JAKÝ JSTE ZNAMENÍ - zdravotní potíže

Beran ovládá hlavu a všechny její orgány - mozek, oči, horní cesty dýchací, pokožku hlavy, horní čelist a zuby horní čelisti, nosní mandle a vlasy (vlasy také Kozoroh, ale například Mars v Kozorohu vlasy a pokožku hlavy vysušuje). Je li toto znamení, nebo Mars poškozený, vznikají migrény, bolesti hlavy, záněty, problémy s pokožkou hlavy i vlasy, potíže s brzlíkem, s horečkami neurčité etiologie atd.

Býk ovládá krk, štítnou žlázu, šíji, patro, zuby, hrtan, krční mandle, spodní čelist a zuby spodní čelistia také uši. Při poškození tohoto znamení, nebo noční Venuše vznikají potíže s krkem a krční páteří. ledvinami, herpetickými chorobami, ekzémy zvukovodu, frigidita atd.

Blíženci ovládají paže a ruce, ramena a vrchní část plic. V případě jejich poškození a také neharmonického Merkuru se mohou vyskytovat problémy s astmatem, alergiemi, s dýchacími potížemi obecně, se záněty plic, s výměnou plynů v alveolách, s řídícím centrem dechu v mozku, s pamětí a koncentrací a také s motorickými nervy.

Rak ovládá žaludek, jícen, (z hlediska Měsíce bránici a slinivku břišní), játra, žlučník, pohrudnici, gynekologické orgány, pravé oko ženy a levé oko muže, kloubní maz, spodní část plic a (ženská) prsa.V případě poškození tohoto znamení, nebo Měsíce dochází k problémům se žaludkem, k potížím s tělními tekutinami, s játry, s klouby atd.

Lev ovládá srdce, zadní část páteře, motorickou oblast míchy, aortu, levé oko ženy a pravé oko muže, koronární cévy, perikard (osrdečník) a podobně jako znamení Raka také slinivku břišní a krevní oběh a také bránici. Je li znamení Lva, nebo Slunce poškozené, mohou se vyskytnout problémy se srdcem,s bránicí, s páteří, míchou, krevním oběhem a také se slinivkou břišní.

Panna ovládá břicho, střeva, motorické nervy, látkovou výměnu, slinivku břišní a slezinu. Připoškození tohoto znamení a také denního Merkura se mohou vyskytovat problémy s trávením,se střevy (Crohnova choroba), s nervy, diabetel mellitus (cukrovka) atd.

Váhy ovládají ledviny, nadledvinky, dělohu, (podobně jako Střelec také kyčle), bederní oblast páteřea také kůži na základě vylučování škodlivin z organismu. Společně se Štírem se podílí na stavu močového měchýře. V případě poškození tohoto znamení, nebo denní Venuše dochází k problémům s ledvinami, s čištěním těla a tím k problémům s kůží, k potížím s ženskými reprodukčními orgány atd.

Štír ovládá močový měchýř, pohlavní orgány, prostatu, močovou trubici a vylučování. V případě poškození tohoto znamení, nebo Pluta dochází k problémům s pohlavními orgány, ke gynekologickým potížím, k poruchám vylučování, k potížím s močovým měchýřem (obtížně léčitelné záněty), k problémům s prostatou, dělohou atd.

Střelec ovládá kyčle, stehna, stehenní kosti, stehenní žíly a kyčelní klouby. Při poškození tohoto znamení, nebo Jupitera dochází k problémům s kyčlemi a s pohybovým ústrojím obecně, k oslabení stehenních kostí a k potížím s játry.

Kozoroh ovládá kosti, kostru, kolena, zuby (při léčení zubů ale preferujeme znamení Berana) a kůži. V případě poškození tohoto znamení, nebo Saturna dochází k problémům s kazivostí zubů, s kostmi, ke kožním potížím, k ekzémům, k dně, k artritidám, artrózám a pneumoniím, atd.

Vodnář ovládá kotníky a nohy od kolen ke kotníkům. V případě poškození tohoto znamení, nebo planety Urana (a také Saturna) dochází k problémům s křečovými žilami na lýtkách, s lýtky obecně, s holenními kostmi a s kotníky (hypermobilita, vymknutí, výrony atd.), k Alzheimerově chorobě, k roztroušené skleróze, k Parkinsonově chorobě, ke vzniku trombů v lýtkách (velmi nebezpečné při narkózách), atd.

Ryby ovládají nohy od kotníků dolů, chodidla, klouby prstů na noze. V případě poškození Ryb, nebo Neptuna dochází k deformacím kloubů (haluxy), k ploché noze, k potížím s toxikománií a závislostmina návykových látkách, ale i k osteopatiím a osteoporóze (zvláště u žen).

-------------------------------------------------

Měsíc je planetou nejrychlejší a její pomocí se tak lze řídit poměrně snadno. Nejideálnější dobou pro operaci a chirurgické zásahy obecně je období, kdy ubývá Měsíc, ale pozor na den, kdy zaujme kvadraturu se Sluncem, v tento den je třeba se naopak zmíněnému zásahu pokud možno vyhnout,není li však tím bezprostředně ohrožen život pacienta.

Důležité upozornění: je třeba dávat pozor na některé další aspekty, které by mohly léčebný zásah zkomplikovat, například úplněk, nov a kvadratura Měsíce se Sluncem, Měsíc by určitě neměl stát ve znamení, které odpovídá za část těla, která má být léčena

--------------------------------------------------

Pro větší přehled můžeme v opačné logice uvést přehled jednotlivých orgánů a jejich vládnoucího znamení:

Chceme li léčit mozek, migrény, problémy s očima, s horními cestami dýchacími, patro, zuby horní čelisti, nos, nosní mandle, pokožku hlavy, horečky, vrchní část míchy, nebo zlepšit kvalitu vlasů, použijeme znamení Berana. V případě pokožky a vlasů ještě ale posoudíme, zda není vhodnější znamení Kozoroha (záleží na Saturnu a na stavu vibračního pole Kozoroha obecně).

Chceme li léčit problémy s krkem, krční mandle, štítnou žlázu, uši, zuby dolní čelisti, dolní čelist, čelistní klouby, krční páteř a krční míchu, použijeme znamení Býka.

Chceme li léčit vrchní část plic, astma, alergie, dýchací potíže obecně, ramena, paže a ruce, použijeme znamení Blíženců.

Chceme li léčit žaludek, žlučník, játra, spodní část plic, prsa a jícen, použijeme znamení Raka.

V případě poškození natálního Měsíce lze toto znamení také použít pro léčbu bránice a slinivky břišní (je li vibrační pole Lva harmonické). Je li poškozeno vibrační pole Střelce (Jupiter), můžeme také léčbu jater účinně směřovat do tohoto znamení.

Chceme li léčit problémy se srdcem, s hrudní páteří, s bránicí, koronární cévy, perikard, aortu, motorickou část míchy a bránici, použijeme znamení Lva. U potíží s krevním oběhem a bránicí rozhoduje, jestli se jejich příčina nachází ve vibračním poli Raka, nebo Lva a dle tohoto následně volíme příslušné znamení.

Chceme li léčit tenké i tlusté střevo, motorické nervy, slezinu, slinivku břišní a břišní dutinu, použijeme znamení Panny. V případě sleziny a slinivky břišní posuzujeme, zda není oslabena ještě vibračním polem Raka, nebo Lva a v případě potřeby bysme použili spíše tato znamení. Stejná logika pak platí i pro diabetes mellitus (cukrovku).

Chceme li léčit ledviny, nadledvinky, močový měchýř, dělohu a kůži, použijeme znamení Vah. V případě problémů s močovým měchýřem ještě posuzujeme vibrační pole Štíra a při kožních problémech znamení Kozoroha. V případě potíží s kyčlemi také znamení Střelce. Výslednou léčbu směřujeme do znamení, která jsou více poškozena.

Chceme li léčit choroby reprodukčních orgánů, pohlavní nemoci, prostatu a močovod, použijeme znamení Štíra. V případě potíží s močovým měchýřem posuzujeme, je li více poškozeno vibrační pole Vah, nebo Štíra a dle tohoto se následně rozhodneme pro léčbu v odpovídajícím znamení.

Chceme li léčit problémy se stehny, žilami, kyčlemi, játry, revmatismem a artrózami, použijeme znamení Střelce. V případě kyčlí dále posuzujeme vibrační pole Vah, u jater Raka, u revmatismu a artróz Kozoroha. Jsou li tato znamení více neharmonická, než vibrační pole Střelce, je možné je pro léčbu použít přednostně.

Chceme li léčit problémy s lýtkami a kotníky, varixy (křečové žíly), roztroušenou sklerózu, Parkinsonovu a Alzheimerovu chorobu, použijeme znamení Vodnáře. V případě posledních třech jmenovaných nemocí však dále posuzujeme, na jakém základě se vyskytly a jaké části těla jsou jimi nejvíce postiženy a případně můžeme zvolit také jiná znamení - například Pannu (motorické nervy), nebo Berana (poškozený mozek), případně Lva (motorická část míchy).

Chceme li léčit problémy s chodidly a s nohami od kotníků dolů, ploché nohy, potíže s klenbou, haluxy, ale i alkoholismus a závislosti na návykových látkách, použijeme znamení Ryb. V případě degenerativních onemocnění (haluxy) ještě posuzujeme, zdali není více poškozeno znamení Kozoroha, ale primárně vždy léčíme haluxy v Rybách.

prevzaté z FB : Zdravie - čajiky,rady a duchovna pričina.