RAK

Příznivé dny: pondělí, čtvrtek, pátek

Nepříznivý den: sobota

Čísla: 2, 5,12, 48

Barva: bílá

Kameny: opál, křemen, topas, selenyt, smaragd

Zvířata: zajíc, kočka, labuť, krab, žába

Rostliny: mák, bříza, konvalinky

Charakter: flegmatický

Povahu Raků velmi ovlivňuje Měsíc, které je jejich vládnoucí planetou. Přináší jim snivou náladu, intuici, vnímavost k okolí a rozumné plánování. Všechny tyto vlastnosti dokážou Raci skvěle využít. Snivou romantickou náladu uplatňují v lásce, dobrou intuici v případě životních rozhodování a plánování ve financích. Nejtypičtější vlastností Raka je velmi vyvinutý smysl pro domov a rodinu. Obě pohlaví mají silný mateřský pud. Peníze se u Raka drží a jim to dělá dobře. Utrácejí velmi neradi. Nikdo nedokáže spravovat finance lépe než Rak. Nálady Raka jsou velmi proměnlivé. Tito lidé se často utápějí v depresi. Račí citlivá povaha je chráněna tvrdou ulitou. Je také studnou tajností. V podstatě jsou Raci velmi skromní a příliš nevěří. Mají úctu k historii a smysl pro tradici. Záleží jim na druhých a chtějí pomoci. Jejich klidná povaha je zařazuje mezi flegmatiky, uvnitř však je skrytá síla, kterou zmobilizují vždy, když si vytyčí nějaký cíl. Raci také velmi rádi cestují a na svých cestách často vyhledávají dobrodružství, čím si naplňují svoje sny. Do lásky vnášejí Raci romantiku a fantazii.

HODÍTE SE K SOBĚ ?

Rak - Skopec

Skopec jde obvykle rychle k věci, co možná nejrychleji, takže Rak ani nemá možnost přemýšlet, a než se rozkouká, už je po uši v dobrodružství. Skopec, který se žene temperamentně k cíli, aniž bere ohled na to, oč přichází, musí citlivému Rakovi připadat docela jako útočný oddíl. Ale jak už to často bývá, protiklady se přitahují, a tak zde, třebaže mnohé mluví proti, vzniká silná sexuální přitažlivost, která tato dvě znamení čas od času vždy znovu svede dohromady. Žena v Raku je nadšená Skopcovým světáctvím, tajemná žena ve Skopci zase fascinuje muže v Raku. Když si Rak už jednou se Skopcem začne, Skopec ho jen tak rychle nepustí. Skopec má vstřícnou povahu a dovede Raka bez obtíží přimět k tomu, aby se mu podřídil. Střídavě ho vyděsí a opět povzbudí, bude ho přitahovat a opět odpuzovat.

S tímto partnerem bude Rakova přizpůsobivost vystavena tvrdé zkoušce, Rak by však měl této příležitosti plně využít - tak intenzivní zážitek se mu nejspíš jen tak brzy zase nenaskytne.

Partnerský vztah neslibuje příliš velký úspěch, neboť Rak Skopcův egoismus dlouhodobě nesnese. Potřebuje uznání a vnímavost; a natolik ho Skopec není schopen uspokojit. Skopcův ostrý jazyk ho zraňuje, což vede k neúprosným hádkám. Rakovi se také nelíbí, že Skopec rád zahýbá, což partnerovi v Raku neustále dává důvod k žárlivosti. Vztah Rak-Skopec je rozhodně zajímavý, především proto, že zpočátku si oba užívají společný sex, v delším partnerském vztahu však dochází k mnoha nesouladům, jimiž trpí především Rak.

Rak - Býk

Přijde-li muži narozenému v Raku na oči tak půvabná a přitažlivá osoba jako žena v Býku, mělo by to oslovit především jeho smyslovou stránku. Není to právě typ ženy, s níž by se chtěl utkávat ve svých oblíbených slovních půtkách, zato má spoustu šarmu. Žena v Raku, která si neobyčejně potrpí na estetiku a styl, má v Býkovi před sebou skutečného džentlmena. Vzájemně se přitahují především očima, ale rozhodně ne jejich rozdílnými povahami. Rak je možná až příliš obdařen vnímavostí, Býk zase impulsivností. To, co je nakonec svede dohromady; není rozum, nýbrž jejich vášnivost. Románek s Býkem bude určitě hezký a vzrušující, ale nemusí takový zůstat dlouho.

Býk možná neoplývá tolik fantazií, vynahradí to však svou dobromyslností. Raci by měli umět tuto vlastnost více ocenit, neboť lidi, kteří tak velkoryse rozdávají své pravé city, člověk často nepotkává. Jenže stejně jako Rak je náladový i Býk. Býci se sice snaží, aby svého partnera pochopili, nicméně jim netrpělivost často brání v tom, aby se mu víc přiblížili - jenže Raci vyžadují, aby se jim věnovalo velice mnoho pozornosti.

Žena v Raku může v delším vztahu z této kombinace nejčastěji profitovat. Muž v Býku svou partnerku rád hýčká a překvapuje (například snídaně do postele, drobné dárky, květiny), a to se ženě v Raku líbí. Kombinace Rak-Býk má celkem dobrou prognózu pro milostný vztah i pro manželství. Rak však musí být poněkud opatrný; má-li sám pocit, že žije s partnerem Býkem harmonicky, již se tolik nesnaží. Nesmí zapomínat, že i Býkovi se musí hodně věnovat.

Rak-Blíženec

Rak se rozhodně nepřiblíží k Blíženci, neboť mu již instinkt musí povědět, že mu tento neklidný duch zkomplikuje život. I když ten Blíženec vypadá opravdu zajímavě! Nejlépe se co nejrychleji skrýt do nejhlubší škvíry ve skále a nehybně vyčkávat, jak to dělá vždycky, když hrozí nebezpečí. Právě tady však přirozený pud sebezáchovy nefunguje. Zde je někdo opravdu tak výřečný jako on sám, a proto se Rak - třebaže je zcela nejistý - dá s Blížencem do hovoru. Nakonec přece jen podlehne jeho šarmu. To ještě není tak tragické, pokud se Rak pustí jen do krátkého románku. Ten ho může dokonce obohatit, protože Blíženec je všestranný člověk, má fantazii a je chytrý.

To, co dá Rakovi zabrat, je jiná Blížencova vlastnost, jeho nestálost. Člověk ve znamení Blíženců hledá nepřetržitě rozptýlení, což Raka, který potřebuje spolehlivého partnera, zbavuje jistoty. Blížencova bezcílná a bezuzdná energie je však natolik silná, že dokáže Rakovým "klepetům" neustále hladce unikat.

Sex s Blížencem se Rakovi líbí, zvlášť ve fázi radosti experimentování. Blíženci totiž opravdu dovedou nádherně popustit uzdu fantazii! Později se může stát, že to bude pro Raka příliš náročné.

Charakterové rozdíly mezi Rakem a Blížencem jsou nakonec příliš velké, než aby oba dospěli k trvalému partnerství. Pravděpodobně se jako první stáhne Rak a hněvá se, zatímco jeho partner Blíženec už hledá nové dobrodružství. To může být pro Raka velice frustrující. Až potud vztah Rak-Blíženec často nebývá ničím jiným než poměrem s mnoha chvílemi blaženosti a stresu, s mnoha emocemi. Kdyby ti dva rozdílní partneři opravdu a přes všechny nepříznivé astrologické okolnosti přece jen chtěli uzavřít svazek manželský, stal by se zázrak. Ale zázraky se jak známo dějí. Jistá šance na trvalost vztahu spočívá v senzitivnosti, již mají oba partneři společnou. Jen by ji museli častěji uplatňovat a slabosti toho druhého nebrat tak tragicky.

Rak-Rak

Copak se asi stane, když si přeběhnou přes cestu dva tak přecitlivělí "korýši"? Buď to zajiskří a oba to vzájemně k sobě fyzicky přitahuje, nebo se okamžitě střetnou a jdou si z cesty. Emocionálně se mohou báječně doplňovat. Protože znají zcela přesně svůj protějšek, mohou mít mimořádně harmonický sex. Když se navzájem svádějí, každý z nich ví, co má udělat, tady nemůže dojít k nedorozumění. Pro muže v Raku bude potěšením svádět atraktivní a dobrosrdečnou ženu narozenou ve stejném znamení, a toto potěšení by mohlo být i na její straně. Tento muž si ostatně počíná velmi jemně, senzitivně a inteligentně, tak jak to má žena v Raku ráda. Ona sama nejlíp ví, jak svého partnera hýčkat, a protože muži v Raku jsou neobyčejně vnímaví a mají nejraději, když je v relaxované poloze partnerka laská od hlavy až k patě, v erotických chvílích nikdo z nich nepřijde zkrátka. Harmonie bude narušena tehdy, jestliže se jeden z partnerů z přehnané horlivosti náhle ujme vedení. To pak může být celý akt poněkud křečovitý. Důležité by také bylo, aby se ani jeden nestáhl do svého krunýře, což Rak tak často dělá.

Mnohem důležitější je společný rozhovor. Přemíra senzibility, která je Rakovi vlastní, povede ve spojení dvou Raků k mnoha problémům. Výčitky a hádky se v tomto vztahu nedají snadno odstranit. Raci prostě neodpouštějí. Manželství Rak-Rak vyžaduje proto nejen velice mnoho vnímavosti a pochopení, ale také uvolněnost.

Rak-Lev

Lvem je Rak okamžitě fascinován. Líbí se mu, jak z něho vyzařuje síla a jistota, ve skrytu duše cítí, že by mu tento partner mohl dát to, co sám nemá, například stálost. Lev stabilizuje Rakovy nálady, poskytuje mu klid a bezpečí. Kromě toho je to velice velkorysý člověk, nejen pokud jde o materiální záležitosti. V partnerském vztahu poskytne Rakovi také nezbytnou svobodu. Toho by si měl Rak cenit a nenakládat s tímto darem lehkomyslně. Lev nechá svého partnera Raka pár kroků ujít, ale současně sleduje, zda je této důvěry hoden. Právě muži narození v Raku, kteří nemohou nechat flirtování a také během pevného vztahu stále udržují kontakt s minulými přítelkyněmi, se musí mít na pozoru. Pokud něco u Lva vyvolá nevoli, má zcela bezpečnou metodu, jak Raka zasáhnout na nejcitlivějším místě. Ukáže partnerovi záda a odvrátí se od něho. Lvi dokáží být neúprosní. Stačí jedna malá hádka s touto bytostí toužící po harmonii, a v příštích třech dnech Raka přejde smích - a taky má po sexu. Přitom je sex s partnerem Lvem přece nadmíru zajímavý a uspokojující. Muži v Raku mají v něžné Lvici vnímavou milenku. Žena v Raku zase vychutnává vytrvalost a silné lví charisma. Lvi potřebují hodně chvály a uznání, to však Rakovi nepřichází zatěžko. Rozhodně musí být vůči Lvu hodně poddajný a v žádném případě se nesmí pokoušet, aby ve vztahu dominoval. Lev potřebuje přehled o situaci i partnerovi, musí je mít pod kontrolou, což je především výrazem jeho úsilí o dominanci. Může-li to Rak akceptovat, bude toto spojení nejen velmi vášnivým milostným vztahem, ale také dobrým manželstvím.

Rak-Panna

Chce-li se Rak blíže seznámit s Pannou, musí se chopit iniciativy. To je přirozeně možné jen tehdy, jestliže se aspoň částečně zbaví své plachosti, neboť Panny jsou ještě mnohem zdrženlivější. Zkoumat jejich citový svět je v tomto ohledu nanejvýš obtížné. Že by byl pro takový podnik ten správný právě empatický Rak?

Raci se tím však zpočátku vůbec nezabývají. Muž v Panně připadá ženě v Raku chladný, ale vynaloží-li ona potřebnou trpělivost, přece jen by se jí mohlo podařit, že roztaje. Muž v Raku to má se ženou v Panně již jednodušší. Její šarm ho vede ke komplimentům, pod nimiž ona roztává, lze ji tedy svádět mnohem snadněji. Rak bude dokonce překvapen, čeho je Panna ve svém milostném roztoužení schopna. Pokud jde o praktické vlohy, má Panna před Rakem jisté přednosti. V partnerském vztahu by Panna snad mohla částečně dostat pod kontrolu chaos v Rakově všedním dnu. Kromě toho jsou oba partneři obdařeni spoustou vnímavosti. Během dlouhodobějšího soužití se může vyvinout opravdová srdečnost. Všední život v tomto partnerském vztahu by měl přinášet méně problémů už proto, že ani jeden nemá sklon k velkým střetům a hádkám se raději oba vyhýbají. Snad by bylo dokonce lepší, kdyby to tu a tam jaksepatří zahřímalo, to by všední život oživilo. Jinak hrozí nebezpečí, že jejich soužití bude nudné, především v ložnici. Žena v Panně se jistou dobu bez sexu obejde, není-li partnerský vztah harmonický. Pro Raka to samozřejmě znamená tvrdý trest. Jednou by to ještě byl schopen snést, stane-li se z toho však pravidelnost, definitivně se stáhne.

Rak-Váhy

Tady se nedá mluvit o velké přitažlivosti. Člověk ve Vahách prostě nedokáže k jiným lidem přistupovat uvolněně, což Rakovi komplikuje situaci, chce-li s ním přijít do kontaktu. Člověk ve Vahách si zachovává odstup a rozhodně nepovzbuzuje k flirtování. Ale protože Rak je zase zvídavý a rád zkoumá neznámé území, nějaká možnost, že ti dva přece jen kontakt navážou, existuje. Člověk ve Vahách je úzkostlivý, nejistý a velmi zdrženlivý, zvláště při navazování vztahu, neboť to nejhorší pro něj je, zažije-li zklamání. Rak může partnera ve Vahách velkou empatií a trpělivostí dovést k tomu, že bude otevřenější. Zato může počítat s tím, že na Váhy působí celkem sympaticky a přitažlivě. Tím překvapivější bude pro Raka sblížení. Zde nemůže s ničím počítat, protože člověk ve Vahách se chová zásadně jinak, když ho Rak již poznal. Partner ve Vahách sice touží po harmonii a má pochopení, často však se snaží své štěstí udržet všemi prostředky. Je nanejvýš žárlivý a dokáže vytvořit - protože Rak se nevyhýbá flirtu - dost napjatou atmosféru všedního dne.

Partnerský vztah Rak-Váhy, který omezuje Rakovu svobodu, je rozhodně spojen s jistým rizikem. Jeho šance spočívá v tom, že obě znamení touží po harmonii a vyrovnanosti a během času se dokáží dokonale přizpůsobit.

Rak-Štír

Štír zasahuje do Rakova života jako blesk z čistého nebe a Raka okamžitě odzbrojí. Rak zde konečně potkává osobu, která má sílu a rozum. Rád se od ní nechá svádět, nehledě na to, že Štír po ničem jiném netouží. Láká Raka šetrně, ale neomylně do ložnice. Sex mezi Rakem a Štírem je senzitivní a současně vášnivý. Bude Raka bavit do té doby, dokud s ním Štír nebude chtít experimentovat. Štíři většinou o svého partnera pečují, někteří však mají sklon k extrémům, které zcela jistě nejsou podle Rakova vkusu. V tomto případě se Štír snaží partnera - především v posteli - ovládnout a dělá si z něho pouhý objekt své rozkoše. Rak se brzy cítí využívaný. Štír má v podstatě ty vlastnosti, které Rak u partnera hledá, totiž vnímavost a inteligenci. Kromě toho s ním sdílí jeho touhu po pevném a harmonickém manželství. Ale pozor: Štír je velmi žárlivý! Sám sice rád flirtuje, svého partnera však hlídá na každém kroku. Zvláště mužští Raci, kteří tak rádi flirtují, se tu musí poněkud omezovat.

Jediným - ale podstatným - rušivým faktorem důvěrného soužití Raka se Štírem je přemíra emocí. Dojde-li k hádce, pak opravdu lítají třísky. Oba partneři by se museli naučit větší toleranci a pochopení. Vyplatí se to, neboť tato kombinace je pro Raka více než zajímavá.

Rak - Střelec

Dráhy Střelce a Raka se zkříží jen málokdy, už proto že každý z nich má v pravém slova smyslu jiný cíl. Je to také lepší, neboť toto znamení ohně je pro Raka opravdu příliš horké. Střelec je neklidný tulák a bude Rakovi poněkud podezřelý. Ale co takhle malý románek?

Střelec rozhodně přináší vzrušující zkušenosti, jež by mohly partnera v Raku značně obohatit. Co se mu ostatně nelíbí, je čistý sex bez citu, a Střelci dokáží sex a cit od sebe naprosto oddělovat. To však vnímavého Raka, který potřebuje něhu, neuspokojuje.

V partnerském vztahu může mít Rak prospěch ze Střelcovy vlastnosti vidět věci jasně. Nemusí se obávat povrchních debat ani nedorozumění, Střelec má Rakovi duchovně co nabídnout. Je to realista, který své nápady také realizuje - v protikladu k Rakovi, který má přece jen občas sklon k snění. Ve společnosti Střelce Rakovi pravděpodobně chybí romantika. Střelce přitom romantické chvíle vůbec neodrazují (především ženy ve Střelci), jen to nikdy neřekne. Rak by to měl možná jednou zkusit. Všední den v tomto vztahu však vcelku nebývá žádné potěšení. Střelci dokáží být velmi chladní a tvrdí, ve sporech neberou na Rakovu citlivost naprosto žádný ohled. Rak musí kromě toho v partnerském vztahu se Střelcem počítat s jedním: s nevěrou. Proto by se měl pokusit poskytnout mu pocit, že má dostatek svobody. Střelec se zkrátka nerad nechá polapit.

Rak-Kozoroh

Chladný, střízlivý a zdrženlivý, tak se jeví Rakovi Kozoroh. Této bytosti je lepší vůbec se nesvěřovat. Ale jako vždycky to Rak nikdy nevydrží, aby ovládl svou zvědavost a nenahlédl, co se skrývá za fasádou. V opačném směru je Rak Kozorohovi vysloveně sympatický, jen to nedává najevo. Rak se může Kozorohovi přiblížit v zajímavém rozhovoru, neboť tomu je každá povrchnost protivná, má vysoké nároky a psychicky mu Rak vyhovuje. Ten ostatně potřebuje hodně trpělivosti, aby Kozoroha vylákal z jeho rezervovanosti a uzavřenosti.

V partnerském vztahu přináší Kozoroh dokonalé soucítění a pochopení, ale jen tehdy, když to právě vyhovuje jemu. Jeho povolání a jeho zájmy jsou zásadně přednější, na to si musí Rak především zvyknout. Kozoroh má ostatně sklon k netrpělivosti, proto to s ním Rak, který by někdy rád zpomalil tempo, nemá v každodenním životě lehké. Hádka s Kozorohem - která by se mohla v delším vztahu vyskytnout častěji - je ostatně nanejvýš nepříjemná. Sex mezi Rakem a Kozorohem je spíš choulostivou záležitostí, protože jejich představy se míjejí. Kozoroh určitě nemůže poskytnout takový potenciál něžností, jaký Rak potřebuje. Jeho milostná hra působí často poněkud drsně a chladně jako sám člověk. V erotických vztazích mají ještě tak muži v Raku s ženami v Kozorohu šťastné okamžiky, žena v Raku však opustí mužského Kozoroha pravděpodobně hned po první zkušenosti. To by ovšem u Raka nemělo vést k tomu, že se bude Kozorohovi vyhýbat. Hluboké, dlouhé přátelství je naprosto myslitelné. Nebo, proč ne románek?

Rak - Vodnář

Má-li Rak právě schůzku s Vodnářem, neměl by se na to moc těšit, bude totiž pravděpodobně zase jednou zklamán. Vodnář je neklidný a přelétavý, tu a tam zapomíná na své termíny nebo mu do toho mezitím přijde něco takzvaně důležitějšího. Vodnář přitom Raka nanejvýš zajímá. Tento člověk má erotickou přitažlivost, ducha i vtip. Rak si ho však nedokáže udržet. Vodnáře příliš přitahují dobrodružství, a to je Rakovi líto.

Partnerský vztah proto neslibuje velkou jistotu. Nejen proto, že Vodnář, aby dokázal svou nezávislost, bude mít jeden románek za druhým, ale také proto, že neustále hledá změnu, doma je všude a nikde, zatímco Rak potřebuje pevný klidný bod.

Vodnář je pro Raka rozhodně ideálním sexuálním partnerem. Vodnáři dovedou být nanejvýš svůdní a smyslní a spolu s Rakem se radují z dlouhé předehry. Vodnář se vyzná jako naprostý profesionál v tom, jak v Rakovi žádostivost vystupňovat. Pro konstelaci Rak-Vodnář je proto vhodnějším místem ložnice než obývací pokoj. Na milostný poměr s Vodnářem bude Rak stále vzpomínat, manželství však nemá nejlepší vyhlídky.

Rak-Ryby

Člověk narozený v Rybách je Rakovi od začátku sympatický. Nemá problémy, jak se s ním navazovat kontakty. To nemusí nikoho udivovat, neboť lidé v Raku a Rybách jsou si povahově blízcí. Mají téměř stejné požadavky a zájmy. Až potud je jednání mezi nimi velmi jednoduché. Rozhodnou se pro sebe v prvním okamžiku, kdy se seznámí. Vědí také hned, zda spolu vydrží déle, či nikoli. Rak se v tomto vztahu ujímá vůdčí role, což partner v Rybách akceptuje. Může se stát, že jejich všední den nebude ani bohatý na změny, ani inspirující, protože si vzájemně neposkytují právě mnoho podnětů. Problémy téměř neexistují, už také proto, že ani jeden nemá ve zvyku neustále o nich mluvit.

Zato sex s partnerem narozeným v Rybách může být pro Raka velmi vzrušující. Člověk v Rybách bude Rakovi vděčný, že s ním zachází tak vnímavě a zahrnuje ho něžnostmi. Občas však má Ryba sklon k výstředním sexuálním praktikám, a to Raka poněkud pohoršuje.

Ryba sice netrvá na tom, aby se na oněch praktikách partner podílel, Rak však brzy pocítí její nespokojenost. Vyhlídka na harmonický vztah Rak-Ryba je tedy spíš závislá na Rakovi, záleží na tom, jak on si vede a zda ho tento vztah uspokojuje.