VÁHY

Příznivé dny: středa, pátek

Nepříznivý den: pondělí

Čísla: 7, 8, 10, 27

Barva: námořnická modrá

Kameny: tyrkys, diamant, safír, beryl

Zvířata: pes, slavík

Rostliny: ľalia, šípková růže, azalka

Charakter: sangvinicko-flegmatický

Každý, kdo pozná osobu zrozenou ve znamení Vah, bude tvrdit, že se jedná o klidného a vyrovnaného člověka. Jenže první pohled může zmást, jejich vnitro je plné rozporů. Jsou to neklidní lidí. Urovnávají spory druhých a zároveň si nechají líbit i pořádnou hádku. Jejich vládnoucí planetou je Venuše. Váhy se rády hádají. Jsou dobromyslné a příjemné, ale dokážou být i uražené a nesnáší plnit příkazy. Váhy milují lidi, ale nesnášejí davy. Objekt jejich zájmu je buď černý nebo bílý. Zkrátka Váhy jsou plné rozporů. Jsou pravdomluvné, mají vyvinutý smysl pro spravedlivost a soucit s porozuměním patří mezi jejich typické vlastnosti. Charakter Vah se skládá ze zhruba stejných dílů vlídnosti, laskavosti, spravedlivosti, hádavosti, filozofické logiky a nerozhodnosti. Pátrají totiž po skutečné pravdě, přesné rovnováze, která dává správnou odpověď po zvážení všech možností. Jsou neobyčejně inteligentně a intelektuálně založené. V zaměstnání patří k nejúspěšnějším hlavně pro svoji ambiciózní povahu, schopnost soustředit se a přemýšlet o komplikovaných věcech. Váhy si radši dají na čas, aby bylo všechno v pořádku, než aby začali zle a museli všechno opakovat. Nesnáší okamžité rozhodnutí. Přelétaví, zbrklí, impulsivní lidé, kteří se nezastaví, aby posoudili následky, je znervózňují. Mají dokonalý vkus a zřídkakdy uniknou vlivu umění. Mimořádné místo v jejich životě zaujímá láska. Tito lidé touží projevit svoje emoce a prahnou po silném citu. Cit vítězí nad rozumem.

HODÍTE SE K SOBĚ ?

Váhy-Skopec

Nelze sice tvrdit, že by to byla ideální kombinace, avšak bytost narozená ve Skopci je obdařena tak neobyčejnou přitažlivostí, že se jí člověk ve Vahách nechá polapit a svést. Ženu ve Vahách přitahuje silný, mužný Skopec přímo magicky. Přitom by měla vědět, že ho její smyslné vystupování nanejvýš vzrušuje. Muže ve Skopci totiž právě takové ženy upoutávají. Zda to pro ženu ve Vahách zůstává jen milostným dobrodružstvím, nebo to pokračuje, nelze s jistotou říci. Je pravděpodobné, že tento muž je pro ni přece jen poněkud drsný a náročný. Žena sice vítá, když se sám ujímá vedení, ale často se jím cítí diskriminována. Nechce, aby byla v posteli pokládána jen za předmět rozkoše. Muže ve Vahách fascinuje na ženě ve Skopci přímost, šarm a způsob, jak mluví. V posteli ho ostatně překvapí, a to nemusí být podle jeho vkusu. Muž ve Vahách se totiž rád nechá vést, ale jen do určitého bodu, kdežto žena ve Skopci je příliš panovačná. Co Vahám na Skopci ostatně vadí, je jeho egoismus. Člověk ve Vahách se nejdříve vzdává, časem však pocítí, že to je i na jeho dobrotu příliš. Čím více partner ve Vahách ustupuje, tím větší prostor zabírá Skopec. Ve vztahu sice nemusí docházet k velkým sporům, ale narůstá nespokojenost. Zdá se, že oba partneři nežijí spolu, ale jen vedle sebe, neboť ve vlastním pohádkovém zámku se žije nejlíp. Už se vzájemně nestimulují. Takový vztah se sice může udržet, partner ve Vahách však se Skopcem žádné velké štěstí nenajde. Harmonie s ním může docílit jedině v profesionální spolupráci, a to za předpokladu, že si předem dohodnou jasná pravidla. V partnerském vztahu to však bohužel nejde.

Váhy-Býk

Srdečné blahopřání! Kdo tento svazek naruší, tomu už není pomoci. Když muž ve Vahách poprvé potká ženu v Býku, měl by okamžitě vědět, že to je ona a žádná jiná. V ní nachází všechny atributy ženství, jež očekává. Aby tento poklad polapil, měl by ji zahrnovat drobnými dárky a komplimenty v podobě čokoládových srdcí. Nikdy toho nebude litovat. Žena v Býku udělá pro svého partnera ve Vahách všechno. Poskytne mu potřebnou svobodu (třebaže teď se jí rád zříká) i jistotu, že má stálého partnera, takříkajíc trvalé útočiště. Umí ho hýčkat, s ní se může cítit dokonale jako muž - především v sexu. S partnerkou v Býku se tento muž naučí rozvíjet fantazii a víc ze sebe vydávat. I v manželství se mezi touto dvojicí zachovává určité jiskření.

Obráceně to vypadá právě tak dobře. Býk odpovídá v představách ženy ve Vahách muži jejích snů. Zde si smí dovolit být zcela ženou. U tohoto muže nalézá jistotu, již neustále hledala: útulný domov bez finančních starostí a silného a něžného milence, který ji zbožňuje. On má ostatně rád, když se žena upraví a předvede, co má. Až potud může partnerka vycházet z toho, že přitažlivost je oboustranná. S Býkem nalézá člověk ve Vahách nejen tělesnou harmonii, ale také partnera pro společné podniky a dobré rozhovory.

Váhy-Blíženec

Vahám jde Blíženec vstříc vesele a uvolněně, což jsou vlastnosti, které tomuto znamení často chybějí. Už také proto je člověk ve Vahách Blížencem fascinován. Při lehkosti Blížencových myšlenek zapomíná na své problémy a stává se odvážnější, než ve skutečnosti je. Uvědomuje si, že se pouští do dobrodružství, o němž neví, jak dopadne, ale přesto se neovládne. Ovšem jen za předpokladu, že tu existuje sexuální přitažlivost, jinak to nevyjde.

Muži ve Vahách se libí fantazie ženy v Blížencích. Může s ní praktikovat to, čeho by se jinak neodvážil. Muž v Blížencích svádí ženu ve Vahách podle všech pravidel umění milovat. S ním zakusí docela jinou erotiku. Blíženec současně akceptuje představy partnera ve Vahách, je ostatně přístupný všemu a rád se nechá i vést.

Vyvine-li se z vášnivého románku s Blížencem partnerský vztah, ztrácí člověk ve Vahách v určité chvíli orientaci. Vzhledem k tomu, že Blíženec tak často mění názor, připadá si partner ve Vahách smýkán sem a tam a vyváděn z rovnováhy. V partnerském vztahu je třeba správně rozdělit role, jinak vznikne naprostý chaos. Blíženec je totiž nenasytný a partner ve Vahách jeho přáním vždy nestačí. Partnerský vztah s Blížencem připraví člověku ve Vahách vzrušující chvíle, v pozitivním i negativním smyslu. Bude tu totiž trvalý důvod k žárlivosti. Každou špetku volnosti, již Váhy Blíženci dají, využívá Blíženec beze studu. Ve svém chtíči je nenasytný. Aby si však partner mohl Blížence udržet, musí mu ponechat volný prostor. Jen tak vzrušující Blíženec zůstane. V soužití Vah s Blížencem zato nebývá nikdy nuda.

Váhy -Rak

Rak člověka ve Vahách možná na okamžik upoutá. Jakmile však spolu prohodí pár slov, zájem zase rychle opadá. Člověk ve Vahách cítí, že Rakovi nemůže nic předstírat. Ti dva se spolu nedokáží uvolněně bavit, neboť jejich zájmy se značně míjejí. Rakova hlubokomyslnost a jeho životní názor jsou prostě poněkud vysoko. Je nanejvýš vzácné, že by ti dva spolu vyměnili víc než pár vět. Žena ve Vahách se sice nechá ráda zahrnovat Rakovými komplimenty, ale k ničemu dalšímu většinou nedojde. Žena v Raku sice s mužem ve Vahách ráda flirtuje, ne však proto, že by jí připadal tak zajímavý, ale protože vůbec ráda flirtuje. Rak člověka ve Vahách uvádí do nejistoty a současně mu má za zlé, že se dost rychle nedokáže rozhodnout. Je to vlastně škoda, neboť Rak by pro něj byl dokonale něžný a vnímavý milenec, který by z něho dovedl vylákat i ta nejtajnější přání. Sotva nějaký partner by člověku ve Vahách dokázal dát tolik něhy, Rak však samozřejmě nevyčkává tak dlouho, až se Váhy konečně rozhodnou, co chtějí.

Pro člověka ve Vahách je Rak příliš složitý. Prostě ho nedokáže odhadnout. Rak vždycky provede něco, co od něho Váhy vůbec nečekaly, ale sotvakdy to, co by Váhy rády. Člověk ve Vahách si netroufá chovat se k Rakovi skutečně otevřeně a v opačném směru je to stejné. S náklonností se šetří jako s penězi. Existuje-li vztah Váhy-Rak, probíhá na jiné rovině. Oba jsou velmi komunikativní, a bez povinností, které s sebou vztah nese, se dokáží bezvadně bavit. Kromě toho si vzájemně radí. Ale to by vlastně bylo také všechno.

Váhy-Lev

Potkává-li muž ve Vahách nějakou ženu často, je to Lvice. Líbí se mu její styl, její ženskost a graciéznost. U ní nepotřebuje tak dlouhou dobu jako obvykle, aby se pro tento nádherný exemplář rozhodl, neboť Lvice má v sobě přesně to, co u každé ženy hledá. Ženy ve Lvu si jak známo berou, co potřebují, a tak nemusí muž ve Vahách ani dlouho přemýšlet. Než se rozkouká, je pod čepcem. Manželství Váhy-Lev se skutečně vyskytuje často.

Žena ve Vahách to však s mužem ve Lvu nemá vždycky lehké. Není jí totiž dáno, aby muži naznačila, co se jí líbí, zatímco Lev je paša, který je rád obskakován. Muž ve Lvu sice působí na ženu ve Vahách zajímavě, poněkud jí však vadí jeho egocentrismus. Nutí ji k rozhodnutí, o němž ví, že by ho později mohla litovat. Nemůže Lva využívat pro své cíle. Snad je také lepší, že s ním nechce navazovat užší vztah, neboť na soužití se Lvem je třeba mít hroší kůži. Eroticky zajímavé je to hlavně pro muže ve Vahách, protože on umí Lvici svádět i uspokojovat. Její síla a jistota ho vzrušují i v posteli. Muži ve Lvu se zpočátku nejspíš vůbec nepodaří, aby ženu ve Vahách vlastnil. Není totiž žádný svůdník, zatímco žena ve Vahách chce být sváděna. Kromě toho také nemá pochopení pro její drobná mimořádná přání, a právě ta přece činí milostný akt tak zajímavý a dobrodružný.

Váhy-Panna

Zájem spočívá na vzájemnosti. Žena ve Vahách se cítí zdrženlivým zdvořilým mužem v Panně polichocena, muž ve Vahách apartní ženu v Panně zbožňuje. Než dospějí až k tělesným požitkům, chce to nějaký čas, Váhy však mají s Pannou tolik společných zájmů, že než spolu jdou do postele, absolvují ve městě celý kulturní program. Když se však do postele konečně dostanou, je to ta nejjemnější erotika. Při své slabosti pro zrcadlo a ostatní záležitosti kolem je osoba v Panně sexuálním partnerem, jakou Váhy očekávají. V tom je tato konstelace velmi harmonická.

Když muž ve Vahách pozná ženu v Panně blíže, určitě mu bude vadit, že je tak trochu nedůtklivá. Pořád jí něco není vhod, a to mu jde nesmírně na nervy. Žena ve Vahách to má sice lepší, protože její muž v Panně ji nosí na rukou, nesnáší však, že bývá někdy dost chladný.

Váhy-Štír

Štír je Vahám okamžitě sympatický. Žena ve Vahách podlehne šarmu atraktivního Štíra, muž ve Vahách je efektním zjevem ženy ve Štíru okouzlen. Sex a erotika se také na této kombinaci podílí nejméně ze sedmdesáti procent. Žena ve Vahách vidí ve Štírovi člověka, který ji co nejbezpečněji povede všedním dnem a co nejpříjemněji nocí. Jeho pánovitým požadavkům se ráda poddává, konečně má někoho, u něhož se může cítit cele jako žena. V opačné kombinaci se muži ve Vahách líbí, s jakým elánem si žena ve Štíru počíná. Může se stát, že někdy působí poněkud dotěrně, v podstatě však chce jen jeho dobro.

Jestliže se Váhy opět jednou nemohou rozhodnout, propasou svou velkou šanci. Štír je člověk, který potřebuje rychlé a jasné rozhodování, zde musí Váhy jednat rázně. Čas na rozmyšlenou Štír nezná a kromě toho se chce se svým novopečeným partnerem vyšplhat na vrchol vášně. Nechají-li si to Váhy ujít - jejich vina! Štír se vůči nim chová velmi vnímavě, i když se jim musí podvolit.

V partnerském vztahu má člověk ve Vahách pocit, jako by Štír měl všechno v rukou, ovšem v pozitivním smyslu. Může se cítit v bezpečí, a přitom sám také přispívá k Štírově vyrovnanosti. Jen partner ve Vahách dokáže Štíra v jeho intenzitě poněkud krotit, neboť Štír bývá připraven k startu nadzvukovou rychlostí, zatímco Váhy jsou poněkud pomalé. V tomto ohledu je manželství v kombinaci Váhy-Štír úspěšným svazkem.

Váhy - Střelec

Kombinace, která sice není vzácná, ale rozhodně také ne nejlepší, neboť zde neustále visí ve vzduchu hádka. Snad je tomu tak proto, že oba partneři od sebe příliš mnoho očekávají. Ti dva se snadno najdou a neustále si křižují cestu. Musí to mít karmické důvody. Pro člověka ve Vahách je Střelec jakousi atrakcí, a proto ho přitahuje. Dává Vahám najevo velkou sílu, a proto se do něho vkládá taková naděje. Člověk ve Vahách si namlouvá, že by ho Střelec mohl dokonale doplňovat, že by ho dokázal zbavit nejistoty a dát mu sílu. Zpočátku tomu tak je, ale když se ti dva poznají blíže, stane se pravý opak. Jakmile Střelec zpozoruje, že Váhy nejsou schopné jeho očekávání naplnit, vytvoří ovzduší, v němž je partnerovi ve Vahách všelijak, jen ne dobře. Už nemá pocit, že ho ten druhý bere vážně. Zároveň však nabývá dojmu, že ani Střelec se nesnaží jít do hloubky. Od této chvíle se dívá na svého partnera jako na neschopného člověka a chladně se k němu obrací zády. A něco takového se Střelci nelíbí. Člověk narozený ve Vahách by měl také vědět, že partner Střelec potřebuje hodně sexu a fyzického kontaktu. Často se tím také snaží vyřešit partnerské problémy a bere si toho druhého tak, jak to má rád. Partner ve Vahách necítí potřebu milovat se každý den. Jakmile však Střelci odmítne, může si být zcela jistý, že ho ztratí!

Váhy-Kozoroh

Obě tato znamení se vzrušují očima, a hned od začátku se stejnou intenzitou. Protože Kozoroh má podobné estetické vnímání jako Váhy, oba se sbližují opatrně, ale jejich vzájemný zájem vzrůstá. Opatrnost vychází ostatně spíš od Vah, a instinkt je možná varuje správně. Na člověka ve Vahách působí společník narozený v Kozorohu poněkud silácky a drsně. Kdyby to mezi nimi skutečně zajiskřilo na první pohled a došlo ke společné milostné noci, obavy Vah by se možná potvrdily. Muž ve Vahách v podstatě neví, jak si má se ženou v Kozorohu počínat, ona mu to pravděpodobně naznačí, jen není zaručeno, že se mu to bude líbit. Pro muže ve Vahách není tato žena ostatně dost mazlivá, což znamená, že to není žena, s níž by si mohl hrát podle svého. Nadto ještě umí oddělovat sex od lásky, jenže tady je on zcela jiného názoru. Pro ženu ve Vahách je muž v Kozorohu prostě příliš jiný. Jeho sex je jednoduchý, zatímco pro ni je cennější vynalézavost a především vnímavost. Kozoroh působí dojmem, jako by se při sexu jen uvolňoval, třebaže to tak nutně nemusí být. On však občas své pravé city prostě neprojevuje, a to ženu ve Vahách uvádí do nejistoty.

Partnerský vztah s Kozorohem pravděpodobně nebude funkční. Kozoroh od Vah neustále očekává něco, co ty nemohou a ani nechtějí splnit. Kozoroh může uplatnit své dominantní jednání, čímž partnera ve Vahách omezí tak, že ten se cítí zcela odsunutý do pozadí. Tam, kde Váhy reagují pomalu, Kozoroh spěchá, neprojevuje spontánní aktivitu, je líný. Váhy s Kozorohem najdou sotva společné zájmy, a tak si ti dva bohužel mohou dát jen málo podnětů.

Váhy-Vodnář

Vodnář člověka ve Vahách zcela fascinuje, ale jsou to právě Váhy, které musí vyjít vstříc, aby se ti dva sblížili. Vodnáři jsou nároční. Kdo jim nedá správný nebo nový podnět, ten se vůbec nemusí namáhat. Pak však tento přelétavý duch (Váhy jsou znamením vzduchu) zase rychle zmizí, což je vlastně lepší. Váhy totiž brzy zjistí, jak je tento člověk vlastně chaotický. Vodnář neustále hledá něco nového, zatímco Váhy se raději drží osvědčeného. Vodnář se často silně zajímá o ezoteriku, i když jen dočasně. To Váhy vyvádí zcela z rovnováhy.

V erotice je to jinak! Váhy totiž ve Vodnáři nacházejí partnera s podobnými představami. Pokud jde o tempo, jedou sice spíš jako lokálka než expres, ale Vahám je to stejně milejší. S Vodnářem vychutnávají dlouhé předehry a sex, při němž se pomalu, ale jistě dostávají do obrátek.

V partnerském vztahu však Vodnář šprýmuje, je nevypočitatelný a obtížně udržitelný. Věrnost nesmí Váhy rozhodně očekávat. Partner ve Vahách se však sám dopouští chyby, když otevřeně neřekne, co se mu nelibí, a místo toho se stáhne. Vodnář si jde svou cestou a každý si pak žije po svém.

Váhy-Ryba

Člověk ve Vahách se setkává s narozeným v Rybách jako se starým známým. Jako by někdo stiskl knoflík, zamíří k Rybě - nebo ona k němu - a zanedlouho se dostanou do postele. Člověk v Rybách nedá tomu druhému ve Vahách čas na rozmyšlení. Řekne jen: "Pojď!",a tak se dlouho neuvažuje.

To všechno sice zní jednoduše, ale partnerský vztah Váhy-Ryby se vyvíjí složitěji, než se na začátku zdálo. Když partner ve Vahách usoudí, že v Rybách má sice příjemného společníka, kterého si však hned nemusí brát, naříká, že je příliš povrchní. A protože se partner ve Vahách za žádnou cenu tohoto vztahu nechce vzdát, kousne nejspíš do kyselého jablka a odebere se k oltáři. Tohoto kroku však není třeba příliš litovat. Žena ve Vahách je svým mužem v Rybách tak nadšená, že pro něj udělá všechno. On ji sice někdy trochu tyranizuje, ale jí to nevadí. Pro tělesné potěšení, které s ním chce sdílet, se ráda nechá připoutat ke stolu i loži. Muž ve Vahách se svou partnerkou v Rybách nezachází vždy jemně, ale ona mu to odpouští. Kromě toho ho dokáže neustále svádět - mohlo by se to také vykládat jako vydírání, ale to už musí rozhodnout sám muž ve Vahách. Vážné potíže v manželství Váhy-Ryby nastávají jen tehdy, když opadne oboustranná přitažlivost. Partner ve Vahách pak dokáže být dost brutální a hodí svou Rybu prostě zpátky do širého moře, ale pozor: něco podobného se může stát i Vahám. Aby se tomu oba vyhnuli, měli by si zase vzpomenout na svou podnikavost. Vlastně mají talent stále si dávat vzájemné správné podněty. Proč se občas společně nepodívat na pořádné porno a prostě vyčkat, co to s oběma udělá? To, co je pro mnohé páry tabu, lze zde porušit.