PANNA

Příznivé dny: pondělí, středa, čtvrtek

Nepříznivý den: pátek

Čísla: 3, 4, 8, 10, 33

Barva: hnědá

Kameny: zafír, jantar, achát, smaragd

Zvířata: opice, liška, včela, kuře, pes, holub

Rostliny: pšenice, hyacint, levandule, borovice

Charakter: melancholicko-flegmatický

Znamení Panny vládne Merkur. Ten podporuje u tohoto znamení schopnost rychlé a správné analýzy, logické a realistické jednání. Panna je perfekcionalistka - snaživá, pilná a spolehlivá. Není moc upovídaná, drží se spíš stranou. Není pro ni lehké se dostatečně uvolnit, aby se cítila dobře v bezstarostní společnosti, protože při větším shromáždění lidí se necítí ve svojí kůži. Praktičnost ani neobyčejný postřeh se nedá Pannám upřít. Stačí jim sesbírat jen část poznatků a jsou z nich schopni logickým uvažováním sestavit celistvý obraz. Také se vyznačují skvělou pamětí, která s nadprůměrnými reakcemi přispívá k jejich úspěchu v zaměstnání. Panny všeho dosáhnou prací a výstřednost je vždycky šokuje. Nesnáší pokrytectví, lež, nevěru, nedochvilnost a také nevychované způsoby jim nesedí. Tito lidé jsou úzkostlivý a nároční, co se týká zevnějšku, jídla, práce a milostných záležitostí. K sobě jsou kritičtí tak, jako k ostatním. Neplýtvají penězi, ani náklonností. Na nikom nechtějí být závislí. Tak jako Váhy popírají Panny svoje zvyky a vlastnosti. V lásce Panně komplikují život její sklony k perfekcionizmu. Měla by proto svůj život spojit s osobou vlastního znamení, a nebo volit mezi Býkem, Štírem a Kozorohem.

HODÍTE SE K SOBĚ ?

Panna-Skopec

Panny, pozor! Skopec přichází bez předběžné výstrahy, a to velmi energicky. Panna by měla počítat s momentem překvapení, neboť Skopec jí neposkytne čas, aby se mohla jeho spontánnosti a šarmu vzepřít. Kromě toho ji to ke Skopci přitahuje.

Skopec Pannu rychle přiměje k tomu, aby dala své touze volný průběh. Brzy se spolu ocitnou v posteli, bohatě si užívají a ženou se od vrcholu k vrcholu. Se Skopcem Panna nezná stud ani zábrany, s ním se cítí jistá a brzy se zbavuje zdrženlivosti. Se Skopcem má Panna společný zcela uvolněný vztah k sexu. S tímto partnerem se cítí dobře, neboť i Skopcův sex je cílevědomý a nekomplikovaný. Panně vyhovuje sex, který prochází hlavou a přináší rozkoš, Skopec hledá hlavně uspokojení. V prvním období známosti může zažít Panna se Skopcem fyzickou harmonii, a to za předpokladu, že sex bude správně dávkován. Panna se svému partnerovi přizpůsobí a on se jí odmění erotickým ohňostrojem. Natrvalo však Panna postrádá více fantazie a něhy, protože Skopcův sex se stále odvíjí podle téhož schématu, což je jaksi nudné. Pokud by to v tomto vztahu už neklapalo, jak náleží, nedochází ke scénám ani debatám. Oba vědí, že se k sobě v podstatě hodí, ale přesto se za oboustranné shody rozejdou. Často se rozcházejí na čas, protože každý z nich klade na partnera příliš vysoké požadavky, ale časem se opět sejdou. Se Skopcem je to náhle snazší. Pro polichocenou Pannu potom vůbec není těžké přilákat ho k sobě jako náměsíčníka.

Panna-Býk

Člověk v Panně, ať už muž nebo žena, se vždy znovu setkává s Býkem - v zaměstnání, na cestách nebo při podvečerním posezení u vína. Panna okamžitě pocítí, že ji to k Býkovi táhne, a jak to tak vypadá, sympatie jsou oboustranné. Brzy to začne jiskřit, sbližování však bude o to delší. Panna je v podstatě celá nedočkavá, aby se toho smyslného společníka konečně směla dotýkat, ale drží se zpátky, čehož si Býk ostatně dovede vážit. Sbližování probíhá více či méně verbálně. Býk je však nejen živý debatér, ale poněkud vážné spolubesedníky narozené v Panně často také rozesměje.

Když si ti dva konečně vyznají lásku, v normálním případě také zůstanou spolu. Kromě toho, že Panna v Býkovi našla ideálního partnera pro erotické chvíle, fascinuje ji na něm spolehlivost, stálost a srdečnost, tedy vlastnosti, jimiž ona není právě obšťastněna. Sama má sklon tu a tam se povznést a kousek poodletět, jenže Býk ji vždy znovu vrátí na zem do reality. Panna si je bohužel jen zřídkakdy vědoma, že sotva znovu najde partnera, který by jí mohl tolik dát. Protože má sklon reptat a kritizovat, svého partnera Býka rozčiluje a komplikuje mu život. Býk je sice trpělivý a chvíli si nechá leccos líbit, ale když toho má dost, může Panna jen zírat. V každodenním soužití dochází často k třenicím. Většinou je to Panna, která od Býka odejde, řidčeji je tomu naopak, ale vždycky se zase vrátí zpátky.

Konstelace Panna-Býk je jednou z nejčastějších, karmické spojení přivádí tyto dva partnery vždy znovu k sobě. Někdy se obtíže zdají nepřekonatelné, ti dva si však vzájemně přece jen ustoupí, najdou kompromisy, neboť v tomto vztahu převažuje především tolerance vůči partnerovi.

Panna-Blíženec

Zářivý Blíženec musí Pannu přirozeně fascinovat, už proto, že je jejím pravým opakem. Jako vír strhne celé své okolí. Panna ví, že tato bytost má dvě tváře: o to je zajímavější, ale současně i nebezpečnější. Blíženec je pro Pannu výzvou. Je si vědoma toho, že ho nemůže jaksepatří uchopit, věří však, že se jí přece jen podaří ho mít. Ale zcela upřímně: lidé v Panně určitě vědí, že jsou poněkud arogantní, nebo snad ne? Kromě toho brzy postřehnou, že problémy jsou velké a nelze je řešit. Koneckonců se zde setkává "pořádek" s "chaosem". Protiklady se sice přitahují, to je pravda, Panna však musí přes veškerou přitažlivost upustit od myšlenky, že by mohla partnera v Blížencích zkrotit. Vždy se jí vymaní, už proto, že mu neponechává dostatečný prostor. Během vztahu s Blížencem bude mít Panna, která je tak jako tak nedůvěřivá, neustále pocit, že je partnerem podváděna. Ve většině případů to také bude pravda, takže jakoukoli bázi důvěry zde nelze vybudovat. Má-li se mluvit o problémech, ani jeden z partnerů nemá sklon tomu druhému opravdu naslouchat, a tak se většinou nemohou k ničemu dobrat.

Blíženec, který je zaujat něčím, co více odpovídá jeho zájmu, v podstatě bere jen malý ohled na partnerovy city a vůči výčitkám ze strany Panny je dost lhostejný. To partner v Panně samozřejmě nesnáší. Trpí tím, že od Blížence nemůže dostat to, co žádá, a tak ho takový vztah nečiní šťastným. Aby se vztah přece jen udržel, museli by oba partneři přistoupit na velké kompromisy. Snad by to raději měli zkusit s přátelstvím, mají totiž některé společné zájmy. Měli by společně navštěvovat výstavy a divadelní představení a potom o nich - jako dobří řečníci - rádoby odborně debatovat. S láskou se to může ještě zkusit o něco později.

Panna-Rak

Přitažlivost není vždy záležitostí vizuální. V našem případě to znamená, že oba tyto estéty sice zaujme zevnějšek toho druhého, ale to je vlastně všechno. Rak je introvertní člověk a Panně je spíš podezřelý, protože ho nedokáže vylákat z krunýře. Nadto se zdá být nevypočitatelný, tu se totiž projevuje živě a hovorně, tu je opět zdrženlivý a nevrlý. Panna neví, jak a kde se k Rakovi přiblížit, aby ji neštípl, ale zároveň aby si to "zvíře" mohla dokonale prohlédnout. Rak však zůstává nebezpečný a neproniknutelný tam, kde Panna potřebuje mít jasno. Současně má pocit, jako by ji samu pronikaly rentgenové paprsky, neboť Rak ji zřejmě prohlédl až do hloubi duše. Tento pocit je pro Pannu nanejvýš nepříjemný, jen nerada dává všanc své nitro. Trochu tajemství by si potřebovala ponechat. Mezi Pannou a Rakem není harmonická domluva, a proto je nanejvýš nepravděpodobné, že se ti dva dostanou do postele. Nejčastěji si to lze představit ještě tak mezi ženou v Panně a mužem v Raku, neboť Panna se jeho umění svádět sotva dokáže ubránit.

Ale protože nic není nemožné, jak se hezky říká, najdou se určitě i taková spojení Panna-Rak, v nichž to půjde docela dobře.

Panna-Lev

Tato kombinace se najde často, zejména v podobě muže v Panně a lví dámy. Impozantní Lvice muže v Panně fascinuje, vedle ní se stává dokonce neobyčejně štědrý. Nechá se často strhnout její živostí a nápaditostí. Lvice většinou vykonává kreativní povolání, což jemu, člověku, který se zajímá o umění a kulturu, imponuje. Panna má ostatně docela ráda, když ji Lev kritizuje. Tváří se, jako by ji to příliš nezajímalo, ale v podstatě kritiku Lva přijímá. Partnerský vztah bude probíhat velmi harmonicky, jen by muž v Panně rozhodně neměl zapomínat na fyzickou něhu, hlazení a laskání. Ženy ve Lvu totiž něhu velice potřebují. V opačném složení tato konstelace nevypadá tak šťastně, třebaže setkání ženy v Panně s mužem ve Lvu je na počátku eroticky velice slibné. Ona se dovede jeho potřebě vést přizpůsobit - aspoň ho nechává, aby tomu věřil - a ovládá umění, jak muže ve Lvu svádět. Může se tedy vedle Lva bez problémů objevit. Jak žena v Panně sama o sobě ví, ráda svého partnera analyzuje a kontroluje, zde by však měla být opatrnější. Něco takového nemají Lvi ani trochu rádi. Tato svobodymilovná zvířata potřebují nezávislost, třebaže ve vztahu jsou věrnými partnery. Jen prosím nepřistupovat blíž nebo příliš nekritizovat! Pokud se tedy žena v Panně aspoň částečně ovládá, mohl by vztah vyjít, jinak Lev uteče.

Vztah Panna-Lev komplikuje jistá povrchnost, pokud jde o věci, které partnerům připadají nepříjemné. V tom jsou oba stejní. To může občas vést k chaotickým situacím, v nichž se pak vzájemně obviňují, a tak dochází k prudkým výměnám názorů. Panna, která jde do partnerského vztahu se Lvem, si musí také zvyknout na to, že člověk narozený ve Lvu potřebuje vždy vědět, o co jde. S běžnou hrou na schovávanou tu nikam nedojde. Panna musí Lvu vyjevit své city, rozhodnout se a dát mu to srozumitelně najevo, jinak začne být nedůvěřivý.

Panna-Panna

Tato kombinace je jako věčnost - bez začátku a bez konce. Pravděpodobnost, že se žena a muž v Panně setkají a sblíží se, je velmi malá. A pokud by se měl nějaký typ vztahu vyvinout, ať už za jakýchkoli podmínek, může z toho být jen debakl (přiznejme si však, že i tak lze dojít štěstí).

Právě Panny potřebují protiklady a třecí plochy, aby je nějaký člověk vůbec zajímal. Zde si jsou však muž a žena příliš podobní. Eroticky mají pochopitelně mnoho společných rysů, ale tady se pohybují souběžně, a to pak bohužel nepřeskočí žádná jiskra. Na to, aby mohli mít láskyplný partnerský vztah, jsou oba příliš vypočítaví. Jde o peníze, zaměstnání, materiální věci, ale láska a něha se vytrácejí. Nemohou se prostě vzájemně nasytit tím, co každý z nich potřebuje, aby spolu mohli šťastně žít. Vznikne tak určitá prázdnota, neboť maximum, co každý z nich tomu druhému může nabídnout, je ochota ke kompromisu.

V konstelaci Panna-Panna se vlastně nejlíp daří přátelství. Oč menší vyhlídky má milostný vztah, o to nadějnější je přátelství. Živá výměna názorů v kultivovaném prostředí, společné návštěvy opery - něco takového mohou ti dva docela dobře podnikat. Kromě toho pak není třeba mluvit o citech.

Panna-Váhy

Od okamžiku prvního setkání až po ono proslulé "poprvé" plyne čas jako dramatický kriminální příběh.

S prvním okouzlením se současně dostaví panika a pochybnosti, právě Váhy totiž mohou být pro skeptickou Pannu nebezpečné. Ještě než se ti dva sblíží, jdou si už zase z cesty, aby se někdy náhodou opět setkali. Ale pak se opravdu srazí, a to tak, že se rozchod zdá nemožný.

Člověk narozený ve Vahách Pannu tělesně přitahuje. Většinou má atraktivní štíhlou postavu, která Pannu okouzluje. Člověk ve Vahách dokonale odpovídá jejím představám. V sexu si partner ve Vahách počíná velmi jemně. Panně se přizpůsobuje, a také ona má pocit, že se mu dokáže přizpůsobit. Co tak zajímavě začalo, bohužel často nejapně končí (vrchol byl možná až příliš dobrý). Zanícení, vzájemná touha v tomto vztahu rychle vyhasíná. Panna potřebuje lásku bez zábran, ale tu ji partner ve Vahách nemůže trvale dávat. Přitom v ní již možná vyvolal nějakou iluzi, jenže Váhy vždy nedodrží to, co slibují. Partner ve Vahách se také projevuje jako velice povrchní a s city Panny si zahrává. Panna nesnáší, aby ji někdo vodil jako na provázku, jenže něco takového člověk narozený ve Vahách dělá rád (zejména žena), aniž by se pro Pannu skutečně rozhodl. Je přirozené, že se to Panny dotýká. Panna má sice také ráda materiální záležitosti, Váhy to však na její vkus přehánějí. Sklon partnera ve Vahách k luxusu vyvádí Pannu, která má své finance neustále pod kontrolou, z míry. Kvůli tomu se s partnerem neustále střetává. Komické však je, že když se partner ve Vahách chce konečně jednou uskrovnit, Panna si dopřeje svou "drobnou radost". To samozřejmě není žádný závažný problém, kvůli tomu se vztah hned nemusí rozpadnout. Celkové vyhlídky na dobré soužití v této konstelaci nejsou nijak špatné. Panna se možná musí postarat o to, aby byla pro partnera ve Vahách stále co nejzajímavější. Jen tak si ho může udržet a dát vztahu potřebný impulz. Panna i Váhy mají dostatek fantazie k harmonickému a zajímavému partnerskému vztahu, příliš často jim však chybí podnět, aby tuto fantazii prosadili. Zůstává mnoho rezerv, které se promarňují. Takže je třeba se vzchopit a přikročit k činu!

Panna - Štír

Štír v blízkosti Panny působí jako nálož dynamitu. Štírovo vystupování, sebejisté, elegantní a obratné, způsobí, že Panna zírá plna obdivu s otevřenými ústy. Cítí se jako povznesená. Člověk ve Štíru totiž na Pannu působí poněkud tajemně, a o to víc dráždí jejího zkoumavého ducha. Štír je zajímavé nebezpečné zvíře, proto je třeba prohlédnout si ho zblízka. Lze tvrdit, že v tomto případě stojí v popředí" vědecký" zájem Panny, neboť o sympatiích nebo erotické přitažlivosti nelze nejprve vůbec mluvit. Štír vystupuje vůči Panně zpočátku spíš lhostejně, ale to jí nevadí.

Panny se možná poněkud přeceňují, jestliže věří, že by mohly proniknout do Štírova nitra. Ten je totiž velmi uzavřený, a když nechce, prostě to nejde. Během společné milostné noci musí být Panna připravena na překvapení. Konfrontace se Štírovou všepřesahující erotikou buď nemusí být zcela podle její chuti, nebo zažije naprostou nirvánu. Štírův sex je totiž velmi zvláštní, nehledě na to, že si pro sebe nárokuje vůdčí roli. Panna časem nutně zjistí, že už nemá sílu na to, aby si Štíra opravdu udržela. Chce ho spoutat, zabrat jen pro sebe, ale většinou ho pouze vodí na provázku. Štír se nenechá ani vodit na provázku, ani změnit. City si vnutit nedá. Ponechává také Pannu na pochybách, zda u ní vůbec chce setrvat. Panny se dopouštějí té chyby, že dávají najevo svou vypočítavost, což na Štíra působí tísnivě a odrazuje ho to od delšího vztahu. Panna ví, že už příliš mnoho investovala, ale v podstatě se nedostala dál a nedosahuje toho, co si vysnila. Výhledy na harmonické soužití těch dvou jsou špatné. Pro Pannu je to asi lepší, neboť kvůli tomuto partnerovi by ji příliš často bolela hlava.

Panna-Střelec

Zde se stýkají Země a oheň: vzniká teplo a jas. Člověk narozený ve Střelci má zajímavé charisma, hodně elánu a je obklopen jistou nepřístupností, která Panny neustále přitahuje. Střelec působí na Pannu dojmem cennosti. To se netýká jen jeho zevnějšku, nýbrž také jeho vnitřních hodnot, jichž si Panna váží až později.

Střelec je na těle Panny jako ozdoba. Se Střelcem vede Panna ty nejzajímavější rozhovory a diskuse, oba objevují společné koníčky a podnikají společně mnoho věcí. Fyzicky si rozumějí. Hluboký a rozmanitý Střelcův sex přivádí Pannu do extáze. S ním se Panna ráda nechá vylákat ze své ulity. Přes tyto velmi výhodné předpoklady lpí na této kombinaci cosi osudového. Panna většinou s tímto partnerem nezůstává pohromadě dlouho. Milostný vztah nebo manželství ztroskotá. Nikdo z nich necítí za druhého odpovědnost. Chybí poslední odvážný krok k souhlasu. Panna dospěje do situace, kdy doslova zpanikaří, neboť se obává, že s tímto partnerem své city nezvládne. Tuší Střelcův flegmatismus a je si plně vědoma, jaké potíže by v tomto vztahu mohly nastat. Ale ve většině případů zůstává Panna se Střelcem spřátelena. Je to její druh pro důvěrné rozhovory a příjemné večery. S ním se věnuje svým koníčkům. Občas se k ní donese, jaký jsou se Střelcem hezký párek, ale bohužel tomu tak není.

Panna - Kozoroh

Člověk narozený v Kozorohu působí na Pannu v podstatě sympaticky. Kozoroh je (ve většině případů) vzdělaný člověk, má bezvadné chování a dobrou profesionální pozici. Co lze chtít víc? Kozoroh ji také dává svůj zájem jasně najevo, ale přesto je pro Pannu těžké se s ním sblížit, protože vypadá velmi uzavřeně. Prostě ho nedokáže vylákat z ulity a nikdy také přesně neví, co si on o ní myslí. Pro Panny je to opět případ, který stojí za řešení. Muž v Panně svými dotěrnými otázkami ze ženy v Kozorohu nic nedostane. Musí se učit trpělivosti a čekat, až se se svou uzavřeností rozloučí sama. Žena v Panně musí mít naopak jasno, že muže v Kozorohu je třeba svést. On sice ví, co chce, většinou však bývá plachý a neodvažuje se udělat první krok.

Obě znamení potřebují dostatečný čas, než se sblíží, neboť ani Kozoroh není člověk, který se rychle rozhoduje. Kdyby se tedy skutečně měl vyvinout vztah, mohlo by to za určitých okolností dost dlouho trvat. Kozoroh je spolehlivý, ale také svého partnera rád vodí na šňůře. V tomto ohledu potřebuje Panna hodně síly, aby se tomu vzepřela. Žena v Panně musí dávat pozor, aby se mužem v Kozorohu nenechala udolat, protože se z něho může vyvinout domácí tyran, což vede k neustálým hádkám. Muž v Panně má naopak sklon k tomu, že chce ženu v Kozorohu odnaučit jejím zvyklostem. Dost dlouho se mu to daří, ale jednoho krásného dne toho má ona po krk. Muž nesmí dovolit, aby v ní vznikl pocit, že je hlídána nebo že je omezována její volnost.

Partnerský vztah může vzniknout jen tehdy, jestliže je mezi oběma erotický soulad. Především na začátku je to důležité, ale v té době nejsou vyhlídky nejlepší.

Muži v Kozorohu nemají sexuální fantazii ani nejsou obzvlášť něžní, což náročné ženě v Panně natrvalo nemusí stačit. Žena v Kozorohu potřebuje, aby se tu a tam šlo rovnou k věci, a to by mohlo muže v Panně - kdyby to bylo opravdu prudké - tak trochu šokovat.

Panna - Vodnář

Nejprve to sice vypadá tak, jako by se Panna a Vodnář nikdy nemohli sejít, jestliže však osud cesty těch dvou svede dohromady, je ta pravá. V chaotickém Vodnáři se setkává pořádkumilovná Panna se svým protipólem. Z Vodnáře vyzařuje energie a mnohostrannost, přičemž člověka narozeného v Panně fascinuje také svou mystikou. Panna ví, že jí Vodnář dá hodně síly, že jí umožní se uvolnit a ukáže jí zcela novou dimenzi existence. Jestliže Panna ve Vodnáři nevyvolá pocit, že omezuje jeho svobodu, a jestliže si odvykne, aby mu neustále něco vytýkala, může se jí dokonce podařit, že Vodnáře snese z výšin na zem a vykáže mu meze. Když Panna nepropukne v nářek, může si ho udržet. Tak vydrží partnerský vztah věčně. Sex tu ostatně není v popředí. Partneři se spíš učí jeden od druhého, doplňují se a obohacují.

Panna-Ryby

Člověk narozený v Rybách působí na Pannu děsivě, jako bytost, jíž se nelze dotýkat. Panna již předem ví, že nemá nejmenší šanci ho prokouknout. Tento člověk je jako tabu, uzamčený trezor. Je také nepravděpodobné, že by došlo k domluvě na jednu noc, neboť na něco takového si obvykle ani jeden z nich nepotrpí. Je škoda, že nikdo z nich neudělá zjevný krok ke sblížení. Panna se dívá na člověka v Rybách jako na tajemství v hlubinách moře, a přitom je oblečena do potápěčského a ozbrojena harpunou. Čeká vlastně na to, až dá ten druhý znamení, jenže Ryba zůstává němá. Navzdory komunikačním problémům si však i dvojice v této kombinaci najde cesty, aby se setkala, když jí jsou hvězdy příznivě nakloněné. Panna by však klidně mohla trochu vyjít vstříc.

Partnerský vztah Panna-Ryby se sice vyskytuje zřídka, když však přece jen vznikne, funguje bezvadně.

Panna má v partnerovi v Rybách věrného a stálého druha, který se vůči ní bude chovat velice loajálně. Ryba k ní přilne, na to se může opravdu spolehnout.