví jací jsme, proč nás někdo přitahuje a rozumíme si s ním a s jiným nedokážeme najít společnou řeč. Můžeme se dozvědět, jaká je naše životní cesta a čím je vhodné se v určitý čas zabývat a čeho se naopak vyvarovat. To vše se dá zjistit z data narození. Dále je možné určit, jaký má naše jméno význam a jaký vliv mají čísla na zdraví, jaké místo je pro nás vhodné na bydlení nebo práci. Spočítat lze vlastně cokoliv a tím určit datum důležité události v životě jako je např. svatba, koupě rodinného domu, začátek podnikání nebo studia.

Je to vzrušující možnost jak již nemusíme pouze snášet následky různých životních okolností, které nás potkají, ale přímo si ovlivnit svůj život. A to tím, že neponecháme nic náhodě, ale využijeme moci a energie čísel, aby nám pomohly rozšifrovat, co a kdy je vhodné udělat a jak se zachovat.