STŘELEC

Příznivé dny: pátek, sobota, neděle

Nepříznivý den: pondělí

Čísla: 4, 5, 9, 14, 37

Barva: fialová

Kameny: tyrkys, ametyst, granát, jantar, zafír

Zvířata: páv, slon, pes, kůň, jelen, srna

Rostliny: dub, buk, jasan, lípa, vavřín

Charakter: cholericko-sangvinický

Střelci patří mezi nejaktivnější znamení. Vládne jim král planet Jupiter, který jim dává do vínku také vlastnosti jako jsou dobrosrdečnost, laskavost, velikost a štědrost. Střelec v sobě nemá ani štipku zlomyslnosti. Tito lidé se rádi angažují v dobročinné aktivitě. Velmi často jsou silně nábožensky založeni. Svoji budoucnost vidí v bleděmodrých barvách. Zlá nálada zmizí dřív, než mají mraky příležitost skrýt slunce. Další jejich charakteristickou vlastností je upřímnost. U Střelce doslova platí, co na srdci, to na jazyku. Střelec zpravidla nejdřív hovoří a jedná a potom až zvažuje následky. Když však Střelec zjistí, že se Vás vážně dotkl, je zdrcený vlastním nedostatkem ohleduplnosti. Přetvářka a klam v jakékoliv formě ho odpuzuje. Vlastně dělá všechno upřímně a nesnese obvinění z nepoctivosti. Obvykle jsou Střelci velmi neposední. Nic je nezastaví ani neznejistí. Riziko je vzrušuje a provokuje. Milují rychlost. Je o nich známé, že mívají nekonečné štěstí. Každý Střelec je svým způsobem hazardní hráč. Tito lidé se rádi uplatňují v povolání, kde můžou cestovat, všestranně přemýšlet a být elastický. Jejich jedinečná kombinace důvtipu, inteligence a nevyčerpatelné energie je zárukou jejich úspěchu. V lásce by měli dát přednost Váhám, Lvům a Beranům.

Střelec-Skopec

Buď to mezi nimi jiskří hned, nebo vůbec ne. Zapojí-li se totiž rozum dříve, než se zrychlí tep, Střelec spatřuje ve Skopci konkurenci. V něm má před sebou někoho, kdo je přinejmenším stejně silný jako on. Jestliže to však jiskří, pak je to fyzická záležitost, a pěkně silná. Stejně jako Střelec dovede si i Skopec představit sex bez povinnosti, že by se musel vázat. Láska je láska, a sex je sex.

Pokud tady někdo koketuje s partnerským vztahem, pak je to Skopec. Nedá ostatně Střelci dlouhou dobu na rozmyšlenou, jeho nelze zdržet. Střelec se však jen velmi těžce rozhoduje, snad právě proto, že na něj Skopec činí pořádný nátlak. Instinkt mu dává zapravdu, neboť Skopec je partner, který se ho snaží zastínit svou silou. Žádá na něm mnoho, a to Střelec není ochoten poskytnout.

Jakmile vznikne v partnerském vztahu Střelec-Skopec první nesoulad, ochladne také erotika. Jejich přání v posteli i v každodenním životě probíhají vedle sebe, vzájemné nároky na druhého jsou příliš vysoké, a tak vznikne mocenský boj, v němž se vzájemně odporuje. To Střelce vyhání ze Skopcova zorného pole. Oba partneři mají sklon vztah nečekaně přerušit, bez důvodu, bez vysvětlení, Střelec to však snáší hůře. Pak by měl se Skopcem raději zažívat a vychutnávat erotiku, protože hlubší vztah přináší příliš mnoho potíží.

Střelec-Býk

Býk Střelce nesmírně přitahuje nejen fyzicky, ale také svým humorem a výřečností, ty ho dokáží dostat ze špatné nálady, do níž tu a tam upadá. Líbí se mu Býkovo poněkud nápadné, ale vkusné vystupování. Býk je hovorný a připravený k flirtu. Již od prvního setkání se Střelec cítí v Býkově přítomnosti příjemně. A Býk ho také většinou bere.

Býk by rád byl sváděn, a tu by měl Střelec nabídnout všechnu svou dovednost, neboť Býci jsou nároční. Námaha se mu vyplatí v každém ohledu. Eroticky může být Střelec se svým Býkem v tom nejlepším souladu, v mnoha věcech se dobře doplňují. Po něžné a dlouhé předehře to může probíhat i o něco bouřlivěji a prudčeji. S Býkem ztrácí i Střelec poslední zábrany. V partnerském vztahu dokáže jen toto znamení země udržet neklidného Střelce. Spolehlivý a vytrvalý Býk mu poskytuje jistotu, a tak se k němu Střelec automaticky zase vrací. Býk si z lásky k němu vyslechne také jeho bědování, nakazí ho svou energií a zbaví ho rozmarnosti. Svazek v kombinaci Střelec-Býk by byl vlastně ideální, pokud by ovšem Střelci nevadila jedna věc: Býk potřebuje jistotu, chce manželství se smlouvou a se vším všudy. Zde se musí Střelec rozhodnout pro pevný svazek se všemi důsledky. Ale co na tom, v sedmém nebi hraje první housle Býk.

Střelec - Blíženec

Jeden utíká, druhý ho honí. Oheň bere vzduchu kyslík, vzduch umožňuje ohni hořet. Zní to sice dramaticky, ale tak nějak by to mohlo být, když Střelec potká Blížence. Vznikne naprostý chaos. Střelec možná tuší, do čeho se pouští, jestliže se mu zase jednou zalíbil Blíženec, jenže ten je prostě příliš neodolatelný. Muž Blíženec dobývá ženu ve Střelci, muž Střelec naopak ženu v Blížencích. S Blížencem zažije Střelec něco opravdu" vzrušujícího", něco, co ho vytrhne z každodenního shonu a letargie.

Společné milostné noci plné fantazie Střelce dorazí (v pozitivním smyslu). Je to poprvé, co si chce svého partnera udržet, třebaže tuší, že mu nepřináší nic než rozčilování a zlost. Aby si Střelec Blížence udržel, jde téměř do útoku, což však Blíženec ani trochu nemá rád. Kdyby se přece jen nechal polapit, lze vycházet z toho, že se v tomto vztahu odehraje mnoho drobných příběhů - a to na obou stranách. Blíženec má mnoho tváří, po nějakém čase už nebude Střelce tolik fascinovat, neboť Střelec chce tu a tam prostě vědět, co je myšleno vážně a co je žert. V extrémním případě by mohlo být manželství v kombinaci Střelec-Blíženec rozvedeno ještě dříve, než skončí líbánky. Co ty dva opravdu může spojit na celý život, je přátelství. Když se to povede, stráví Střelec s Blížencem pár milých hodin, kdy oba mají ustláno na růžích, i když vztah mezi nimi vlastně už dávno skončil.

Střelec-Lev

Lovit Lva ve volné divočině a skolit ho vyžaduje tvrdou práci. Když se tato dvě znamení ohně setkají, sice to jaksepatří jiskří, to však ještě neznamená, že se toho mnoho stane. Ženu ve Lvu Střelcovo vystupování právě neokouzluje, neboť na ni působí tak trochu jako plejboj. Chceme-li tedy dobýt srdce lví dámy, je třeba držet se poněkud zpátky! Co muži ve Lvu přes veškeré sympatie k ženě ve Střelci brání, aby jí vyznal lásku, je její proměnlivost. Ženy ve Střelci mají sklon k hraní, flirtování, čímž muže ve Lvu činí nejistým. Se Lvem se nelze potýkat, ten si nepotrpí na hrátky.

Pokud Střelce nějaký Lev opravdu zajímá, musí si počínat seriózněji. Je konec s vylomeninami, lovec zůstává se svou kořistí doma, ale možná to vůbec nevadí, neboť u Lva nachází hluboké sexuální uspokojení a vlastně všechno, co potřebuje. Lev se k němu chová sice velkoryse, ale také za to požaduje vysokou cenu. V delším soužití chce svého partnera zcela pro sebe. Střelec bude mít často pocit, že je omezován na svobodě. Je na tom i něco dobrého: Lev ho může přivést k rozumu a zkrotit jeho temperament, což bude Střelci jen ku prospěchu, neboť létat z květiny na květinu jako včela mu natrvalo také nepřináší štěstí. Vztah Střelec-Lev nejspíš není optimální, ale nemusel by být špatný, pokud by Střelec byl ochotný k ústupkům. Od Lva se to očekávat nedá.

Střelec-Panna

Když se Střelec dostane do blízkosti Panny, nemusí dlouho čekat, až s ní naváže kontakt. Ona se o to pravděpodobně pokusí sama. Střelec Pannu nesmírně fascinuje, tím se může klidně pyšnit. Ale podobně je tomu i naopak. Střelec může svým šarmem docílit u Panny čehokoli, ona ho zbožňuje. Mezi oběma se dost brzy vyvine románek, v němž se Střelci líbí především erotická stránka. Střelec by přitom měl vědět, že většina práce bude na něm, ale Panna zase projeví svůj vděk. V sexu se jeden druhého nemůže nasytit a o milostné noci, již Střelec stráví s Pannou, ani jeden nezamhouří oko.

Přes veškerou fyzickou přitažlivost by se však o svatbě mluvit nemělo. Jakmile se objeví určitá nespokojenost, začne Střelec s Pannou bědovat nad utrpením celého světa - jsou jako kolovrátek. Panna se často nedokáže zbavit špatných návyků z minulosti, a tu je Střelec bezmocný. Ve vztahu dokáže Panna Střelce dost omezovat. Neustále na něm něco kritizuje, a když on jí otevře srdce, cítí se náhle jako vydán napospas. Panna chce mít Střelce zcela v hrsti, ale o tom, zda se mu to líbí, lze jen pochybovat.

Střelec-Váhy

Váhy jsou vlastně přinejmenším stejně nestálé jako Střelec. Avšak po večeru, kdy si ti dva dobře popovídali, objeví společné zájmy a jsou si i jinak navzájem docela sympatičtí. Mohutně se flirtuje, především mezi mužem Střelcem a ženou ve Vahách. Ta v něm vzbuzuje pocit, že by udělala všechno, co si on přeje. Dokáže se natolik přizpůsobit, že Střelec dokonce svolí k pevnému svazku. Ona se chová tak, jako by měl veškerou svobodu a žádné povinnosti, při delším vztahu si však Střelec uvědomí, že ho má pevně v hrsti.

Muž Střelec má pocit, že ho převezla, a tu začnou hádky. Možná se rozejdou a znovu sejdou. Přes den na sebe křičí a nadávají si, ale v noci si opět leží v objetí. Nakonec vždycky zvítězí příjemné vzpomínky. Také spojení ženy ve Střelci a muže ve Vahách je zajímavé. Muž ve Vahách má v sobě onu směs nepřístupné mužnosti a senzitivnosti, což na ženu ve Střelci zabírá. Sama mu svým přímým i zábavným způsobem napomáhá, aby se rozhodoval rychleji, než mívá ve zvyku. Z ženy ve Střelci vyzařuje energie a velkorysost. To se muži ve Vahách líbí. S ním pozná i to, že nekonečné rozhovory lze vést i s mužem (tedy nejen s přítelkyní), ale má v něm i empatického partnera. Tuto šanci by však neměla promarnit svou rozpustilostí, když se jí zmocní pochyby, že by to zase nemusel být ten pravý. Jednou tu prostě je.

Střelec-Štír

Jestliže se Střelec odváží do blízkosti Štíra, musí počítat s tím, že ho sladký jed tohoto zvířete nejprve omámí, ale pak to stojí za to. Sex je při této konstelaci nejdříve v popředí, nehledě na to, že Štír působí na Střelce více než zajímavě a přitažlivě. Aby si Štíra udržel, musí mu dát to, co chce, jinak mu ze dne na den zmizí.

Většinou to bývá Střelec, kdo v tomto vztahu nadbíhá a musí dělat ústupky, případně je dokonce ochoten zpečetit svazek "smlouvou". Štír žárlivě sleduje každý partnerův pohyb (a u Střelce k tomu má obzvlášť důvod). Potřebuje si být svým partnerem jistý. Štír však dokáže Střelce dokonale uspokojit, a proto by mu Střelec neměl dávat důvod k žárlivosti. Manželství Střelec-Štír nezná nudu, neboť oba partneři si vzájemně poskytují dostatek potravy. Protože však Střelec má občas sklon k tomu, aby i tento vztah bral na lehkou váhu, a Štíra nelze snadno ovládnout, stává se partnerský vztah velice namáhavý.

Střelec-Střelec

Když se setkají dva Střelci, mohli by se možná vzájemně odstřelit, ale protějšek vlastně není tím objektem, který jsme hledali, spíš se ti dva nesnášejí. Je nepravděpodobné, že se vůbec sblíží, protože každý má svůj revír, v němž loví. Oba si jsou sebou jistí a svůj protějšek, který se chová stejně, vůbec nevnímají. Každý má své sny a je do nich natolik ponořen, že žena a muž ve Střelci se prakticky minou. Kdyby je však Amor přece jen zasáhl svým šípem ještě dřív, než se vzájemně odstřelí, mohlo by dojít ke krátkému vášnivému románku s několika divokými nocemi, případně by se společně mohli zúčastnit skupinového sexu.

Nic tu není nemožné. Pro společný partnerský vztah jsou oba příliš neklidní. Vzájemně se ovlivňují špatnou náladou, místo aby z ní jeden druhého dostával. Oba usilují o volnost, ale přesto si vzájemně závidí a jeden od druhého požaduje přesně to, co by sám nedokázal slíbit. Jistá možnost však přece jen existuje (kromě toho, že pozitivně zapůsobí ascendent jednoho z partnerů): vztah na dálku. Když žijí 600 kilometrů daleko od sebe a vídají se třeba po několika týdnech, mohl by se vztah Střelec-Střelec dokonce určitou dobu udržet a ponechat si správné erotické napětí, touhu a všechno, co k tomu patří.

Střelec-Kozoroh

Vida! Konečně někdo, kdo ví, co chce. Na to přece Střelec už dlouho čekal. Kozoroh vyzařuje spolehlivost a imponuje mu svým vystupováním. Střelec brzy pochopí, že se setkal s někým, kdo mu nebude dělat scény ani potíže, kdo mu ponechá volnost a nepůjde mu na nervy. Kozoroh totiž proti trvalému svazku nic nemá, ale to spíš až později. Většinou má rád stejně jako Střelec nezávislost a k nikomu nepřilne.

S Kozorohem může Střelec strávit dlouhou noc sexu bez zábran a také s ním může navázat (kratší) vztah. Kozoroh jakožto partner zpočátku hodně toleruje, ale postupně se pokouší uspořádat vztah stále více podle vlastních představ, a ty se vždy neshodují s představami Střelce. Během doby se partner Kozoroh pro něj stane největší konkurencí. Je ctižádostivý - stejně jako Střelec - a neustále se s ním pokouší měřit, ať už v zaměstnání (kdo víc pracuje, kdo je kreativnější, kdo přináší domů víc peněz), nebo při zcela všedních a komických věcech jako při věčné hádce, kdo umí líp vařit. Střelec cítí, že ho Kozoroh sleduje a kritizuje. On sice dělá totéž, ale své soudy možná nevynáší tak tvrdě jako jeho partner. Tento vztah je komplikován nebo odsouzen k zániku skutečností, že nikdo z těch dvou není ochoten kvůli druhému ovládat své negativní vlastnosti. Každý trvá, ač možná nevědomky, na svých přáních. Kozoroh je v tomto ohledu obzvlášť tvrdé sousto. A to ty dva musí od sebe odloučit. Oba tvoří dobrý tým spíš po duševní stránce (co třeba tak celý den pracovat a pak trochu sexu v kanceláři?).

Střelec-Vodnář

Tady Střelec neběhá s lukem a šípem po lese, nýbrž nechává loveckou zbraň doma a raději skočí do studené vody. Tato zajímavá, atraktivní bytost ve Střelcově sbírce jistě ještě chybí.

Zde se také Střelec namáhá víc, než má jinak ve zvyku. Muž Střelec instinktivně tuší, že žena ve Vodnáři chce být dobývána. Ne vždycky se mu to podaří, to by se totiž musel méně fixovat na sebe a víc se vyznat ve skládání poklon, ale svým šarmem to vyrovná. Žena ve Vodnáři potřebuje trochu romantiky, ale pak lze jít klidně k věci, a na to je Střelec odborník. Sex mezi těmito dvěma je pěkně prudký, ale oběma se líbí.

Opačně si i žena ve Střelci s Vodnářem ráda popovídá, přičemž je již mezi řádky jasné, že musí skončit v posteli. S mužem Vodnářem je žena ve Střelci na stejné duševní úrovni, a to se jí líbí. Současně ji svým suchým humorem rozesměje a rozežene jí stavy zoufalství i chmurné nálady. Celkově má Vodnář se Střelcem mnoho společných zájmů, jako potěchu ze živé konverzace, procházky a všechno, co je nové a dosud neznámé. Mohou spolu mnoho objevovat, nacházet podněty. Ale natrvalo je asi dobrého příliš. Vodnář je v neustálém neklidu, stále něco hledá, a v tom se Střelci až příliš podobá. Současně od Střelce očekává, že se bude řídit podle něho. To je pěkně namáhavé. Výhodnější je tato kombinace v hezkém intenzivním románku, pro manželství nebo pro partnerský vztah by museli oba projevit více zralosti a vstřícnosti.

Střelec - Ryby

Proč vlastně Střelec stále opouští svého partnera? Doufá v něco lepšího, a přitom to nejlepší vlastně už našel. Když se Střelec seznámí s člověkem narozeným v Rybách, nejdříve se chová zdrženlivě. Spíš se od něho nechá svádět, neboť musí vědět, že na Rybu působí neodolatelně. A jak by nepůsobil, vždyť v ní svým zajímavým a inteligentním vystupováním dokáže budit iluze.

Nemusí to mezi nimi hned jiskřit, což odpovídá Střelcově vkusu. Střelce však nakonec dovede k tomu, aby se tím druhým zabýval, nekomplikovaná rybí povaha. Instinktivně tuší, že Ryba od něho nechce nic, co nechce ani on sám. A bude příjemně překvapen už během první milostné noci. Sex mezi Střelcem a partnerem v Rybách je velmi něžný. A přitom se Ryba dokáže partnerovi báječně přizpůsobit. To Střelce dokonce přiměje, že vynaloží více námahy než obvykle. Střelec se člověku v Rybách často vyhne nebo se omezí jen na krátký románek, protože má strach před jeho hlubokými city. Střelci by bylo milejší, kdyby partner v Rybách dokázal oddělit sex od lásky, bojí se totiž jeho citové odevzdanosti. Kdyby bylo na Střelci, hned po první milostné noci by uprchl. Jestliže ho však Ryba nepustí a zůstane neústupná, postupně Střelce získá a přesvědčí ho o tom, že pro něj neexistuje ideálnější partner. V podstatě tomu je tak, neboť u partnera v Rybách nalézá Střelec něhu a jistotu. Vždyť si to ve skrytu duše vždycky přál. Přece nebude čekat s lovem až na dobu, kdy bude chodit o holi. Ve vztahu musí počítat se žárlivostí partnera v Rybách, není však zvyklý skládat účty z každého svého hnutí, a tak je mu to neustálé vyptávání hezky proti srsti. Ale co se dá už dělat? Zato má někoho, kdo mu leží u nohou (a to on má přece rád).