RYBY

Příznivé dny: pátek, sobota, neděle

Nepříznivý den: čtvrtek

Čísla: 2, 4, 11, 24, 32

Barva: blankyt

Kameny: ametyst, akvamarín, topás, červený korál

Zvířata: všechny ryby, divocí ptáci, pes

Rostliny: kapraď, mák, vodní rostliny, olše, jasmín

Charakter: flegmaticko-sangvinický

Rybám vládne Jupiter a Merkur. Pro tyto lidi je typický zasněný výraz, který se zdá neproniknutelný. Představitelé tohoto znamení jsou nenapravitelně zasnění a okolo sebe si vytváří svět, do kterého utíkají, když se něco nepodaří. Často si pletou skutečnost se snem. Se sny se spojuje fantazie, takže by se dalo říct, že osoby narozené ve znamení Ryb fantazií doslova hýří. Ryby jsou plné protikladů, což vyjadřuje i sám symbol - dvě svázané ryby v opačných polohách. Řídí se velmi vyvinutou intuicí. Jsou velmi nerozhodní, ale nic nedělají pro efekt, všechno konají s hlubokým přesvědčením. Jsou milí, zdvořilí, skromní, často sentimentální, melancholičtí a nešťastní. Často podléhají duševní sklíčenosti. Příliš mnoho Ryb nachází lákavou úlevu od problémů v alkoholu. Tito lidé jsou citlivým a jemným stvořením. Patří mezi nejméně sobecké znamení a naopak často dokáží přinášet oběti, za které čekají projev díku v podobě pochvaly. Mají hluboký vztah ke svojí rodině. Zřídkakdy dosahují nadměrných finančních úspěchů. Ryby ale v koutku duše touží vyniknout nad okolí a být obdivováni. Stávají se v mnohých případech filozofmi a umělci, aby tak částečně vyjádřili svoje pocity. Tito lidé touží po vzdělání, po poznání nového, čím zahání nudu. V lásce je to tiež dvojaké. Ryby lehce stratí hlavu a v tom okamžiku neexistuje krásnější, inteligentnější a dokonalejší jedinec. Ryby patří mezi nejvíc nevěrných partnerů

HODÍTE SE K SOBĚ ?

Ryby-Skopec

Musí tu jít o karmické spojení, neboť proč jinak by Ryby stále okouzlovalo toto znamení, třebaže dobře vědí, že to skončí neštěstím a slzami. Jakmile se objeví Skopec, obdivuje člověk v Rybách jeho sílu a šarm, protože Skopec se umí prezentovat, a začne o něj usilovat. Člověk v Rybách věří, že u něho najde oporu, jenže se vždy znovu zklame.

Skopci velmi lahodí, že se mu partner v Rybách přizpůsobuje, především v posteli. Proto se ho zpočátku také snaží uspokojit a je na něj mnohem něžnější, než mívá ve zvyku. To by však Rybu nemělo pomýlit, neboť brzy se prosadí typický skopčí egoismus. V trvalejším vztahu se ten v Rybách na svého partnera pochopitelně velice upíná, už proto, že potřebuje harmonii, Skopec toho však nestoudně využívá. Pokouší se své představy neústupně a tvrdohlavě prosazovat, a to jednoho dne začne být příliš i pro partnera v Rybách. Nejhorší je, že vůbec nedbá na lásku a něhu. Nejpozději tehdy nastane pro partnera v Rybách čas k rozchodu. Nebo by se pak opravdu muselo čekat, až je rozdělí smrt.

Ryby-Býk

Když člověk v Rybách narazí na Býka, měl by se cítit hned líp. Býk ztělesňuje již svým zevnějškem všechno to, čeho si cení. Působí čistě, spořádaně a domácky. Je otevřený a komunikativní. Člověk v Rybách se sice do něho nezamiluje bezhlavě, zde však okamžitě ví, že je ve správných rukou. Býk ovšem potřebuje delší čas, než se nechá získat. Trochu lásky v tom musí být.

Většinou to netrvá dlouho, a Ryba s Býkem uzavřou manželství. Býk chce pod čepec, a má-li být partner v Rybách k sobě poctivý, chce být také v pevných rukou. S Býkem se může báječně shodnout. Takřka s ním sroste. Býk potřebuje harmonii aspoň tolik jako on sám a partnerovu dobromyslnost nebude využívat, nýbrž mu dopřeje, aby měl z jeho velkorysosti prospěch. S tímto partnerem ostatně Ryba zažije také něžný, harmonický a mnohostranný sex. Po jisté době soužití by však měl partner v Rybách dbát na to, aby jejich vztah neustrnul jen na budování hnízdečka a na pečení buchet. Po nějakém čase se oba začnou příliš zabývat vnějšími věcmi a budou se méně věnovat jeden druhému. Jablkem sváru bývají vždycky peníze. Zatímco žena v Rybách si tu a tam ráda něco dopřeje, manžel Býk své peníze počítá. V obrácené konstelaci zacházejí oba partneři s penězi volněji, jenže jeden pak svaluje vinu na druhého. Ale to by se mělo zvládnout. Od Býka se Ryba může nechat vést k oltáři určitě ráda.

Ryby-Blíženec

Člověk v Rybách sice nejspíš nevěří na čáry woo-doo, ale to, co se děje zde, se tomu přesto velice podobá. Blíženec s člověkem v Rybách mává, hypnotizuje ho, okouzluje a ovlivňuje tak, že zapomíná i jasně uvažovat. Z rozumových důvodů by na partnerský vztah s Blížencem nikdy nepřistoupil, ale teď jde za ním jako očarovaný.

Blíženec oslovuje v člověku narozeném v Rybách jeho tvůrčí stránku a smysl pro fantazii. Zřídkakdy se může Ryba s někým vyžít tak jako s Blížencem. A také si s ním samozřejmě užívá erotických radostí. "Od sexu tantra až k malým prasečinkám" - Blíženec ho naučí bourat tabu, strhává ho a přiměje, aby se mu svěřil i těmi nejskrytějšími touhami. Není proto divu, že mu partner v Rybách propadne. V delším vztahu však dojde k velkému vystřízlivění. Bude to jedno velké fiasko, neboť se nic nedá uvést do pořádku. Jakmile Ryba přivykne myšlence na trvalejší svazek s Blížencem, zjistí, že Blíženec nedokáže být věrný. Ryba trpí tím, že se na partnera nemůže spolehnout, ale také se s ním nedokáže rozejít. Proto by bylo pro člověka v Rybách lepší, kdyby to s Blížencem vůbec nenechal dojít tak daleko.

Ryby-Rak

Zde to zprvu lehce jiskří, a jestliže ani jeden z obou neprosazuje své záměry důrazněji, odplují tato dvě znamení vody rychle zase každý po svém. S Rakem se člověk narozený v Rybách přitahuje v mnoha ohledech, ti dva mají hodně společného, oba jsou citliví a vnímaví.

Než se však sblíží a dobře poznají, může to trvat věčnost, neboť se ani jeden pořádně nechápe iniciativy. Také v partnerském vztahu vznikají z tohoto důvodu častá nedorozumění. Ryba zůstává němá a nedává partnerovi žádné signály, a tak se Rak jednoho dne trucovitě stáhne. Bývá to však většinou Rak, kdo se stále pokouší svého rybího partnera svést a vyrovnat nedorozumění čilým sexuálním životem. Všelék to však není. Vzájemně si něco předstírají, snaží se ze vztahu udělat, co se dá, ale možná to neladí už v základech a dělá se kolem toho příliš mnoho povyku.

Ze vztahu Ryby-Rak vznikne většinou dobré přátelství. Jakmile jejich kontakt už nepodléhá tlaku vyplývajícímu z partnerského vztahu, mohou své společné zájmy vychutnávat mnohem líp. Jejich styk je pak nekomplikovaný a kamarádský, ale opravdový most, který by Rybu s Rakem v lásce spojoval, tu chybí.

Ryby-Lev

Tato kombinace je sice častá, ale je to spíš vztah, který jednou bude patřit minulosti, protože mít Lva na celý život by přece jen mohlo být příliš namáhavé.

Ryba Lva neustále vábí a nechá se od něho svádět. Lev chce dobývat, a to se Rybě také líbí. Především ženě v Rybách, která je zpočátku velmi introvertní. Muž Lev ji umí získat jemnou silou. Ve všem se chápe iniciativy, není však jisté, zda jeho návrhy vždy odpovídají jejím představám. Také žena Lvice se chápe velení, jakmile zpozoruje, že muže v Rybách okouzlila. S ní ho většinou spojují kulturní zájmy, ale dojem na něj dělá především svým ženským zjevem a silným šarmem. Po jisté době však muž v Rybách zjistí, že se Lev neustále pokouší vnutit mu své zájmy a usměrňovat ho podle svého. Ryba se bohužel nechá příliš rychle ovlivnit a brzy se vzdává, místo aby se tomuto partnerovi také jednou postavila. Zatímco Ryba setrvává u toho, co se jí osvědčilo, žene se Lev velkými skoky kupředu, aniž zvažuje výhody a nevýhody. V tomto ohledu nemůže být Ryba s tímto partnerem na stejné úrovni. Lev tak neposkytne partnerovi v Rybách klid a vyrovnanost, po níž on tolik touží.

Ryby-Panna

Válka dvou růží se nevyskytuje jen ve filmu. Dojde-li k ní ve skutečnosti, bude to určitě Ryba a Panna, které spolu svádějí tuhé boje. Vysvětlit si tento jev je možné například tak, že se Ryba jednoho dne probudí s pocitem, že byla podvedena. Ryba není Pannou nijak zvlášť okouzlena, ale daří se jí vzbudit zájem lstí a úskočnosti. Panna se však o Rybu zajímá upřímně a jde jí vstříc s překypující něhou.

Poté co Panna partnerovi v Rybách dala v noci všechno, již se od něho nehne. Pro ženu v Rybách to může být dočasně docela příjemné, konečně se může cítit opravdu jako žena, muž narozený v Rybách však nedokáže ženu Pannu správně ocenit. Je vůči ní nedůvěřivý, protože instinkt mu neříká nic dobrého. Panna si chce Rybu udržet, a proto použije veškerou svou výmluvnost. Ve vztahu Ryby a Panny se po krátké době ukáže, že to v něčem neklape. Panna Rybu omezuje, zahrnuje ji výčitkami a chce, aby skládala účty. Ať už jde o flirt, o peníze nebo o zařízení bytu, ti dva se jen zřídkakdy shodnou. Varování všem narozeným v Rybách: s flirtem na jednu noc raději vůbec nezačínat, jinak je nutno nést důsledky, což může trvat dost dlouho, protože Panna jen tak snadno nepovolí.

Ryby-Váhy

Třebaže Váhy na Rybu nepůsobí právě zábavně a srdečně, Ryba zřejmě tuší, že se jeden druhému ve skrytu podobají. Plná emocí se chopí iniciativy a jednoduše se k Vahám vrhne. Muž v Rybách chce ženu ve Vahách vlastnit. Ona na něj totiž dělá dojem, že ji lze snadno přemluvit, aby mu byla po vůli. Muž ve Vahách ženu v Rybách eroticky přitahuje. Líbí se jí a zároveň ji provokuje už jen tím, že nepředvádí typické mužské póly.

V sexu hraje žena ve Vahách podřízenou roli, což velmi vyhovuje masochistické stránce muže v Rybách. Vzbuzuje v něm pocit, že ji má k dispozici. Žena v Rybách dokáže s tímto partnerem vyzkoušet všechny pozice a má v něm milence plného obdivu. Všechno, co je nad rámec harmonických milostných nocí, vypadá v kombinaci Ryby-Váhy dost komplikovaně. Muž ve Vahách je mimořádně žárlivý. Ale protože si žena v Rybách nenechá flirtování rozhodně zakázat, dochází doslova k filmovým žárlivým scénám. Partnerka v Rybách si počíná v mnoha ohledech ve všedním životě mnohem volněji, zatímco její muž ve Vahách působí přímo křečovitě. Muž v Rybách dost brzy zjistí, že se ženou ve Vahách nelze vyjít tak snadno, jak si myslel.

V noci si možná nechá líbit leccos, ale ve dne se umí prosadit. A také vyžaduje od partnera, s nímž žije, věrnost. Stanovisko muže v Rybách není ochotna akceptovat, to by musel počítat s tím, že mu brzy zase uteče.

Ryby-Štír

Erotická kombinace s výhledem na to, že vydrží! Když Ryba spatří Štíra, je jí jasné: toho musím mít. Kromě fyzické přitažlivosti pro ni Štír ztělesňuje cosi cenného, co by ráda získala a udržela si. Cítí, že Štír je schopen hlubších a opravdovějších citů, a proto v tomto případě Ryba myslí dál než jen na čistý sex.

Ti dva spolu harmonicky vycházejí nejen v posteli, ale také po duševní linii. Štír má nadání dostat z Ryby vše, aniž by na ni vyvíjel nátlak. Ryba mu otvírá srdce dobrovolně. Partner v Rybách by mohl (a také měl) akceptovat, že Štír se ve vztahu ujímá vedení. Přesně vytuší, jak s Rybou zacházet - jednou v rukavičkách, jindy poněkud tvrději. Intuice mu zřejmě napovídá, takže si vždycky počíná správně, ale v opačném směru je tomu stejně. Není divu, že v této konstelaci mají oba brzy pocit, že by se jeden bez toho druhého nemohl obejít. Také to není třeba, neboť se Štírem udělal partner v Rybách opravdovou trefu.

Ryby - Střelec

Kdyby člověk v Rybách ke Střelci tak nepřilnul, skončila by ta věčná nejistota a nerozhodnost mnohem dřív a Ryba by si leccos nepříjemného ušetřila. Je to Střelec, kdo se k Rybě přiblíží a způsobí, že ona se do něho zamiluje, a je to také on, kdo Rybu opět opouští, sotva si na něj zvykla. Střelec toho druhého natolik zmate, že ten si pak vůbec není jistý svými city. Partner v Rybách je ovšem nadšen společnými vášnivými nocemi se Střelcem. Střelec věří, že má konečně jasno a že musí usilovat o všechno, tím však dosáhne pravého opaku. Střelec je svobodymilovný a nemá rád, chce-li ho někdo pevně držet. Ryba dává Střelci všechno, počíná si nesmírně velkoryse, ale Střelec, místo aby se radoval, začíná být nedůvěřivý a vyvolá to v něm obavy. Střelec, který utrpěl při krátkých románcích hodně škody, nedokáže přirozeně uvěřit, že by k němu někdo choval tolik pravého citu.

Během delšího vztahu se nelze vyhnout tomu, aby se partner v Rybách necítil využívaný, zvláště jestliže na tom druhém lpí. Střelec je zajímavý spolubesedník a dobrý kolega v práci. Dokáže s člověkem v Rybách udržovat přátelství, ale partnerský vztah vyžaduje tvrdou práci.

Ryby-Kozoroh

K tomuto znamení to Rybu přitahuje. Z Kozoroha totiž vyzařuje stálost a spolehlivost. To, že k Rybě nejde hned přímo, nýbrž se dlouho chová zdrženlivě, Rybě nevadí. Zvláště muži v Rybách mají velkou potřebu pochutnávat si na ženě v Kozorohu jako na kousku pálivé maďarské papriky. Někdy si přitom málem vylámou zuby, protože když ona nechce, tak nechce (a právě to ho dráždí). Žena v Kozorohu sice muži v Rybách projeví svůj zájem, ale nenechá na sobě znát, zda je ochotna jít dál. Může mu také klidně dát košem. Žena v Rybách to naopak může mít jednodušší, uchází-li se o ni muž Kozoroh, tato kombinace však není tak častá. Vcelku se Ryba spojuje s Kozorohem ráda - snad proto, že obdivuje ty jeho vlastnosti, které jí chybějí. Partnerský vztah může být dokonce trvalejší, pokud se obě strany dohodnou, třeba i na oddělených ložnicích. Partner v Rybách však trpí Kozorohovým egoismem. Kozoroh dokáže být někdy dost bezohledný, a Ryba se cítí jako podvyživená. Je to tedy konstelace, která by mohla při troše štěstí a skromnosti dobře fungovat, která však také skrývá mnohá nebezpečí - a to především pro Rybu.

Ryby-Vodnář

Pro Rybu je obtížné najít společné rysy s Vodnářem, protože obě znamení jsou příliš mnohostranná. Určitě mají něco společného, ale bohužel i právě tolik rozdílného. Muž Vodnář se ženě v Rybách dvoří, protože se mu líbí, jak je ženská a současně i kamarádská. On je pro ni tak jako tak zajímavý: vtipný, šarmantní a finančně zajištěný. Žena ve Vodnáři zase vypadá, jako by čekala jen na muže v Rybách, který ji bude dobývat, a to zase samozřejmě lichotí jeho mužnosti. Vodnář umí být Rybě vtipným a laskavým partnerem plným fantazie, je však nepravděpodobné, že se harmonie mezi nimi dokáže udržet déle než na krátkou známost. Ryba si totiž potřebuje tu a tam odpočinout, zatímco Vodnář ji neustále nutí k pohybu.

Vodnář se často rozhoduje bez svého partnera, Ryba si to zase nechává až příliš lehce líbit, nakonec však stejně trpí tím, že na ni Vodnář bere tak málo ohledu.

Jednoho dne Vodnář uteče, kdežto Ryba zůstává. Když odejde Ryba od Vodnáře, jen zřídkakdy s ním dále udržuje kontakt. Je to většinou krátké, ale hezké dobrodružství.

Ryby-Ryby

Proč ne? Jestliže si dvě Ryby správně rozdělí role, mohl by z nich být dokonce i pár. To mohou připisovat své vzájemné vnímavosti a pochopení, které jeden pro druhého má.

Vzniknou-li v manželství Ryby-Ryby problémy, pak většinou proto, že se ti dva vzájemně připravují o sílu. Jsou to jacísi citoví upíři (často se říká, že se lze z lásky" připravit o život") a oba rychle zabřednou do studené všednosti. Cítí-li se jeden slabý, nedokáže mu být ten druhý oporou. Problémy se však jak známo objevují všude. V konstelaci Ryby-Ryby musí být především fyzická harmonie, pak se lze vyrovnat i se všedními problémy. Tito partneři většinou mívají velmi smyslný milostný vztah, který může být dokonce tu a tam i nevázaný. Určitě to bývá žena v Rybách, která většinou ustoupí, ale nic proti tomu nenamítá. Hlavně že to zůstane v rodině!