Mandala je léčivý kruh , který dokáže léčit, harmonizovat, přitahovat si do života vše nejlepší.

 Stačí se na ní dívat.


Chtěli byste mandaly domů, do kanceláře, do kavárny.

NA PŘÁNÍ

ARCHANDĚLSKÉ

ČAKROVÉ


MANDALA NA PŘÁNÍ

- příklady
Zdraví -
čakry, životní energie, regenerace - jater, tlustého střeva, močového měchýře, ledviny, žlučník, žaludku, zlepšení zraku, zbavení migrény, zbavení kouření, pročištění lymfy, dobrý spánek, páteř, jsem zdravý-zdravá.

Vztahy - pro štěstí, pro nalezení lásky, harmonie ve vztahu, lepší vztahy na pracovišti / v rodině, pro bezproblémový rozchod ....

Ostatní - pro ..... ( Jarušku ) , pro pohodu, proti strestu, proti strachu, pro lepší psychiku, štěstí, hojnost, zlepšení komunikace, pro lepší bydlení, pro harmonické prostředí, pro duchovní růst, mám se ráda, pro lepší kamarádství, pro odvahu, pro pohodu, pro podnikání ....

JAK MALUJI

  • k vytvoření potřebuji znát jméno a přijmení, datum narození toho pro koho to maluji
  • maluji na čtvrtku A4 akvarelovými pastelkami
  • během malování do mandaly dávám energii, aby Vám přinesla vše nej
  • Dodání cca 21 dní po zaplacení (dle stavu objednávek)


ARCHANDĚLSKÉ MANDALY

JAK MALUJI

  • jestliže je originál prodaný, namaluji Vám kopii
  • maluji na čtvrtku, akvarelovými pastelkami, fixy, glitter aj.
  • dodání kopie cca 21 dní po zaplacení (dle stavu objednávek)

ČAKROVÉ MANDALY

Jak mandaly působí

Kdo někdy pozoroval děti při vybarvování mandal, nepotřebuje zpravidla žádné dlouhé vysvětlování. Může jednoduše vidět a pocítit, jak mandala působí. Uklidňuje, ztišuje, dovolí každému ponořit se do vlastního nitra, vytváří zvláštní hluboké naladění. Při vybarvování nebo tvorbě mandal vzniká u dospělých stejně jako u dětí téměř vždy hned pracovní a soustředěné ticho. Pociťují klid, pramenící z pečlivé práce rukou při kreativní práci s mandalou. Dospělí se často radují nad pouhým faktem, že si smějí vybarvovat. Koneckonců omalovánky platí za dětskou zábavu a dospělí si toto potěšení odpírají, přestože by na to měli tisíc chutí.

Jak pracovat s mandalami

Mandaly nevyžadují žádné velké vědomosti ani návod. Neexistují předpisy, jak kreslit. Některé zásady a zcela praktické pokyny jsou ale důležité, zvlášť vybarvujeme-li mandaly s dětmi. Mandaly nejsou jen tak ledajaká zábava pro děti, aby byly hodné. Když je dětem budete předkládat moc často, bez výběru a v přílišném množství, ztratí práce s nimi veškerou hodnotu a efekt z nich. Mandaly se doporučuje vybarvovat po hektickém dni, po výletě, před těžkým nebo nepříjemným úkolem.... Děti se dokážou mandalou zabývat zpravidla 15-20 minut, některé i půl hodiny. proto vždy počítejte s určitým časovým úsekem na tvorbu tak, aby nebylo kreslení přerušeno. Mandaly vyžadují i klid - kdo chce, může při nich poslouchat tichou relaxační hudbu. K vybarvování se hodí spíše pastelky, voskovky nebo vodovky. Fixy mají sice jasné barvy, ale svádějí k rychlému a nepřesnému kreslení.


Kdy mandaly pomáhají

Vybudovali jste si vnitřní odpor proti nevyřešeným konfliktům?

Často o sobě pochybujete?

Míváte pocit, že jste ztratili rovnováhu?

Máte strach, že nad sebou ztrácíte kontrolu?

Býváte často sklíčení?

Reagujete i na malé podněty rozrušeně a agresivně?

Pokoušíte se potlačit určité problémy např. jídlem, alkoholem, cigaretami, prášky?

Míváte pocit, že jste zůstali stát na místě?

Pokud se vás týká jeden či více z předešlých bodů, může vás energie mandal posílit.

Význam mandal pro děti

Práce s mandalami má u dětí rychlejší účinek než u dospělých. Mandaly podporují u dětí soustředění. Dítě, které má například potíže soustředit se na domácí úkoly nebo na úkoly vyžadující zvýšenou pozornost, by si mělo nejdříve vymalovat mandalu. Potom vzroste jeho vnímavost a učí se výrazně snadněji, aniž by plýtvalo energií na sebedisciplínu. Zlepšuje se také schopnost zabývat se sebou samým. Roztěkané a neposedné děti se uklidní, naproti tomu děti, které působí spíše pasivně, se stávají aktivnějšími a veselejšími. Malování mandal se osvědčilo u dětí v typických vývojových krizích - ve třetím roce dítěte při fázi prvního vzdoru, v šesti letech při přechodu z MŠ do ZŠ, s nástupem puberty, kdy se dítě cítí samo a nepochopené. Také děti, které trpí poruchami jemné motoriky, mohou prostřednictvím mandal dospět ke zlepšení stavu. Dochází k odstraňování poruchy svalového tonusu, což postiženým dětem napomáhá kromě jiného k psychické vyrovnanosti.

Načerpejte novou energii

Ať vašim ratolestem nebo vám má mandala sloužit k jakýmkoliv účelům, brzy zjistíte, že již její sledování přispívá k vyrovnání vašeho duševního rozpoložení. Vždy si před začátkem práce projděte v klidu nabízené kruhové obrazy a vyberte si spontánně jeden z nich. Stejně tak udělejte u dětí - nechte je v klidu si vybrat. Potom se posaďte na klidné místo a zadívejte se na mandalu. Sledujete-li mandalu intenzivně delší dobu, budete mít zvláštní vjem. Jakoby jste byli skrze koncentrický tvar mandaly přitahování k jejímu středu. A když se na tento střed zaměříte, získáte dojem, jakoby obraz jiskřil a zářil. Zároveň se uvnitř vás rozlévá nepopsatelný klid. Tímto způsobem může člověka pouhé pozorování kruhového obrazu naplnit energií, ještě dřív než se mu vůbec začal kreativně věnovat. O kolik silnější může být příliv energie, pokud se tvary v mandale kreativně zabýváte, může zjistit jen ten. kdo se sám chopí potřeb k malování a kreslení a pustí se do práce. Zbavte se všednosti a do toho!